Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

trenér motivace a změny
trenér motivace a změny
Vloženo 18. 1. 2016
Líbí se mi

Být štíhlá je volba - 2. díl

trenér motivace a změny
trenér motivace a změny
Vloženo 18. 1. 2016
Líbí se mi
Být štíhlá je volba - 2. díl

Být štíhlá je volba - 2. díl

A jednou byl u nás čas oběda a má pětiiletá dcera mi položila otázku, kterou mi pravidelně pokládá přibližně poslední rok. Ale já tu otázku vlastně nikdy před tím pořádně nevnímala. Ptá se mě: “Maminko, mohu sníst jen tolik, kolik chci?”

 

Má odpověď byla vždy stejná, velkorysá: “Ano, samozřejmě, lásko.” Ale většinou přibližně po deseti minutách jsem zapnula centrum zautomatizovaných frází ze svého dětství: “Ellí, tak ještě 3 lžičky... tak alespoň tuhle poslední lžičku… za babičku, no ták… a po dvaceti minutách: “tak tohle tedy sníš, jinak… !!! ” Ella je však v tomto směru kategorická, má zkrátka jasno a vždy mi odpoví úplně stejně: “Maminko, moje tělíčko už ale říká ne.”

 

A právě tato její odpověď, kterou jsem před tím slyšela opravdu nesčetně-krát, mě tenkrát konečně trkla.  “Maminko, moje tělíčko už říká ne.”  Jak to, že mi hloubka této odpovědi tak dlouho unikala? Můžu vám tedy říct, že občas si připadám jako zpomalený šnek, jak dlouho mi některé věci trvají…

 

Jak dlouho mi trvalo vidět ve své dceři toho největšího učitele… Protože až nyní mi dochází, že mi vlastně od svého narození ukazuje, že být v souladu se svým tělem je to nejpřirozenější, co nám je v základu dáno. My se s tím rodíme. My se opravdu rodíme s tím, že umíme naslouchat svému tělu. A mě to celé dochází až teď...

 

Ella, má dcera, jí jen tehdy, když má hlad a jen tolik, kolik její tělo opravdu potřebuje. Ani víc, ani méně. Je v tom doslova obdivuhodná. “Maminko, moje tělíčko už říká ne.”

A já se to nyní od ní každý den s pokorou učím.

 

A abych to opět všechno nezapomněla, rozhodla jsem se o tom napsat právě tento e-book. E-book, neboli elektronickou knihu.

 

Byla bych nesmírně ráda, kdyby tento e-book nám všem pomohl se roz-vzpomenout na to, jak jsme jako malé děti uměli intuitivně svým zázračným tělíčkům naslouchat. Zkrátka vrátit se zpátky do svého těla. Do sebe. Začít svému tělu už konečně OPRAVDU NASLOUCHAT, protože i přesto, že nic neslyšíme, naše tělo s námi neustále komunikuje…

 

A komunikuje právě skrze nadváhu, a nebo tím, že nás něco bolí, že se cítíme podrážděné, smutné, vzteklé, osamělé…

 

Osobně jsem toho vyzkoušela mraky. Až jsem došla k závěru, že něco držet je mi z duše nepříjemné… Chci mít “ruce” volné. Nechci nic držet!!! Držet se zuby nehty. Držet se křečovitě. Většinou se držíme, abychom nespadli.

 

Něco držet je pro mě zkrátka vyčerpávající, náročné a nikdy jsem to něco NEVY-DRŽELA. Vždycky jsem se pustila a namlela si. Protože někde uvnitř jsem vlastně vždy cítila, že chci být volná. NEDRŽET (se)!!! NIC NEDRŽET!!!

 

Znám ale i spoustu žen, kterým kontrola jídla vůbec nevadí, naopak si libují v počítání kalorií, v dodržování přesného stravovacího plánu a v nejrůznějších dietách. A já to úplně chápu, to všechno má totiž svůj řád a jasná pravidla. A kdo miluje řád a pravidla, potom mu tato cesta nejvíc vyhovuje, a je to tak naprosto v pořádku! Každá jsme jiná, každá to všechno cítíme úplně jinak a JE TO TAK V POŘÁDKU!!!

 

Takže pozor, v tomto e-booku nenajdete žádné plány nebo tipy, co si dát zítra k snídani, žádné jídelníčky, ani vás v něm neučím počítat, kolik kalorií byste si měla denně dopřát. Ne že by to nefungovalo, ale já osobně jsem to nikdy právě NE-VYDRŽELA.  A tak jsem napsala e-book o naslouchání svému tělu, o tom, že jak je dle mého názoru důležité, dovolím si říci až nezbytné, aby žena milovala a plně respektovala sebe sama. E-book, který je plný mých osobních zkušeností, pádů a jiných karambolů. E-book, jehož součástí je 6 základních úkolů, které by vás, již ze své vlastní podstaty, měly zkrátka rozzářit.

 

A proč 6? Protože kostka má šest ploch, a tak šestka bývá spojována se štěstím, příležitostí, vítězstvím a zdravím. Šestka je prý číslo rovnováhy, harmonie a vyrovnanosti. A našla jsem si, že s číslem 6 souzní i ženská planeta Venuše.

 

Takže: Jste spokojená? Máte se a cítíte se hezky? Baví vás to tady? Dělá vám to, co děláte, dobře? Pokud ano, tak je to zkrátka to NEJ. A rozhodně žádný e-book nepotřebujete. Naopak si sedněte a napište ten svůj!!! Inspirujte ostatní ženy tím, co funguje vám.

 

Tento e-book si tedy kupte: 

  • jen tehdy, pokud máte chuť udělat TO VŠECHNO ÚPLNĚ, ale opravdu ÚPLNĚ JINAK.

  • Kupte si ho, pokud cítíte, že byste se alespoň malinko mohla ztotožnit s myšlenkou, že celý proces tvarování postavy začíná nejdříve ...a pozor… v hlavě a v srdci.

  • A kupte si můj e-book, pokud máte, stejně jako já, chuť se jednou provždy vykašlat na pondělí a ZAČÍT VE STŘEDU!!!  Ve středu sebe sama, ve středu svého těla tam, kde se urputně hlásí o pozornost to naše nádherné já.A protože mě tohle zkrátka baví, jdu tvořit dál. Takže pokud chcete být informována o dalších novinkách ze světa Strolleringu, hubnutí a samozřejmě cvičení, stačí jen zadat váš e-mail a já, s celým svým fantastickým týmem, se už o zbytek postaráme…

 

Já osobně už nějaký ten pátek na pondělí kašlu. A každý den začínám VE STŘEDU a právě o tom je i tento e-book. Tento e-book je Dynamický, Energický a Motivující a Společně s tím jsem pro vás připravila celou řadu bonusů, které najdete na našich stránkách.

 

Mějte se krásně,

Edita Berková

http://web.strollering.cz/bestseller-v-oblasti-hubnuti/

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super, ale chce to mít i vůli

Odpovědět
Lucilinka
Lucilinka 2. 2. 2016

musíme ale chcieť

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 20. 1. 2016

tento boj jsem už dávno vzdala a snažím se žít zdravě a brát se takovou, jaká jsem. Od malička jsem byla oplácaná, myslím, že o nějakých 55 let později to těžko změním

Odpovědět
Tamara
Tamara 19. 1. 2016

Mně nezbývá než souhlasit - vše je v nás a o nás. Od té doby, co jsem začala naslouchat co mi tělo říká, přestala jsem řešit diety, kolik jídla a kdy, jestli se najíst nebo ne a co tak mám několik kilo dole (kolik nevím, jelikož jsem váhu odnesla do sklepa), zítra si jdu koupit nové kalhoty (ze stávajích vypadávám) a je mi fajn.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 967
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.