Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 15. 11. 2019
Líbí se mi

Cesta k pohodovému ženství

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 15. 11. 2019
Líbí se mi
Cesta k pohodovému ženství

Cesta k pohodovému ženství

Měsíce nebo možná roky máte velmi bolestivou menstruaci či vás trápí inkontinence nebo se snažíte o miminko a stále se vám nedaří otěhotnět. Věřte, že v tom nejste vůbec sama! 

Čím to, možná se ptáte. Faktorů, které narušují přirozené biologické rytmy, bohužel stále přibývá. Rychlý život ve městech, odpojení od přírody, sedavé zaměstnání nebo neustálá přítomnost zářících obrazovek telefonů — to vše může rozkolísat hormonální hladinu v těle.

Velkým nepřítelem je často stres

Bolestivá menstruace, inkontinence a neplodnost, to jsou jedny nejčastějších problémů, se kterými ženy za mnou přichází jak na individuální konzultace a kurzy zaměřené na pánevní dno. Častým důvodem těchto problémů - ať jde již o bolestivou menstruaci nebo že se těmto ženám nedaří otěhotnět, kromě zdravotních problémů, bývá i hektický způsob života. 

Stres je tak často používaným slovem, že ho mnohdy přehlížíme, ale tím, jak se zvyšuje hladina stresových hormonů, pak se samy stahujeme, jsme v tzv. křeči a snižuje tak např. plodnost jak u žen, tak ale i u mužů. Z vlastní praxe vím, že cvičení pánevního dna metodou 3x3 a spolu s tím aktivace a relaxace pánevního dna nám napomáhá více poznat samy sebe a více se tak zklidnit a otevřít se. Při zařazení tohoto cvičení do svého života je pak mnohem snazší se na své emoce a stresové situace dívat s větším nadlehdem. Cvičení pánevního dna metodou 3x3 nám užňuje cítit se mnohem více v klidu a pohodě. 

Energie pro nový život

Při cvičení pánevního dna metodou 3x3 dochází k aktivaci a relaxaci pánevního dna v důležitých reprodukčních oblastech našeho těla a zejména u žen, které mají sedavé zaměstnání, je ta práce s pánevním dnem a jeho aktivace i relaxace velmi klíčová. Pokud celý den sedíte zabrané do práce na tolik, že ani nevstanete, pak energie v těle stagnuje a orgány jsou tak utlačené. Aby ženy mohly do svého těla, do své dělohy, přivést nový život, je třeba v první řadě rozproudit energii v pánevní oblasti i v celém těle. 

Autorkou metody 3x3 je Renata Sahani, která je fyzioterapeutkou a při sestavování této metody přistupovala k ženskému tělu komplexně. Proč? Protože vše se vším souvisí a tato metoda 3x3 pracuje se třemi patry (patro krku - břicha - chodidel) a se třemi rovinami (rovina fyzická - emoční - energetická).

Kurzy zaměřenými na pánevní dno již prošlo možná již na tisíce žen, které se učily a stále se učí, jak si ulevit od již zmíněného stresu a zdravotních problémů. 

A jak cvičení metodou 3x3 funguje?

Nějakou dobu jsem si s tím sama lámala hlavu a jak to tak bývá, k cvičení pánevního dna metodou 3x3 mne přivedly mé zdravotní problémy a především velmi bolestivá menstruace. Cviky jsou uzpůsobené tak, že je zvládne opravdu každá žena a během to je skutečně stimulována nejen fyzická a emoční úroveň, ale díky dechu i energetická rovina.

Pravidelné zapojení (nejen) cviků do běžného života u mě začalo brzy nést své ovoce a já tak začala vnímat, jak bolestivá menstruace pomalu mizí a já si začínám užívat nejen období samotné menstruace, ale i celý měsíční cyklus. Spolu s tím jsem si brzy začala všímat i toho, že to cvičení má pozitivní účinky i na mou psychiku a najednou jsem se začala cítit i plná energie, která nikudy neutíkala. Dnes je to již několik let, kdy s pánevním dnem pracuji a díky lektorskému výcviku jsem mohla toto cvičení začít předávat i ostatním ženám a mými kurzy již prošlo mnoho žen, kterým cvičení skutečně pomohlo k pohodové menstruaci i menopauze, zbavení se inkontinence a mnoho z těch žen i díky cvičení otěhotnělo a brzy se vrátily zpět do kondice po porodu. 

U mě samotné jsem první pozitivní výsledky začala vnímat již po prvních 3 měsících cvičení. Během kurzu dostanete cviky jak na doma, tak na cesty i do kanceláře a tak zjistíte, jak snadné je s pánevním dnem pracovat a jak snadné je zapojit ho do běžného života. Na kurzech i doporučuji den začít dechovým cvičením s jednoduchou aktivací pánevního dna.  

Cesta existuje

Pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, vždy se poraďte se svým lékařem. Klasickou léčbu pak můžete cvičením pánevního dna metodou 3x3 nebo jinými relaxačními metodami. Věřte své intuici - každá z nás je jiná a někomu vyhovuje jít co nejpřirozenější cestou, někdo potřebuje lékařskou podporu. Každý jsme jiný a o tom to je. Cesta k pohodové menstruaci či menopauze a cesta k vysněnému těhotenství existuje - jen stačí začít věřit sama sobě a své intuici, která nám nikdy nelže. 

Některé z účastnic mých kurzů otěhotněly dokonce v ten samý měsíc, kdy začaly cvičení pánevního dna metodou 3x3 praktikovat. Někdy stačí i samotné rozhodnutí, pozornost věnovaná sama sobě, změna mentálního nastavení. Protože přijmout nový život a nosit ho pod svým srdcem devět měsíců rozhodně není maličkost.

Stavte se i vy na některý z kurzů

Cvičení pánevního dna metodou 3x3 je skvělým nástrojem, který pomáhá porozumět svému tělu — intenzivně vnímat pocity a naladit se na svůj rytmus. Kdo se začal věnovat sám sobě a cvičení pánevního dna, začal se najednou cítit více plný energie a chuti do života. 

Seberte odvahu a doražte na některý z mých kurzů. Jmenuji se Michaela Křížová a kurzy pánevního dna metodoou 3x3 učím v mnoha městech České republiky, stačí se podívat na můj web https://www.byasma.cz/kalendar-akci/ . Nenajdete-li tam akci ve Vašem městě, nebojte se mi napsat - vše má své řešení. 

Těším se na setkání s vámi  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 23. 5. 2020

Odpovědět
Jasper
Jasper 2. 12. 2019

Tohle se vždycky hodí vědět

Odpovědět
gustawka
gustawka 16. 11. 2019

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 16. 11. 2019

lemur
lemur 16. 11. 2019

Prima.

Odpovědět
avatar
Michaela Křížová 16. 11. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.