Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 25. 8. 2019
Líbí se mi

Bříza - bílá bohyně

Amanda
Amanda
Vloženo 25. 8. 2019
Líbí se mi
Bříza - bílá bohyně

Bříza - bílá bohyně

 

Bříza je stromem říkající „jsem naděje“. Tento strom je vynikající především pro lidi, kteří trpí melancholickými nálady, neboť její energie dokáže velmi dobře navodit dobrou náladu. V člověku rozvíjí vnitřní sílu pro řešení problémů všeho druhu. V člověku posiluje cítění a smysl pro společenství, rodinné.

 

Bříza (Betula) je snad nejméně náročným stromem vůbec. Jediné, co ke svému životu potřebuje, je voda a dostatek světla. Dokonce zvládá čelit půlroční noci a půlročnímu dni a v třeskutém mrazu roste i za polárním kruhem. Není divu, že se stala pro naše předky posvátnou. Jak velkolepá musela být pro Kelty podívaná, když se daleko na severu temnota noci nedostavila. 

 

Fyzické tělo břízy se možná zdá být měkké a pokorné, avšak bříza samotná je ztělesněním nejmocnější síly vesmíru; síly lásky a péče. Je přezdívána princeznou světla, jež učí lásce, či chůvou novorozeného života. Bříza je stromem, který léčí a ozdravuje, oplývá nesobeckou láskou a vnáší životní sílu a osvěžující světlo do temného, starého nebo nemocného prostředí.

 

 

Ochrana břízou je nápadným znakem mnoha zvyků v Evropě. Kolébky, jesličky z březového dříví, koště, s nimž se zametalo na konci roku.Rituály a zábavy jara a plodnosti se odehrávaly v březových hájích.

 

Bříza je skutečně ztělesněním světa, která je v mýtech popsána tisíci jmény, Frigga a Demeter nebo Afrodita a Venuše. Bříza je kmotrou starogermánské runy Berkana s významem mateřství, prsa, ochrana. Také irská bohyně matka Brigid, nese ve svém jméně příbuznost k bhereg, prastarému indigermánskému jménu pro břízu.

 

Bříza je ztělesněním "bílé bohyně". Když se změní klima, pak deva břízy rozsévá svoji setbu po širých tundrách, bažinách a pustinách, aby na ně vrátila život a lásku, kterou by chtěla vyjádřit  planeta Země. Její fyzické tělo se možná zdá být měkké a pokorné, avšak bříza je ztělesnění nejmocnější síly vesmíru:síly lásky a péče...
 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 25. 8. 2019

Mám ráda břízy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 159
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.