Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 1. 11. 2019
Líbí se mi

Aromaterapie - atraktant a repelent

Amanda
Amanda
Vloženo 1. 11. 2019
Líbí se mi
Aromaterapie - atraktant a repelent

Aromaterapie - atraktant a repelent

Aromaterapie ... znamená „léčba pomocí vůní“

 

„aroma“ = vůně, „terapie“ = péče

 

Zprávy o využívání vonných látek jsou staré tisíce let.

Vůně čerstvých květin zlepšovala náladu a stimulovala, pálení aromatických suchých rostlin očišťovalo a doprovázelo různé rituály.

 

Aromatické látky byly hojně užívány již ve starém Egyptě. Egypťané používali velké množství vonných látek při náboženských obřadech, rituálech a také při balzamování, kdy byly používány oleje např. ze santalového dřeva, skořice, cedru.

Aromaterapie používá přírodních látek, které nazýváme silice. Silice jsou součástí tzv. éterických, neboli esenciálních olejů, které jsou těkavé a snadno se odpařují.

Přírodní éterické oleje dokáží ovlivnit jak tělesnou, tak energetickou a duševní stránku člověka. Působí také na psychiku, emoce a uvolnění organismu, nebo naopak k jeho povzbuzení. Mezi tradiční způsoby použití esenciálních olejů patří aromaterapeutická masáž, koupel a inhalace. Maji pozitivní vliv na tělo, mysl i ducha.

 

Ženy mají vysoce vyvinuté čichové smysly a řídí se podle nich dokonce více, než například podle vizuálních vjemů. Na mužích ocení  žena svůdný svěží a kořeněný parfém i před vzhledem, hlasem nebo horou svalů.

 

 

 

V aromaterapii se takové chvíli, kdy se vůní navzájem přitahujete, říká atraktant. Pokud si ale navzájem nevoníte, stáváte se pro partnerku odpudivými, což se naopak nazývá repelent. Vůně vám tedy může výrazně dopomoci přitáhnout si životní partnerku nebo partnera...

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 2. 11. 2019

Odpovědět
Majina
Majina 1. 11. 2019

krásny voňavý článok.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 784
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.