Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AlenaaJana
AlenaaJana
Vloženo 6. 9. 2015
Líbí se mi

Element sexu - 2. díl - Jak začít? Na cestě Za sexuálním sebevědomím

AlenaaJana
AlenaaJana
Vloženo 6. 9. 2015
Líbí se mi
Element sexu - 2. díl - Jak začít? Na cestě Za sexuálním sebevědomím

Element sexu - 2. díl - Jak začít? Na cestě Za sexuálním sebevědomím

Blog, který pro vás píšeme my dvě - Alena a Jana z www.vasepoteseni.cz Element sexu je určený pro všechny ženy, které mají rády své tělo a život, anebo se o to přinejmenším pokouší, a to ve všech směrech. V tomto blogu řešíme hlavně sexualitu. Ukážeme Vám, že sex není sprosté slovo. A rčení „Sek sem se sexem“ v našem případě neplatí. 

Jak začít? Na cestě za sexuálním sebevědomím

Sexualita má obrovský vliv nejen na psychickou pohodu, ale také, což si spousta lidí neuvědomuje, na všechno ostatní. Na všechny ostatní „hrady“, ať již soukromé, tak i pracovní. Spokojenost ve vztazích, v rodině, ba co víc… i na Vaši práci, pracovní výkonnost, to, jak působíte při jednání, na pracovišti atd. Jste nespokojené v práci? Myslíte si, že vás v práci nebo doma málo uznávají? Chybí vám nejen lidské, ale i „pracovní“ sebevědomí? I tohle a spousta dalšího je spojené i se sexualitou. Takže milé dámy, máme na čem zapracovat. A pustíme se s úsměvem a chutí do toho. Jdete do toho s námi?

Spousta žen má ke svému tělu odmítavý postoj a nemá se ráda, protože si připadají moc tlusté, moc hubené, moc staré, moc všeho… Jaké by to bylo, kdybyste se zaměřila na to, co vám vaše tělo přináší skvělého? Jak oceňujete Vaše tělo, když zvládáte celodenní maraton mezi prací a rodinou? Jak se chválíte, když zvládnete připravit rodinou oslavu? Jak se sebou mluvíte, když se vám něco podaří? Kdy jste se naposledy pochválila?

Jaké by to bylo, kdybyste se zaměřila na to dobré a na to pozitivní? Místo toho, abyste se kritizovala, co kdybyste pro začátek začala tím, že na sebe budete hodnější a minimálně kritické a uštěpačné poznámky směrem ke své osobě typu  „jsem blbá, jsem tlustá" apod. jste si odpustila?

Základní pravidlo je: „O sobě jen dobře“. Váš mozek neumí zpracovat s ironií, touto si do podvědomí programujete, že jsem blbá, tlustá apod.  Umíte si představit, jaké by to bylo? Jaké by to bylo, kdybyste na lichotku, že vám to dnes sluší, když už nejste schopná odpovědět „děkuji“, se jen pousmála? Místo vět typu: „Ale prosím Tě, jen jsem si odskočila od plotny“. Jaké by to bylo, kdybyste Vy začala chválit a lichotit ostatním nejen ženám, ale klidně i mužům, dětem...? Toužíte po tom, aby vás obdivovali, abyste se ostatním líbila a připadala jim sexy? Co kdybyste to obrátila? To, co chcete, dělejte vy jiným a bude se to dít i vám. Přistupte na to, že jste zkrátka taková, jaká jste, a máte dvě možnosti, buď s tím začnete něco dělat, nebo ne. Obě dvě varianty jsou na vás.

Za nás doporučujeme, nedávejte si vysoké cíle a předsevzetí, naopak, začněte něčím snadným a klidně až lehkým a ideálně vtipným, třeba pokaždé, když projdete kolem zrcadla, tak si pošlete vzdušnou pusu.  Nevíme, jak vás, ale nás to vždy zaručeně rozesměje a vykouzlí úsměv na rtech.

Praktické typy, co čím nahradit:

Místo věty: „Jsem tlustá, mezi stolem a židlí se neprotáhnu,“ si řekněte s úsměvem: „Jsem štíhlá, ta židle je moc blízko stolu.“

Místo odbytí poklony: „Simtě, jakýpak hezký šaty, starej model jsem přešila,“ řekněte: „Děkuju, ty šaty jsem si šila, mám je moc ráda.“

Místo věty: „To jsem ale blbá,“ si řekněte: „Dnes jsem poněkud méně úžasná.“

PS: V příštím díle se podíváme na kouzelné slovíčko, ale „děkuji a prosím“ to nebude. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
gustawka
gustawka 10. 9. 2015

určitě se hodí

Odpovědět
AlenaaJana
AlenaaJana 15. 9. 2015

to jsme rády

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.