Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi

Jak si udržet rovnováhu?

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 17. 4. 2019
Líbí se mi
Jak si udržet rovnováhu?

Jak si udržet rovnováhu?

 

Možná byste se udržela v klidu, ale když posloucháte kamarádky, které mají napečeno už aspoň 5 druhů cukroví, zabalené všechny dárky a na zahradě vzorně nachystané vánoční světýlka, tak se začínáte dostávat do stresu.

Užijte si chvilku nicnedělání

Stanovte si, že si dáte den, nebo aspoň pár hodin, kdy budete bez výčitek relaxovat. Stačí vám k tomu pohodlný gauč, nemusíte kvůli tomu odjet hned na dovolenou na Kanáry. Když budete odpočinutá, bude se vám vše líp zvládat.  A co s výčitkami, že dva týdny před Vánoci ještě nemáte umyté okna? Jednoduchá pomoc. Uvědomte si, že na Vánoce chodí Ježíšek, ne kontrola z hygieny.

Vnímejte ticho a meditujte

Meditace je dalším výborným způsobem, jak si udržet rovnováhu. Nemusíte nutně ovládat dokonalé jogínské techniky. Stačí, když si v klidu sednete, zavřete oči a budete několik minut vnímat jen svůj dech. A pokud si chcete zameditovat pomoci vedené nahrávky, stáhněte si meditaci přímo tady.

Vychutnávejte si každé sousto

Pamatujete si, co jste měla včera na oběd a jak vám chutnalo? Vsadím se, že při rychlé obědové pauze, nebo naházení něčeho do sebe během práce na počítači ani nevíte, jak vám včera chutnalo. Pak vám bylo těžko a byla jste podrážděná. Když jíte, vychutnávejte si každé sousto. Vnímejte naplno, co jíte. Bude vám za to vděčný nejen váš žaludek.

Dopřejte si masáž

Dopřejte si chvíli klidu a objednejte se na masáž. Při ní se krásně uvolníte a zrelaxujete a uděláte něco i pro svá záda. Masáž zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a zbavuje tělo napětí. Zvedne se vám nálada a lépe pak budete zvládat další povinnosti.

Zatančete si

Nemusíte nutně navštěvovat taneční nebo blízký hudební klub. Odsuňte si v obyváku gauč a zatačete si doma. Pusťte si svou oblíbenou písničku a ponořte se do rytmu. Klidně si u toho i zazpívejte a dejte volný průchod svým emocím.

Naložte se do vany

Večer si dopřejte chvíli pro sebe, napusťte si vanu, přidejte olejíček nebo pěnu do koupele a vychutnejte si příjemné teplo. Zapalte si kolem vany několik čajových svíček a pusťte příjemnou hudbu. Ideální je pomalá relaxační, která vám pomůže uvolnit se po náročném dni.

Dejte dovolenou televizi

Během dne často hledíte do počítače nebo smartphonu a oči tím dostávají pořádně na frak. Věděla jste, že neustálý pohled do monitoru způsobuje horší kvalitu spánku. Dejte si pár dní odddech od televize a večer si dopřejte nějaký čas na sebe.

To je všechno pěkné, jenže…

Možná si teď říkáte, že na tohle všechno nemáte čas. Každý z nás má každý den k dispozici pouze 24 hodin a jak je využijete, závisí jen na vás. Když budete uvolněná a v klidu, budou se s vámi vaši blízcí cítit dobře. V opačném případě budete mít dojem, že vaše vztahy stojí za pendrek.

Hýčkejte se, zasloužíte si to. Vánoce nejsou jen o nahánění dárků pod stromeček.  Nenechte se strhnout davovým předvánočním šílenstvím a užívejte si každý okamžik naplno jako neodolatelná žena.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 18. 4. 2019

Odpovědět
avatar
Anna Csanádiová 17. 4. 2019

Odpovědět
Eva K.
Eva K. 17. 4. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 940
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.