Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

hudlenka
hudlenka
Vloženo 6. 8. 2014
Líbí se mi

Blízká setkání třetího druhu?

hudlenka
hudlenka
Vloženo 6. 8. 2014
Líbí se mi
Blízká setkání třetího druhu?

Blízká setkání třetího druhu?

Nene, jen rychlé souznění duší

S Helenkou jsme se seznámily letos na jaře na jednom ineternetovém ženském magazínu. Přidala jsem pár fotek do své fotogalerie a asi po dvou dnech mi někdo s pěkným nickem píše:

„Ahoj, nejste odněkud ze západních Čech? Na Vašich fotkách poznávám určitá místa. Hela“

Odepisuji po pravdě, nemám proč se skrývat: „Ano, bydlím v T*i!“

A Helenka ihned reaguje… „tam jsem chodila do školy.“

 A tak slovo dalo slovo a my dvě jsme se seznámily. Zatím jsme znaly jen svá křestní jména a Helenka mi napsala, že bydlela v jedné nedaleké vsi a já pro změnu píšu jí, že jsme se sem nedávno přestěhovala za manželem z  města vzdáleného přes 200 km.

Jak jsem si na magazín dávala další fotky, tak Helenka s nostalgií vzpomínala. Nu a do toho přišel z práce manžel a já mu říkám:

„Představ si, že jsem se poznala s jednou paní a ona tu žila jako děvče a chodila sem do školy“. Manžel mi šel juknout přes rameno, ale podle nicku a pár slov nemohl samozřejmě poznat, o kterou Helenku se jedná. A tak mi řekl, abych se jí zeptala, jak se jmenovala za svobodna.

Zaktualizovala jsem naši vzkazovou stránku a tam od Helenky dotaz, zda jí prozradím, kdo je můj manžel. To už jsem se začala smát a napsala jsem jí jeho jméno i další blízkou obec, kde pro změnu vyrůstal on. A ona mi ihned napsala, jak se jmenovala dříve. Manžel nezaváhal ani vteřinku…

A byl „doma“ Jen mi řekl, že Helča se kamarádila nejvíce s jeho starší sestrou Věrou a on zase s jejími bratry a hned mi je začal jmenovat.

Mezitím Helenka napsala, že celou rodinu mého manžela zná a že spolu všichni hromadně kamarádili, jak to tenkrát na vsi bylo a nejvíce kamarádila s Věrou…

Tak toto se událo někdy koncem března, začátkem dubna letošního roku. Helenka tu již nebydlí, kdysi před lety, když se vdala, odešla s manželem do jiného města také ale v našem kraji. Je to jen kousek – asi 40 km.

Za necelé dva měsíce jsme si vyměnily telefonní čísla, mezitím jsme ze vzkazové stránky onoho magazínu dávno přešly na e-maily a velmi rychle jsme se spřátelily. Ač je Helča asi o 10 let starší než já, od začátku si rozumíme a postupně zjišťujeme, že máme mnoho společného.

Ani ne do týdne od výměny telefonních čísel jsme si s manželem vyjeli na výlet do hor a já mu povídám. Víš, že tady kousek bydlí Helča? A on, tak jí zavolej, že se někde sejdeme na kávu. Tak jsem učinila. Helenka byla více než překvapená, ale ochotně souhlasila s udala místo srazu.

Za hodinku jsme tam dorazili.. Naše setkání bylo spontánní, objetí dokonalé a my dvě s Helenkou jsme si připadaly, jako že se známe celý život, jen jsme se asi týden neviděly. Můj manžel jen kulil oči, jak to bylo upřímné. Sotva jsme se my dvě od sebe odlepily, objala Helenka i mého manžela, kterého znala vlastně od malého kluka, jen se skutečně asi 40 let neviděli. Sama bych nevěřila, že je něco takového možné.

Proseděli jsme u nich v cukrárně asi tři hodiny, než zavírali, pak jsme šli kamarádku doprovodit k domu, prý abychom věděli, kde bydlí a příště mohli přijet na návštěvu…Ona nemá auto, tak zatím cestu k nám neplánovala.

Pak jsme si zase psaly a psaly, denně jsme se jedna o druhé více dozvídaly a také jsme přicházely na to, co nás dvě spojuje…že máme plno společného.

Uplynul další měsíc nebo dva a my jsme s manželem vyrazili na návštěvu k Helence domů. Opět jsme společně strávili tři hodiny a přidalo nám to, jako když se setkáváme s příbuznými. Krásné, spontánní, upřímné, milé. Pořád máme o čem mluvit, a to nejen my dvě, ale i Helča s mým miláčkem. Prostě jako rodina.

Máte taky takové zkušenosti? Že se náhodou v životě s někým setkáte a je to „láska na první pohled“?

Helenko, jsem šťastná, že jsme se setkaly a jsi mi sestrou, kterou nemám ))

 

P.S: A včera, včera přijela Helča k nám a měly jsme dámskou jízdu. Ale o tom zase až v dalším blogu….

 

Hudlenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 21. 11. 2018

jojo, svět je prostě malej krásné setkání...

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 29. 8. 2015

až mně vyhrkly slzy = pěkně napsáno. V dnešní době už takové přátelství není moc vidět

Odpovědět
konatovka
konatovka 19. 8. 2015

Je to krásný příběh o setkání.

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 7. 6. 2015

Obě ženy znám, je to tak

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 792
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.