Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

IVETA, YVETA, STANISLAVA, ANTÓNIE, OTTA, MARGARÉTA a DOBROSLAVA

Líbí se mi
IVETA, YVETA, STANISLAVA, ANTÓNIE, OTTA, MARGARÉTA a DOBROSLAVA

IVETA, YVETA, STANISLAVA, ANTÓNIE, OTTA, MARGARÉTA a DOBROSLAVA

Blahopřejeme k svátku českým Ivetám i Yvetám, Stanislavám, Ottám a Antoniím a slovenským ženám Stanislavám, Margaretám a Dobroslavám.

Vaše ŹENY s.r.o.

 

IVETA a YVETA

Ženské jméno Iveta má francouzský původ a význam jména je "tisu luk." Nositelky tohoto na našem území běžně užívaných jména mají svátek 7. ČERVNA.

Tyto ženy mají citovou paměť, pamatují si všechno, co se jich dotýká, co je dojímá či pobuřuje. Jsou mimořádně zvědavé. Jsou i přátelské a úzkostlivé. Mají silný smysl pro rodinu, která pro ně hodně znamená. Ivetka jsou velmi zajímavé ženy, stejně okouzlující jako jejich rostlinný totem třešňový strom na jaře, který je podle orientální filozofie stromem moudrosti a štěstí.

Jejich oblíbené barvy jsou zlatá, hnědá, ochranné rostliny třezalka, bobkový list, ochranné kameny jantar a topas.

Mezi známé nositelky tohoto jména patří česká legendární zpěvačka Yvetta Simonová.

 

STANISLAVA

Ženské jméno Stanislava má slovanský původ a jeho význam je "upevni slávu". Nositelky tohoto v současnosti méně užívaného jména slaví svůj svátek 9. června a to jak podle českého, tak i slovenského kalendáře.

Jde o odvážné ženy, ačkoli někdy trochu mrzuté. Nedůvěřují příliš své intuici ani šarmu. Mají stálou povahu. Stanislavy se cítí nepříjemně ve světě konvencí. Nevěří ve štěstí, mnohem více věří vytrvalé mravenčí práci. Stanislavy jsou podobně jako levandule, jejich rostlinný totem - voňavé a rozpínavé. Neměly by se trápit nad prohrami, prospěje jim častější kontakt se známými.

Jejich oblíbené barvy jsou oranžová, modrá a zelená. Ochranné rostliny čekanka, levandule a pelyněk, ochranné kameny jaspis a nefrit.

 Tento týden slaví také česká moderátorka Stanislava Lekešová.

 

OTTA

Ženské jméno Otta  je odvozeno od mužského Ota, má německý původ a jeho význam je "ochránce majetku". Nositelky tohoto zcela výjimečného jména oslavují svátek 10. června.

Jsou převážně vyrovnané a spokojeni sami se sebou. Pokud mají problémy, zběžně je proletí a hned vyřeší. Nezdržují se přitom detaily. Jako studenti jsou pilní, svědomití a bodují u učitelů. Výrazný smysl pro profesionální odpovědnost předurčuje Otty k tomu, aby se uplatnily například jako obchodnice. Otty jsou duchaplné, citlivé ženy, silně připoutáni k domovu a věrní rodinným tradicím.

Šťastné barvy pro Ottu jsou zelená a bílá. Ochranné rostliny pelyněk a saturejka, ochranné kameny safír a sardonyx.

 

ANTÓNIE

Antónie je ženská varianta jména Anton, které pochází z latinského jména Antonius, což znamená přední, vynikající. Svátek slaví 12.června.

Antónie má ve svém jménu velký dar - má velmi pozitivní vibrace. Rada nezjištně pomůže, ale odměna ji nemine. Nemusí na ni dlouho čekat. 

 

MARGARÉTA

Ženské meno Margaréta má orientálny pôvod a jeho význam je "perla". Nositeľky tohto nie bežne zaužívaného mena majú meniny 10. júna.

Margarétky ľahko strácajú odvahu a sú veľmi citlivé. Sú schopné vložiť sa do nejakej záležitosti s presvedčením, no nie vždy sú dôsledné. Margarétky sú jemné. Z očí možno vyčítať zároveň prísľub veľkej, aj keď trochu plachej lásky.

Obľúbené farby Margaréty sú svetlozelená, svetlomodrá a biela. Ochranné rastliny skorocel, pľúcnik, ochranné kamene akvamarín, smaragd a jaspis.

 

DOBROSLAVA

Ženské meno Dobroslava má slovanský pôvod a jeho význam je "dobrá, dobrotivá". Dobroslavy oslavujú meniny 11. júna.

Dobroslavy sa "prehryzú" cez všetko. Výraznejšie sa ale prejavia iba vtedy, keď je to nutné. O svojom živote Dobroslavy hovoria málo. Často menia náladu a sú sebestačné. O Dobroslavách by sme mohli povedať, že sú vytrvalé ako bežci, ktorí sa rozbiehajú dosť pomaly, potom však naberú rýchlosť a dostanú sa ďaleko.

Obľúbené farby Dobroslavy sú oranžová, modrá a hnedá. Ochranné rastliny čakanka, saturejka, ochranné kamene jaspis a nefrit.

 

 

Zajímají vás i významy jiných jmen? Dozvědět se je můžete například ZDE.

 

Zdroj:

knihy - Miloslava Knappová – Jak se bude jmenovat?

weby - mojosud.sk.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 7. 6. 2016

všem oslavenkyním všechno nejlepší

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
94 788
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.