Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 2. 9. 2014
Líbí se mi

Jak nejlépe využít energie podzimu aneb září s kohoutem...

Olga Bušková
Olga Bušková
Vloženo 2. 9. 2014
Líbí se mi
Jak nejlépe využít energie podzimu aneb září s kohoutem...

Jak nejlépe využít energie podzimu aneb září s kohoutem...

VÍTE, PROČ JE DOBRÉ, ŽE ŠKOLA DĚTEM ZAČÍNÁ V ZÁŘÍ?

PROČ JE VHODNÉ OBDOBÍ PODZIMU NA ÚKLID A POŘÁDEK?

JAK NEJLÉPE VYUŽÍT ENERGIE PODZIMU?

 

Vše je úžasně propojeno. Nastává roční období, kdy vládnou kovové energie. Co to znamená? Kov je jeden z pěti elementů a je symbolem pro PODZIM. Tento element má silné energie související  se zdokonalováním, sebeúctou, ale také řádem, pochvalou a oceněním.

 

JAK TEDY NEJLÉPE VYUŽÍT ENERGIE PODZIMU?

 

1.     PŘIJMĚTE PODZIM  aneb ZMĚŇTE SVÉ VĚTY O TOMTO ROČNÍM OBDOBÍ.

                                 „Ach jo už je podzim!“ na větu „Hurá, už je podzim!“

       Jednak lépe uvidíte tuto dobu, a jednak vám tyto podzimní energie pomohou naladit se

       na barevnou část roku. Léto nevrátíme a hekání nám nepomůže! 

 

2. DOKONČUJTE PROJEKTY A  PRÁCI, KTEROU JSTE ZAČALI BĚHEM ROKU.

Nejenomže nedokončování vyčerpává, ale také je příjemný pocit si úkol odškrtnout a oslavit. V září je silná energie Kohouta a právě kohoutí energie je o pozornosti, zaměření a dokonalosti.  

 

3. DETOXIKUJTE SVŮJ PROSTOR, ABY SE VÁM V NĚM LÉPE DÝCHALO.

Kovová energie podzimu také souvisí z pohledu Feng Shui s tlustým střevem a plícemi. Proto je toto období velmi vhodné na detox těchto orgánů, ale i na pročištění prostoru, skříní a šuplíků. Můžete použít kolíčkovou metodu. Na každou věc, kterou jste měli na sobě jednou za rok, dejte kolíček a uvidíte, kolik oblečení je s několika kolíčky a některé nemá žádný. Využijte toto období k tomu zbavit se všeho, co nepotřebujete a ukládat pouze to potřebné „na zimu“.

 

4. OCEŇUJME VÝSLEDKY DRUHÝCH A CHVALME.

Nezapomeňte, že kohout potřebuje ocenění a chválu.  Takže chvalme při každé příležitost děti, partnera, kolegy, zaměstnance… „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá!“ A nezapomínejte pochválit i sebe, jen tak pro radost .

 

5. BILANCUJTE A ANALYZUJTE.

Kohout je úžasný pracant a miluje detaily, proto je dobré v tomto období sčítat a kontrolovat.  

 

6. HURÁ, ZPÁTKY DO ŠKOLY!

Začala škola našim dětem. Období, které je v energiích řádu, pořádku a disciplíny je nejlepší pro start školní docházky. Nevím, jak by to vypadalo, kdyby škola začínala v létě v silné ohnivé energii nebo na jaře v energii dřeva.

 

7. OZDOBTE SI DVEŘE SVÉHO BYTU PODZIMNÍ DEKORACÍ.

I tak se naladíte na tuto energii a ještě vaše dveře krásně rozzáříte.

 

8. A CO OCHUTNAT TAKOVÉHO KOHOUTA NA VÍNĚ? Mňam! 

Tady je recept: 200g mrkve, 3x stroužek česneku, 0,7 l suchého červeného vína, 4 dl masového vývaru, 250 g slaniny, 4 lžíce oleje, 1 svazek bouguet garni, 1 větší cibule, 1 lžíce hladké mouky, 250g žampionů, 1 krásný kohout a 5 cl koňaku. 

Příprava: Do marinády vytvořené z červeného vína, mrkve, cibule, bouquet garni (svazek bylinek - petrželová nať, bobkový list, tymián, česnek), pepře a soli vložíme naporcovaného kohouta a necháme jej přes noc marinovat. Druhý den vyjmeme kousky kohouta a přecedíme marinádu. Na oleji marinované kousky lehce osmažíme, přidáme zeleninu z marinády a orestujeme ještě 5 minut. Zasypeme moukou a za stálého míchání necháme mouku opražit. Podlijeme koňakem a flambujeme. Poté přidáme přecezenou marinádu a vývar (nejlépe telecí) a vaříme zhruba 2,5 hodiny. Mezitím co se nám omáčka vaří, si na pánvi rozpustíme jemně nakrájenou slaninu, na které osmažíme osolené a opepřené na plátky krájené žampiony. Ke konci varu přidáme restované žampiony, 5 minut ještě povaříme a podle chuti dosolíme a dopepříme. Při přípravě receptu doporučuji nešetřit na víně ani koňaku. 

 

9.   A CO BUDU DĚLAT JÁ NA PODZIM?

Až vše uklidím, zbilancuji, posčítám, pochválím, tak vyrazím brouzdat se ve spadaném listí. Mám ráda toto období nejenom, že budu mít brzo narozeniny, ale také pro jeho barevnost na stromech a pro ranní mlhy. 

 

Mějte báječný barevný podzim

 

Olga

Šťastná a spokojená žena

Poradkyně a lektorka Feng Shui

www.olgabu.cz

 

 

ZAJÍMÁ VÁS  JAKÉ JSOU VAŠE SILNÉ STRÁNKY, ŽIVOTNÍ ENERGIE A TALENTY? VŠE JE  UKRYTO VE VAŠEM DATU NAROZENÍ. VÍCE INFORMACÍ ZDE…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar

My využíváme maximálně tak energii tu, kterou můžeme zužitkovat třeba na teplo nebo elektřinu Ne vážně, věděli jste vůbec kolik se platí za energie? To je přeci příšerné. Pokud byste někdo chtěl zkusit nějakého jiného dodavatele plynu, určitě vyzkoušejte třeba https://www.epet.cz/plyn/ , my k nim přešli a spokojenost zatím veliká.

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Glady
Glady 28. 12. 2016

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 223
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.