Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi

10 věcí, které dělají chronicky nešťastní lidé

Duch
Duch
Vloženo 9. 6. 2020
Líbí se mi
10 věcí, které dělají chronicky nešťastní lidé

10 věcí, které dělají chronicky nešťastní lidé

1. Nešťastní lidé mají život plný depresivních myšlenek

Často se tak stává, že tito lidé považují své sny a ambice za nemožné, místo toho, aby jim prostě dali šanci a zkusili to. „Lidé se nemohou změnit“ „Nejde to spravit“ „Je to ztracené“. Tento typ myšlenek vás ve finále limituje. Zabraňují vám vyzkoušet jinou cestu, alternativu, najít řešení problémů. Tyto myšlenky zamezují lidem využít jejich pravý potenciál.

Marcus Aurelius kdysi řekl, že štěstí ve vašem životě záleží na druhu vašich myšlenek. Zatemněná mysl není schopná řešit efektivně problémy. Zkuste místo toho otevřít svou mysl, buďte pozitivní a berte život z té lepší stránky.

2. Nešťastní lidé jsou zaseknutí na jednom místě a bojí se změn

Lidé často potřebují přestávku od shonu běžného života, často dokonce tzv. házejí ručník do ringu. To jsou chvíle, kdy se z nich stávají diváci místo toho, aby byli součástí světa kolem nich. Změna chce totiž dávku úsilí, odříkání a snahy, což občas bolí. Občas je složité vyjít ze své komfortní zóny a něco změnit.

Je však velmi důležité nebát se změn a nezaseknout se na jednom místě. Jedině tak se pomalu začne do vašeho života dostávat štěstí. Na druhou stranu je však špatně, pokud se snažíte štěstí hledat sami a lámat věci „přes koleno.“ Místo toho se snažte zbavit strachu ze změn ve vašem životě. Převezměte kontrolu nad svým životem a štěstí si vás najde.

3. Nešťastní lidé se málo snaží

Být nešťastný je to stejné jako rezignace. Je to stejné jako vzdát se, namísto snahy. Musíte stále zkoušet nové zvyky, navazovat nové vztahy, zkoušet nové aktivity, ochutnávat nová jídla nebo učit se nové dovednosti. Musíte zkrátka stále zkoušet obohacovat sami sebe. Tím se budete postupně stávat lepším člověkem.

Štěstí je skryté v tom, když si najdete svou vášeň. Vaše vášeň je něco, co milujete natolik, až to bolí. Nešťastní lidé totiž vzdávají věci příliš brzo. Jakmile zjistíte, na čem jste, budete vědět, kde jsou vaše silné stránky. To vás v životě učiní sebevědomějšími.

4. Nešťastní lidé často kritizují sami sebe

„Jsem takový blbec“ nebo „jsem špatný člověk“. Přesně tohle je nezdravý druh sebekritiky. Musíte být zadobře sami se sebou. Štěstí totiž přichází zároveň se sebevědomím a z toho, že věříte sami sobě. Nemůžete být šťastní, když nemáte rádi sami sebe. A když nemáte rádi sami sebe, lidé ve vašem okolí to poznají a vycítí.

Vaše dispozice a kvality jsou totiž odrazem vašich myšlenek. Toho, jak přijímáte sami, sebe se poté odrazí v tom, jak budou ostatní přijímat vás.

5. Nešťastní lidé si libují ve sledování, čtení nebo poslouchání temných a depresivních věcí

I něco tak běžného, jako televizní zprávy, může způsobit depresi. Je snadné nechat se unést tím, co se děje ve světě. Často si namlouváme, že náš život je lepší než ty hrozné věci, o kterých slyšíme. Problém však je, že si kazíme vlastní životy tím, že nás tyto věci přitahují. Smutné písničky jsou na jednu stranu hezká věc, ale opravdu tyto písničky souvisí s tím, co zrovna prožíváme v našich vlastních vztazích?

Co je špatného na tom, když se více otevřeme těm veselým a šťastným věcem a událostem? Zkuste na ně více naladit svou mysl.

6. Nešťastní lidé se příliš zajímají o to, co si o nich okolí myslí

Je těžké být šťastný, když velkou část pozornosti věnujeme tomu, co si o nás kdo myslí. Zaměřte se více na to, co vy sami si myslíte o lidech ve vašem okolí. Nemyslete na to, jak vás ostatní vytáčí nebo štvou. Buďte sebevědomí a silní- jedině tak vás negativní odsuzování okolí nevykolejí. Neplýtvejte časem přemýšlením o tom, co si ostatní myslí.

7. Nešťastní lidé jsou často defenzivní

Místo toho, aby věci dali sami do pohybu, tak si často nešťastní lidé stěžují, že věci se jim zkrátka dějí. Takový život plná defenzivního pohledu vám štěstí nepřinese. Neberte si věci příliš osobně. Akceptujte pravdu a snažte se s tím smířit.

Buďte otevření a uchopte své šance, buďte kreativní a stále na něčem pracujte. I malé úspěchy jsou cestou ke šťastnému životu.

8. Nešťastní lidé jsou vášniví, hrdí, ale také tvrdohlaví

Tito lidé chtějí prostě dělat věci podle sebe. Někdy je to však pýcha, která jim stojí v cestě. Pýcha je totiž jen další překážkou ke šťastnému životu. Snažte se pýchu minimalizovat, nejlépe úplně vytěsnit. Buďte otevření k alternativním nápadům a řešením. Když něco nefunguje, tak to prostě zkuste znovu a jinak.

Být pokorný je cestou ke štěstí. Dělejte věci jinak, když chcete lepší výsledky.

9. Nešťastní lidé příliš lpí na stejných věcech

Špatné vztahy, smutné vzpomínky, minulost, závislost na věcech, nedokončená práce, nedodělané úkoly a tak dále a tak dále. Lpění na těchto věcech vám štěstí nepřidá. Zkuste se přes tyto věci zkrátka přenést a hodit je za záda. Jedině tak si ve své mysli a ve svých životech uděláte místo pro nové věci a podněty.

Staré dveře musí být zavřeny, abyste mohli otevřít ty nové. Lpění na minulosti vás bude dělat nešťastnými. Zkuste se více dívat dopředu. Nesnažte se mít za každou cenu vše pod kontrolou.

10. Nešťastní lidé berou sami sebe příliš vážně

Pokud nedokážete najít humor v sobě samých, tak se budete brát příliš vážně. Naučte se smát sami sobě i spolu s ostatními. Když se lidé berou příliš vážně, nejsou šťastní. Ustupte, nadechněte se a zkuste se na aktuální problém podívat z té lepší stránky a z většího nadhledu. Nebuďte tou osobou, která prostě bere věci příliš vážně.

Říká se tomu narcismus, když věříte, že jen vaše vlastní kvality vám mohou přinést uspokojení. Nesnažte se vyvíjet příliš velký tlak na sebe samé. Místo toho buďte více pokorní a snažte se akceptovat pomoc od druhých. Život je příliš krátký na to, abychom ho brali až moc vážně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 14. 6. 2020

Zajímavé.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 6. 2020

něco na tom je

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 9. 6. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 471
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.