Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Brixik
Brixik
Vloženo 14. 1. 2016
Líbí se mi

Dieta a víno – jde to dohromady?

Brixik
Brixik
Vloženo 14. 1. 2016
Líbí se mi
Dieta a víno – jde to dohromady?

Dieta a víno – jde to dohromady?

Je leden. To znamená, že se pomalu vzpamatováváme po vánočním obžerství a zároveň pilně plníme novoroční sliby, že konečně zhubneme do těch kalhot, které jsme koupili minulý rok v jarních výprodejích. Jenže nám to tak nějak všechno leze na nervy a sklenička vína by nám tu náladu možná spravila. Ale ta zpropadená dieta! Víno je přece zakázané! Nebo ne?

Záleží na tom, jakou dietu jste se vlastně rozhodli držet. Většina diet je více či méně postavená na snížení energie, kterou přijmete za den. Pro takové to normální hubnutí, cca 0,5 – 1 kg za týden, je doporučený příjem kolem 1500 kcal za den.

Co vlastně ve víně dělá kalorie (respektive kilokalorie)? Je to jednak samotný alkohol a pak samozřejmě zbytkový cukr. V jednom gramu alkoholu je sedm kcal, což je méně než devět v gramu tuku, ale více než čtyři v gramu cukru nebo bílkovin. Pokud si tedy dáte jednu skleničku (150 ml) suchého červeného či bílého vína, dostanete do sebe přibližně 110 kcal. Což představuje méně než desetinu doporučeného příjmu při nízkokalorické dietě. To možná stojí za úvahu, že ano?

Musíte si však dát pozor na to, jaké víno pijete. Alkohol totiž kalorie zvyšuje. Pokud si tedy dáte skleničku polosladkého německého ryzlinku s obsahem alkoholu kolem 7 %, jste stále na 110 kcal. Ovšem u plného australského shirazu s alkoholem 15 %, už to bude 175 kcal. A u portského je to bohužel na pováženou – 60 ml portského s 20 % alkoholu a 10 % zbytkového cukru už má 300 kcal.

Hubnutí je byznys a tak není divu, že někteří světoví producenti vína vytvořili svoje speciální řady, určené přímo pro lidi na dietě. Většinou jde spíše o velice chytrý marketingový tah. Tato vína mají snížený obsah cukru, ale tím pádem většinou více alkoholu. Jenže my už víme, že pokud chceme nízkokalorické víno, mělo by mít alkoholu spíše méně. I takové se však již dají koupit. Na trhu jsou již dokonce i vína nealkoholická.

Ale mezi námi, když to nemá alkohol, je to vůbec ještě víno? Nevím jak vy, ale já, když už budu nějakou tu dietu držet, tak si raději dám skleničku lehčího polosladkého ryzlinku, než abych sháněla víno bez alkoholu. Myslím, že si nejenom více pochutnám, ale možná se i trošku uvolním a ty kila navíc už mi nebudou připadat až tak katastrofální.

A na závěr jedna malá otázka pro milovníky filmů.

Jaké víno měla oblíbené s váhou věčně bojující Bridget Jones?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

nevidím v tom problém, proč si občas skleničku nedát

Odpovědět
Bobinka452
Bobinka452 22. 1. 2016

Nevidím v tom žádný problém.Jedna sklenička ničemu nevadí.Měla jsem na 14 dní dietní plán a občas si večer dáme s manželem skleničku vína. na hubnutí to nemělo vliv. když se stravujete normálně, tak ta sklenička neuškodí. Hodně si stravu hlídám,snažím se jíst zdravě a pravidelně. A sklenička vína k tomu je vlastně zdravotní.

Odpovědět
Brixik
Brixik 23. 1. 2016

Tak to je super, že to má někdo přímo ověřené i z praxe a může se o to podělit. Souhlasím, mám to podobně.

lisa
lisa 23. 1. 2016

můžu se zeptat, jaký dietní plán jste měla? To vám někdo sestavil na míru?Děkuju za info

Bobinka452
Bobinka452 25. 1. 2016

Měla jsem dietní plán Guareta. Objednávala jsem si ho sama na netu. To nemusíte nikam chodit,aby vám ho sestavili.Stačí si jen vybrat na jak dlouho ho chcete.

Brixik
Brixik 17. 1. 2016

A ví někdo odpověď na otázku?

Odpovědět
Brixik
Brixik 17. 1. 2016

Jojo, všeho s mírou a nic zbytečně neřešit.

Odpovědět
Skipinka
Skipinka 15. 1. 2016

Několik let jsem řešila jak zhubnout, když jsem to přestala řešit, šlo to samo a teď si dám na co mám chuť a sklenička kvalitního vína v dobré společnosti je nejlepší lék na srdce i duši, když se to nepřežene

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 850
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.