Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 31. 3. 2016
Líbí se mi

5 kroků pro život bez limitů aneb jak na změny pohodlně

Coach4joy
Coach4joy
Vloženo 31. 3. 2016
Líbí se mi
5 kroků pro život bez limitů aneb jak na změny pohodlně

5 kroků pro život bez limitů aneb jak na změny pohodlně

Vysedám z letadla a moje zimní leginy se na mě začínají nepříjemně lepit v horkém vlhku tropického podnebí. Ani jsem se nenadála a jako mávnutím kouzelného proutku jsem v úplně jiné zemi, kultuře, čase. Dovolená utíká jako voda. Lusk. A rázem jsem zase v zimě, odsunuté povinnosti se valí a neberou ohled na můj boj s přehozeným časovým pásmem. Pohádkové facebookové fotky jaksi opět visí ve vzduchu vytržené z kontextu.

 

 

Dnešní doba se žene nezadržitelným tempem a my spolu s ní. Není třeba trmácet se roky přes celý svět, stačí nasednout do letadla. A tak je to téměř se vším. Až na přírodu, která nám vždy připomene, jaké tempo je to moudré. Ať už jetlagem, nebo zmrzlou půdou, která ještě není připravená k osetí. Jenže my se netrpělivě ženeme dál a zkoušíme moderními výdobytky celý svět roztočit ještě rychleji.

Většina z nás se máme mnohem lépe, než generace před námi a žijeme si v luxusu, který by si naši předci ani nedokázali představit. V jednom jsme ale chudí. Dnešní svět trpí na nedostatek času, zdá se, že se nestíhání stává novou civilizační chorobou. A tak koučuji smutek ze samoty v městě plném lidí, nedorozumění ve vztahu, kde se partneři skoro nepotkají, vyhoření z práce, která nedává smysl...

A co to vše má společného? Honíme se takovým tempem, že přestáváme vidět, co je opravdu důležité. Nemáme čas na změny k lepšímu a zvláště pak, pokud nejsou kouzelné - ze dne na den. Můžeme se vymlouvat na dobu, zaměstnavatele a další vnější podmínky. Ve skutečnosti si ale všechny hranice a nároky nastavujeme sami. A tak se zkuste jen na chvíli zastavit a zamyslet, jak jste ve svém životě spokojení v práci, ve vztazích, co se týče financí, zdraví a spirituálního života a jestli přeci jen nemáte v životě oblast, která by si zasloužila trochu více pozornosti. A pokud objevíte nějakou nepohodlnou oblast ,ale nevíte, jak na změnu, zkuste si zodpovědět následující otázky.

 

1) Co vše se musí stát, abych byl/a připravený/á na změnu? Opravdu  je pro mě důležitý kariérní růst i za cenu opuštěné rodiny nebo zničeného zdraví?

 

2) Co mě nutí setrvat v aktuální situaci?

Nikdy neděláme to, co je pro nás nevýhodné. Není Vám v něčem dobře a přesto se neumíte rozhodnout pro změnu? Zvažte, co je na akutální situaci výhodné a hledejte nová řešení, která pokryjí Vaši identifikovanou potřebu.

 

3) Kdy je čas pro změnu?

Nejste si jistí, kdy se pustit do změny v nevyhovující životní oblasti? Podívejte se s odstupem na Vaši aktuální situaci a odpovězte si, co se z aktuální situace můžete naučit a kolik času této lekci chcete věnovat.

 

4) Co chci jinak?

Dejte si dostatek prostoru na rozmyšlení toho, co by se mělo změnit. Nepouštějte se do změn zběsilým úprkem, když nemáte jasno, kterým směrem vyběhnout.

 

5) Co jsem ochotný/á pro nový cíl obětovat?

Nehcete plýtvat sým drahocenným časem a chcete se vrhnout na změny k lepšímu? Nezapomeňte na to, že změna je proces. Zvažte své reálné možnosti, motivaci i výdrž, aby polovičatá změna neudělala více škody než užitku.

 

Přeji Vám radostné životní změny

Kristina Rumlová,
kouč pro více radosti

www.coach4joy.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 25. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
benca
benca 31. 3. 2016

zivot je rychly

Odpovědět
Glady
Glady 31. 3. 2016

Odpovědět
Tamara
Tamara 31. 3. 2016

Události loňského roku mne donutily zastavit se, přehodnotit priority, zpomalit. neměla jsem nikdy na nic čas, připadala jsem si jako štvanec. Teď jsem v pohodě, užívám si každý okamžik, každý den. nebylo to snadné, nebylo to ze dne na den, ale stojí to za vynaložené úsilí. Moc pěkný článek. Děkuji

Odpovědět
Coach4joy
Coach4joy 13. 4. 2016

Milá Tamaro, díky za Váš osobní příběh. Jste skvělá, že jste náročné změny pro sebe uchopila tak pozitivně. Ať se Vám daří i nadále.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 403
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.