Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

moncasei
moncasei
Vloženo 6. 1. 2016
Líbí se mi

Jak jsem znovu nevyběhla

moncasei
moncasei
Vloženo 6. 1. 2016
Líbí se mi
Jak jsem znovu nevyběhla

Jak jsem znovu nevyběhla

Čtu si tu příspěvky o běhání a říkám si, že taky přispěju svou sarkastickou troškou do mlýna. Za posledních zhruba pět let jsem běžela třikrát v životě. Nepočítám v to každodenní dobíhání tramvaje nebo metra, i když po tomto výkonu jsem udejchaná stejně jako jiní po pěti kilometrech. Jsem zkrátka odstrašující příklad pro všechny běžce.

Poprvé mě donutil vyběhnout blížící se charitativní běh, kterýho jsem se slíbila aktivně účastnit. Rozhodla jsem se, že potrénuju - zkusím oběhnout barák, přesněji náš blok, jestli to přežiju. Jako maskování jsem si s sebou vzala psa – Madlu Labradorovou. Zatímco já jsem „běžela“, psina šla volným krokem, očuchávala každej roh, ale pořád mi stačila. Trochu deprimující, ale já přesto byla se svým výkonem spokojená – můžu se postavit na start.

Na závod v Českých Budějovicích jsem si vymyslela strategii - vyběhnu s davem, uběhnu 50 metrů a zbylejch 4950 ujdu. Všechno se počítá. Mé strategie se chytla jedna herečka, že „poběžíme“ spolu.  Jako naschvál ten den od rána pekelně lilo. Tak jsme si vzaly do ruky skládací deštníky. Po rychlém začátku jsme přešly do chůze a roztáhly paraplata nad hlavami. Za příjemnýho povídání v dešti nás po čase začali předbíhat i závodníci, který vyrazili na dvojnásobnej okruh, tedy 10 kilometrů. To už jsme byly obě mokrý durch a deštníky dávno uklidily.

Když jsme se blížily k cíli a slyšely povzbuzování, hecly jsme se, že posledních 100 metrů poběžíme. Čipy na našich startovních číslech přesně věděly, kdo jsme, takže z ampliónu se nesla naše jména i se „zaběhnutým“ časem. Vnímala jsem dav lidí v cíli, blesky foťáků a hlasitý povzbuzování. A to, že ze mě crčí voda a nacucaná softshelka mě táhne k zemi. Bože, veřejná ostuda. Po několika tejdnech náhodou otevřu jeden časopis. V něm rozhovor s herečkou. A na jedný fotce my obě, jak dobíháme do cíle jako zmoklý slepice. Veřejná ostuda na druhou!

Potřetí jsem vyběhla na jaře, kdy mě fakt, že už mě zimní kabát neschová, donutil k aktivitě. Rozhodla jsem se v půl dvanáctý v noci. Někdo by řešil, co na sebe, já si šla stáhnout aplikaci do mobilu. Když už znovu podstoupím to mučení, ať ho mám statisticky podchycený. Vycházím z bytu, zapnu světlo na chodbě, rána, praskne žárovka. Není to špatný znamení? Určitě není, odhodlaně slejzám čtyři patra dolů za svitu vybíjejícího se mobilu. Rozběhnu se.

Potkávám sousedku z vedlejšího domu, která mě nepozná. Není divu - tentokrát mi chybí mi pes a vypadám divně - v jedný ruce mobil, v druhý klíče (nemám kapsy), v očích smrt. Opět běhám kolem baráku - kdyby mě náhodou kleplo, ať to mám blízko domů. Jedno oběhnutí bloku je 316 metrů. Konečně vím, jak jsem dobrá. Zvládnu to dvakrát a k tomu ještě kus. Neposlouchám muziku, ale hledám slova, kterejma tenhle bláznivej nápad pak popíšu. Rozptyluju tak mozek, aby nemyslel na to, že se mi plíce snaží vyskočit z těla. Aplikace hlásí 1200 metrů, 102 kalorií. Doma k běhu přidám desetiminutovku jógy, dohromady 158 kalorií. Aplikace spočítala, že jsem spálila čtyři mrkve. Mrkev je to jediný, co jsem ten den nejedla. Přeložím si, že to je tak třetina frozen yogurtu, kterýmu jsem pár hodin před běháním podlehla. Žádá si to odměnu. Odplahočím se s deckou Merlota k noťasu. Spokojená, ale rozhodnutá: Už nikdy víc. Nebo jo?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Mignon01
Mignon01 30. 1. 2016

jako bych to psala já i s tím merlotem... běhání je pro lidi, které opravdu baví, a ne pro ty, co si myslí, že by měli... i když...

Odpovědět
Mikulka
Mikulka 26. 1. 2016

vtipně napsané

Odpovědět
moncasei
moncasei 10. 1. 2016

Mě by běh možná bavil, ale problém číslo jedna je překonat svou lenost, problém číslo dva běhat pravidelně. Na tom skončilo každé moje cvičení, jsem hodně rozlítaná. Například už od ledna se chystám, že zase začnu doma cvičit jógu. Bohužel se chystám už od loňského ledna.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 588
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.