Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EtherealGirl
EtherealGirl
Vloženo 10. 1. 2017
Líbí se mi

Co je to "krása"?

EtherealGirl
EtherealGirl
Vloženo 10. 1. 2017
Líbí se mi
Co je to "krása"?

Co je to "krása"?

Krátká....na koleně sesmolená...rychlo - úvaha na téma: KRÁSA
Krása je něco tak subjektivního, že by se nad tímto pojmem mohly vést nekonečně dlouhé diskuze. Pojem krása je často zneužíván, překrucován. Asi všichni se někdy setkali s blyštivými slogany/reklamami typu : "Koupě našeho výrobku Vás udělá krásnější, což Vám zaručí úspěch a udělá Váš život úchvatný..." a za tím vším se schovává člověk, který žije z lidské nejistoty/nespokojenosti a přehnané důvěřivosti.
1. definice krásy tedy zní: Pojem krása (tak jak jej většina z nás chápe v dnešní době, jelikož je jim tak podsouván) je "firemní vynález (resp. pojem zneužívaný těmito firmami) navržený tak, aby podporoval nejistotu, věčnou nespokojenost a "utrpení" mas v zájmu zisku. Pokud mluvíme o "rádoby objektivní" kráse fyzické (ne, opravdu objektivní pohled na tento pojem neexistuje, vždy je to jen subjektivní pocit), tak ta se měnila v průběhu času, v každé kultuře je trochu jiná. Krása byla definována v tolika ohledech. 
2. Krása je něco téměř nehmatatelného, nemůžete to popsat.... je to spíše pocit. Krása je štěstí. Vzpomínám na časy, kdy jsem byla nejvíce šťastná.Ne, nebyly to dny, kdy jsem měla na sobě tunu make upu, sexy obleček, ...byly to momenty, kdy jsem cítila krásu v sobě/kolem sebe díky pocitu štěstí, které nepramenilo z mého vzhledu, dnešních "beauty standartů".
Miluju krásu, která pulzuje mým tělem po každém partnerově pohlazení mých rozcuchaných vlasů a hojivých polibků mých popraskaných rtů. Miluji krásu mé zpocené tváře a kvílejícího hlasu na koncertě . To jsou ty časy, kdy se cítím nejkrásnější...protože jsem naživu, protože cítím...ne kvůli novodobému "brainwashingu", který se nám snaží vštípit JEN ty věci, které jsou žádoucí, které jsou krásné...dle jejich diktátu.
Krása je okamžik, kdy se na Vás s úctou a obdivem někdo dívá. Je to extáze zamilování se do osob, míst, písniček ...tak magicky jednoduchým způsobem. Je to pocit dosažení cíle, na kterém člověk dlouho pracoval. Jsou to vrásky ze smíchu. Jsou to momenty, které nás vytváří takovou, jakou jsme. Krása je v srdci...a způsobu, jakým září zevnitř. Všechny jsme ženy jedinečné, s vlastními zkušenostmi a vzpomínkami, s vlastní verzí krásy. Jsme různých tvarů,, velikostí a barev. Jsme matky, dcery, babičky. Naše těla jsou prostě jen skořápky, které nám umožňují vyzařovat tyto zkušenosti...a to je ta krása!
...a když už jsme u té krásy, tak jedna z hudebního světa, která mě vždy "dostane": https://www.youtube.com/watch?v=YkxndCBYhzs 
Za fotografii srdečné díky, Martina Čápová

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Klára Hrbáčová
Klára Hrbáčová 7. 2. 2018

Pěkné čtení

Odpovědět
Ovace
Ovace 11. 1. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 134
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.