Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 10. 2. 2016
Líbí se mi

Jak si užít Valentýna, i když ho nemusíte (a) nebo jste sami?

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 10. 2. 2016
Líbí se mi
Jak si užít Valentýna, i když ho nemusíte (a) nebo jste sami?

Jak si užít Valentýna, i když ho nemusíte (a) nebo jste sami?

Sotva jsme odšpuntovali Silvestrovské šampáňo, je tu další svátek povinného veselí. Valentýn! Těšíte se, nebo si myslíte, že je Valentýn je komerční past na zamilované páry? Ať tak či onak, často se nakonec neubráníme tomu, že by v nás tento svátek nevzbouzel nějaké emoce. Kdo by nechtěl slavit lásku? Jenže, co když zrovna nemáte chuť, ale vymykat se z „normálu“ vám není příjemné?

 

Stejně jako Silvestr a Vánoce nás Valentýn vybízí k zastavení a s každým srdcem z výlohy na nás řve, jestli máme vlastně co slavit? A ruku na srdce, kdo chce mít před sebou živoucí připomínku toho, že není ve svém vztahu zrovna šťastný, že je sám a možná ani nemá chuť s někým být? Každé vztahové stádium má v našem životě své místo a význam. Jenže Valentýn nám najednou připomíná, že nejsme zrovna v tom růžovém a nebo náš dlouholetý vztah podezřele nechceme slavit!

Jak tedy neslavit Valentýna a přesto si ho užít?

 

1) Postavte se realitě čelem

Tak jo, je to tu, Valentýn ve vzduchu a vy se snažíte tvářit, že je vám to úplně jedno. Přestaňte se obelhávat a nalijte si čistého vína. Je vám z Valentýna trochu smutno, nebo vás pěkně točí? Přiznejte si to. Máte právo na svoje názory i emoce.

2) Pohřběte své šance

Pokud ve vás Valentýn vyvolává negativní reakce, nebude to samo sebou. Chcete za každou cenu udržet lhostejnou tvář? Udělejte v soukromí pravý opak. Přiznejte si, jaké pocity a strachy stojí za vaším valentýnským rozladěním. Napište si katastrofický scénář, jak váš život bude vypadat za 10 let, když se vše bude jen zhoršovat. Nebojte se přehánět a pořádně si tuto tragikomedii užijte.

3) Buďte rebel

Už je Vám lépe? Hurá, konečně si opravdově můžete užít svůj nevalentýnský postoj. Vykašlete se na dav a naplánujte si na Valentýna takový program, na který se budete opravdu těšit. 

4) All you need is love

Tak co, možná letos nemáte s kým slavit Valentýna, ale to neznamená, že tu pro vás není dostatek lásky. Už jste si ji prokázali v předchozích krocích. Teď už jen zbývá pořádná čokoládová pecka nakonec. Zamyslete se nad tím, jak o sebe můžete láskyplně pečovat. Připravíte si výbornou snídani, objednáte se na masáž, nebo jaký jen vás tip pro den plný lásky?

Přeji Vám radostného Valentýna

 

Kristina Rumlová
kouč pro více radosti
www.coach4joy.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
megan1
megan1 5. 3. 2016

Odpovědět
Coach4joy
Coach4joy 10. 3. 2016

Děkuju!

Coach4joy
Coach4joy 24. 2. 2016

Mile damy, dekuji Vam za Vase prispevky a komentare!

Odpovědět
bobani
bobani 16. 2. 2016

valentýna vůbec neřeším

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 941
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.