Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 2. 2017
Líbí se mi

Zima nám ubírá síly. Proč je důležité pečovat zvláště nyní o ledviny?

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 13. 2. 2017
Líbí se mi
Zima nám ubírá síly. Proč je důležité pečovat zvláště nyní o ledviny?

Zima nám ubírá síly. Proč je důležité pečovat zvláště nyní o ledviny?

Zima je dlouhá a vyčerpávající. Aby nám síly vydržely až do jara, je důležité udržovat tělo v teple, neprochladnout, jíst vhodné potraviny, dostatečně odpočívat a pečovat o ledviny a močový měchýř.

Zimní období souvisí podle tradiční čínské medicíny s vodním živlem. Ledviny a močový měchýř ovlivňují v organismu právě stav vody, minerálů, vylučování nepotřebných látek. V čínském systému ovládají ledviny energii životní síly, naše vitalita a dlouhověkost se ukládá v ledvinách.

Pokud máte jiskru v oku, vaše energie je nejspíš v pořádku. Silná energie ledvin posílí vaši vůli, ambice a rozhodnost. Oslabená energie ledvin se naopak může projevit úbytkem vitality, letargií, smutkem, pocitem ztráty sil.

Ledviny a vodní živel vládnou emocím a jsou do jisté míry nevyzpytatelné. Dokud proudí a volně protékají, je vše v pořádku. Ve chvíli, kdy se zablokují a začnou stagnovat, může přijít problém, velký přetlak, který (pokud se včas neuvolní a nerozproudí) může po nějaké době vyústit až v nemoc.

Uvolňujte emoce, relaxujte

Proto je důležité i emoce uvolňovat postupně, nechat je proudit, nedusit v sobě něco tak dlouho, až to v nás vybouchne jako papiňák. Mohou vás přepadat obavy, strach, nejistota. V krátkých dnech, kdy trpíme nedostatkem světla i nedostatkem pohybu, který by naše ventily a přetlaky včas a průběžně uvolňoval, nás tyto emoce mohou při oslabení ledvin snadno ovládat.

Je tedy důležité v zimě dostatečně odpočívat, uvolňovat napětí třeba protahovacími cviky, jógou, chodit na procházky do přírody. Ledviny je třeba chránit a udržovat v teple, nenechat organismus prochladnout, nastydnout, zahřívat se i vnitřně vhodnou stravou a teplými nápoji. Nevyčerpávat se a naopak si dopřát péči o sebe, zajít si do sauny, na masáž, která uvolní vaši páteř, klouby i nahromaděné emoce.

Dostatečný spánek i zábava na odreagování

Pokud tedy pracujete se svým tělem v harmonii s přírodou, ročním obdobím a dokážete svému tělu naslouchat, můžete se vyhnout tak častému vyčerpání a ztráty sil i energie během zimy a před jarem. Je třeba zachovávat rovnováhu mezi výdejem a příjmem energie, ať už ve stravě, sportu, v práci i ve svých pocitech.

Hodně spěte, relaxujte, dovádějte, hrajte si. Masopustní rej masek, karnevaly a plesy v zimním období před příchodem jara jsou také výrazem zdravého uvolnění a odreagování se, bez něhož se v životě zkrátka neobejdeme. Udržujte rovnováhu mezi aktivitou, stresem, prací a uvolněním, relaxací a dostatečným odpočinkem… Nechte se inspirovat i tradicemi našich předků, vše má své důvody a vyplatí se letité zkušenosti nepřehlížet.

Jak nejlépe a nejrychleji rozpohybovat a doplnit energii a předejít vyčerpání se dočtete příště.

 

Cítíte zimní únavu?

Jak se během zimy uvolněje a relaxujete vy?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 9. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
deede
deede 19. 2. 2017

Nejlepší je Jančův čaj na ledviny

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 17. 2. 2017

mně také ubírá dost sil!!!!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 387
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.