Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 2. 10. 2018
Líbí se mi

Dnes má svátek Anděl strážný

Amanda
Amanda
Vloženo 2. 10. 2018
Líbí se mi
Dnes má svátek Anděl strážný

Dnes má svátek Anděl strážný

Dnes, 2. října, slaví Církev svátek svatých andělů strážných, které dostává každý člověk jako pastýře a ochránce, aby ho chránil a vedl k naplněnému životu.

 

2. říjen se v Katolické církvi slaví jako svátek svatých andělů strážných. V roce 1670 ustanovil papež Klement X. tento den v liturgickém kalendáři jako den na počest andělů, kteří nás chrání každý den.

 

Víra ve strážné anděly je velmi důležitá pro život  a je chvályhodným zvykem se na ně každodenně obracet.

 

Náš osobní anděl je nám dokonale věrný a garantuje nám, že nikdy nezůstaneme sami. Stará se o naše dobro na plný úvazek. Jeho trvalá přítomnost je potřebná především jako protiváha přítomnosti zlého anděla, který se snaží tuto jeho pomoc narušovat a překazit a činí to především tak, že odvádí naši pozornost od andělů, abychom jejich společnost přehlíželi a nevyužívali, abychom na ně nemysleli a docela na ně zapomněli, a tak nebezpečně osaměli jako jeho kořist.

 

Podle křesťanské nauky jsou andělé duchové, kteří doprovází člověka a motivují ho k tomu, aby konal dobro.

 

„Existují bytosti, které jsou duchové a ti se nazývají andělé, což je z řeckého angelos a znamená to posel. Je to duchová bytost s úkolem a úkolem toho anděla je být průvodcem někoho."

 

„Křídla jsou symbol. Je to symbol rychlosti. Ve středověku tvor, který měl křídla, byl nejrychlejší, a současně je to symbol ochrany. Kvočna bere kuřátka pod svá křídla, aby je ochránila, takže je to spíš v symbolické rovině, než že bychom předpokládali, že anděl je nějaký opeřenec.“

 

Andělé jsou tu ale také pro potřeby naší duše. Pomáhají nám překonat duševní a duchovní obtíže. Už jenom víra a vědomí blízkosti strážného anděla ve chvíli, kdy nějakou nesnáz prožíváme, pomáhá se s ní vypořádat. I když jej obvykle nevidíme a neslyšíme, můžeme mít jistotu, že je přímo vedle nás, neopouští nás ani na vteřinu.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

Odpovědět
janinkad
janinkad 2. 10. 2018

Tak můj Anděl Strážný si asi někdy bere i volno

Odpovědět
hašlerka1
hašlerka1 2. 10. 2018

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 299
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.