Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi

DIY: Vyrobte si Choker!

Lenka Bandurová
Lenka Bandurová
Vloženo 15. 11. 2016
Líbí se mi
DIY: Vyrobte si Choker!

DIY: Vyrobte si Choker!

Choker v překladu znamená obojek, a je to v podstatě přiléhavý náhrdelník, který se nosí natěsno okolo krku. Choker může být vyroben z různých materiálu, jako je například samet, kůže, plast, korálky, kov... Nebo také ze zlata, či stříbra.  Je vhodné si jej různě dozdobit. Ve fantazií se meze nekladou. Jako ozdoby se hodí třeba flitry, knoflíky, drahé kameny, perly, korálky... Skutečně záleží jen, a jen na vkusu dané osoby, která jej hodlá nosit. 

Bežně se tento typ náhrdelníku používal ve viktoriánském éře, do otevřených límců. Historicky je v této době spojován se znakem vysoké módy, ale mohli jste jej nosit prakticky kamkoliv. Bylo vhodné jej nosit, jak na slavnostní příležitost, tak na obyčejné přátelské setkání. Byl zkrátka vhodný na různé významné, ale i nevýznamané příležitosti. 

 

Výsledek obrázku pro Alexandra DánskáVýsledek obrázku pro Choker victorian era

 

Baletky, a horní třída v pozdním 19. století bežně nosila určité typy těchto těsných náhrdelníků. Nicméně, ve stejné době byla obyčejná černá, nebo červená stuha spojovaná s prostitucí. Modá těchto stuh dosáhla svého vrcholu kolem roku 1900, a z části na tom měla i svůj podíl královna Alexandra Dánska, která tímto způsobem skrývala svou malou jizvu. Choker nosila i slavná Anna Boleynová. V současnosti se tento doplněk opět dostává do popředí, a je velkým módním hitem. Ano, módním, protože jim můžete doladit, a zpestřit svůj outfit... jednoduchá černá stuha okolo krku vypadá velmi luxusně!

 

Výsledek obrázku pro anna boleynová

 

 Anna Boleyn a její choker z perel, zdobený počátečním písmenem jejího příjmení. 

 

Výsledek obrázku pro Choker victorian era

 

Líbí se Vám choker? Mě osobně se líbí jednoduché stuhy, s jednoduchým, ale přesto efektním zdobením. Díky návodu, který vám přináším, si tento náhrdelník můžete vyrobit za pár korun úplně sami! 

 

 

 

Nejdříve si nachystáme potřebný materiál - tak, jak je vidět na obrázcích. Takže stuhu, cvočky, nítě, nůžky, a nějaké flitry, přívěsky, korálky... prostě cokoliv, čím si choker chceme ozdobit. Poté si změříme délku, nejlépe takovou, aby nám seděla těsně okolo krku. 

 

 

 

 

Následuje práce na stuze. Vezměte si zapalovač, a lehce opalte oba její konce - aby se zacelily. Potom přišijte cvočky, díky kterým se náhrdelník bude připínat ke krku. 

 

 

A nakonec si CHOKER ozdobte, čím chcete. Nebo klidně můžete ponechat stuhu jen tak, bez ozdob. Hodí se ke všemu, a vypadá krásně i samotná!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 20. 1. 2018

Moc pěkné

Odpovědět
lemur
lemur 21. 6. 2017

Nádherné.

Odpovědět
sipeji
sipeji 16. 11. 2016

moc hezké

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 15. 11. 2016

Skvěle

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 173
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.