Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Světla Hoření
Vloženo 7. 1. 2016
Líbí se mi

Jak smutek přeměnit v radost

avatar
Světla Hoření
Vloženo 7. 1. 2016
Líbí se mi
Jak smutek přeměnit v radost

Jak smutek přeměnit v radost

Co dělá žena bohyně a jak přistupuje k momentům, kdy není zrovna ve šťastném módu? Když je smutná, naštvaná, otrávená, ve špatné náladě. Snaží se o změnu a vyladit se na vyšší frekvenci jakýmkoliv dostupným způsobem, aby byla opět co nejvíce v pohodě - nebo přijímá špatné nálady, smutky, otrávenost a třeba je i protivná na okolí a tyto emoce a nálady prožívá a čeká, až odejdou samy? Září, i když není zrovna úplně šťastná? Velmi často od žen tuto otázku dostávám. A tady je má inspirace pro Vás. 

Tyto chvíle zná každá žena. Problémy v životě jsou a budou. Přichází, protože nás osud zkouší. To, na čem záleží je, jak se s těmi zkouškami vypořádáme. Když se rozhodně postavíme a řekneme: „Já to zvládnu!" Pak se začnou dít ty správně věci. Zkusme se též na celou situaci podívat z nadhledu a uvědomit si, co nás na této situaci tak zraňuje, bolí, štve… Pojmenujme si ty emoce, které jsou s touto situací spojené. Vyznat se sama v sobě, umět být k sobě naprosto otevřená je pro ženu nezbytné.

A co naše osobní energie? Díky energii skladujeme ve svém těle všechny myšlenky i pocity. Všechny emoce, které nevyjádříme, se nám ukládají ve svalech. Naše tělo má buněčnou paměť a do ní si zapisuje třeba i právě smutky, zlobu, vztek, které jsme nezpracovaly.

Způsobů, jak s touto energií naložit je celá řada. Všechny mají společný základ – náš pohyb, dech a zvuk.

„Bůh nás respektuje, když pracujeme, ale miluje nás, když tančíme. “  Les Blanc

Napadlo vás někdy, že všechny ty své smutky, bolesti, naštvání můžete vytancovat? Že se můžete ze smutku protancovat až k naprosté radosti? Ano, je to tak. Všechno je energie a energie se dá měnit. Na to, abychom byly smutné nebo nazlobené, na to potřebujeme spoustu energie. Když si toto uvědomíme, budeme moci ten tok energie změnit.

Až vám příště bude smutno a budete mít depresi, zkuste se přemoct a pustit si vaši oblíbenou hudbu. Takovou, kterou milujete. Takovou, kterou když slyšíte, tak máte pocit, že vám hraje v celém těle. To je přesně ona! Ta má energetickou vibraci přímo pro vaše tělo. Zaměřte pozornost do svého těla a nastavte si tu správnou hlasitost pro vás. Hmmm, už cítíte, jak vám prochází celým tělem? Nádhera, nechejte ji ještě chvilku znít a vnímejte své tělo. Postupně se vám tělo začne v rytmu pohupovat, vlnit a vy zjistíte, že tančíte. Tančete, vlňte se, skákejte, nechejte hudbu, ať vám rozpohybuje tělo a všechny ty těžké silné emoce, které prožíváte, vytancujte. Všechny ty své smutky a bolesti vytancujte. 

„Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“ Platon

Dalším krásným způsobem, jakým můžete zpracovat své emoce a přeměnit tak svoji osobní energii je zpěv. Stejným způsobem jako jste začínaly s tancem, stejně začněte se zpěvem. Ostatně, mnoho z vás se při tanci rozezpívá, ani o tom neví. Je to tak krásné, silné, přirozené a spontánní, že to jde tak nějak samo. Zpívejte, tančete, dýchejte u toho z hloubky svého těla a uvidíte, že všechny ty bolesti a smutky najednou budou jaksi menší… A pro ty z vás, které teď napadá, že na tom se zpěvem nejste nejlépe, mám jeden tip. Zapněte si hudbu na takovou hlasitost, ve které budete mít vy osobně pocit, že jste se zpěvákem sladily. Tato kulisa, vám poskytne dostatečný komfort k tomu, abyste se prozpívaly z vašich smutků do radostí.

Při zpěvu i při tanci začnete více zhluboka dýchat. Tělo si začne svojí vlastní moudrostí brát více vzduchu a rozvádět si jej. A dech je třetím klíčem, který otevírá a aktivuje naši osobní energii. Když tančíte a zpíváte, tak i zhluboka dýcháte.

Tímto přirozeným způsobem můžete čistit své myšlenky, emoce i buněčnou paměť těla.

Má dnešní inspirace pro vás zní: Příště, až budete smutnit, pusťte si svoji oblíbenou hudbu a pořádně roztančete a rozezpívejte své krásné ženské tělo, tělo ženy bohyně... 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
KamilaK 2. 6. 2018

Odpovědět
avatar
Siraellen 16. 1. 2017

Mě moc pomáhá hudba

Odpovědět
avatar
Ovace 16. 1. 2017

Zajímavé

Odpovědět
avatar
gustawka 17. 2. 2016

Nadherne

Odpovědět
avatar

Mohu potvrdit, při tanci ženy rozkvétají

Odpovědět
avatar
Světla Hoření 12. 1. 2016

...a i proto chodí tančit mystický tanec s Adel ! ,-)

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
83 861
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.