Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

AlenaaJana
AlenaaJana
Vloženo 30. 8. 2015
Líbí se mi

Element sexu - 1. díl - Kam až sahají prsty Paní Sexuality

AlenaaJana
AlenaaJana
Vloženo 30. 8. 2015
Líbí se mi
Element sexu - 1. díl - Kam až sahají prsty Paní Sexuality

Element sexu - 1. díl - Kam až sahají prsty Paní Sexuality

Blog, který pro Vás píšeme my dvě - Alena a Jana z www.vasepoteseni.cz. Element sexu je určený pro všechny ženy, které mají rády své tělo a život, anebo se o to přinejmenším pokouší a to ve všech směrech. V tomto blogu řešíme hlavně sexualitu. Ukážeme Vám, že sex není sprosté slovo. A rčení „Sek sem se sexem“ v našem případě neplatí. 

 

Kam až sahají prsty paní Sexuality?

Slyšely jste někdy o Maslowově pyramidě potřeb? Určitě ano, je taková nenápadná pyramida, kde jsou napsány a popsány lidské potřeby podle důležitosti, tak jak si je lidé už od nepaměti realizují a uskutečňují. Na jejím vrcholu je pocit štěstí a spokojenosti -  ten náš hrad.

Na základně této pyramidy najdeme základní potřeby - biologické potřeby – tedy - dýchání, jídlo, pití, spánek a sexuální uspokojení.

Vidíte, sexualita je už na nejnižším stupni pyramidy, teprve když je uspokojena základna, můžete budovat splnění dalšího stupně pyramidy. Pokud tento základ přeskočíte, posunete se do druhého patra, kde potřebujete pocit bezpečí a další. Takže budete v bezpečí, ale budete mít žízeň. Budete šťastná a spokojená? Nebudete… budete vědět, že Vám něco chybí. Rozveďme to ještě víc. Máte krásný dům, ve kterém jste v bezpečí a pití máte taky, v jednom případě je to sklenička se starou nic moc vodou, ale v případě nouze se to vypít dá. V druhém případě máte v ruce lahodný koktejl s paraplíčkem. Ve kterém případě bude Váš pocit štěstí větší? Ve druhém že?  A tento příklad snadno vysvětluje, proč je potřeba být v souladu se svou sexualitou.

Tím klademe důraz spíše na psychickou stránku sexu jako takového. Fyzickou necháme prozatím spát. Jestli čekáte jasný a konkrétní návod, jak se stát sexuální bohyní, máte k tomu souložit 3x denně a provozovat praktiky z 5., 20. a 45. stránky kamasutry, omlouváme se, ale ten zde nenajdete.

Jak Vy se staráte o svou základnu pyramidy? Uspokojujete si všechny své základní lidské potřeby?

 

PS: Příští týden najdete článek o tom, jak si pomalu a jistě začít měnit život k obrazu svému. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
benca
benca 6. 9. 2015

intimna tema, radsej anonymne

Odpovědět
AlenaaJana
AlenaaJana 6. 9. 2015

Samozřejmě, je to možné..klidně na odkazu níže)) Krásný den

AlenaaJana
AlenaaJana 1. 9. 2015

Pokud byste měly nějaký "intimnější" dotaz a nechtěly ho sem psát veřejně, můžete využít anonymně i na našich dalších stránkách http://www.erotickaporadna.cz/

Odpovědět
Evice
Evice 31. 8. 2015

naprostá pravda...

Odpovědět
AlenaaJana
AlenaaJana 31. 8. 2015

díky, také si to myslíme) Krásný den

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 769
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.