Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 12. 5. 2019
Líbí se mi

Zázvor není jen obyčejný kořen. Nevěříte?

evabel
evabel
Vloženo 12. 5. 2019
Líbí se mi
Zázvor není jen obyčejný kořen. Nevěříte?

Zázvor není jen obyčejný kořen. Nevěříte?

Už jste také objevili všestranné účinky tohoto zvláštního bachratého kořene? Pokud ne, rozhodně se o ně nenechejte připravit, bude to pro vás jen dobře!

Prospěšný vliv zázvoru na lidské zdraví znají a využívají lékaři už přes tři tisíce let a jeho léčivé účinky dokazuje řada odborných studií. Používá se nejen jako„přírodní všelék“, ale pro svou výrazně aromatickou a ve větším množství až velmi ostrou chuť, i jako koření masitých jídel především v indické a čínské kuchyni. Výborný je také k dochucení sladkých jídel, nejčastěji perníku a vánočního zázvorového pečiva. V poslední době čím dál více roste obliba pití různých zázvorových nápojů a čaje, a to buď samotného, nebo ochuceného například medem, citronem, pomerančem, skořicí či hřebíčkem.

Jak poznáte zázvor

Zázvor je rostlina se žlutými květy, která dorůstá do výšky kolem jednoho metru a je známá především díky svým oddenkům. Oddenky zázvoru mají příjemnou a intenzivní pikantní chuť s nádechem exotiky. Typickou chuť zázvoru způsobují různé esenciální oleje, kterých zázvor obsahuje velké množství. Pochází z Asie, kde se dodnes v jihozápadní části pěstuje. Mezi největší vývozce zázvoru patří Indie.

Účinky zázvoru

Ostré látky obsažené v zázvoru (tzv. gingeroly) mají všestranné léčivé účinky: podporují trávení, působí antibakteriálně a protizánětlivě, působí jako prevence proti rýmě a chřipce, podporují pocení při nachlazení a chřipce, uvolňují nosní dutiny, podporují tvorbu slin, což usnadňuje konzumaci potravin, aktivují látkovou výměnu a přispívají tak k odbourávání tuků, usnadňují trávení a pomáhají při žaludečních nevolnostech, mají uklidňující účinky a zmírňují bolesti hlavy (hlavně té z napětí a stresu), snižují nevolnost z jízdy v dopravních prostředcích a podporují odplavování toxických látek z těla.

Zázvorové produkty na našem trhu

Pokud jste si zázvor oblíbili, v obchodech jej koupíte nejen čerstvý, ale máte na výběr i různé produkty, které ho obsahují. Jsou to například kvalitní zelené či ovocné čaje a limonády ochucené zázvorem, zázvor kandovaný (ten přináší úlevu při kašli a nachlazení), zázvor v medu, zázvorové marmelády, bonbóny apod.

Zázvor pro relaxaci

V některých masážních salónech si můžete dopřát zázvorové masáže nebo zábaly. Při zázvorové masáži vás čeká hřejivá, protizánětlivá a relaxační procedura, která dokonale prohřeje a uvolní namožené svalstvo, zregeneruje vaši mysl a navodí pocit úlevy. Zázvorový zábal podporuje prohřátí a prokrvení pokožky i podkožního vaziva a celkově posiluje organizmus. Vzhledem k tomu, že zázvor obsahuje pro naše tělo tolik důležité vitamíny, dopřejte si tuto výjimečnou masáž především v jarním, podzimním a zimním období.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Dominika Šimonová 14. 5. 2019

Zázvor nepoužívám, ale zajímavý článek

Odpovědět
evabel
evabel 16. 5. 2019

Děkuji

lemur
lemur 13. 5. 2019

Používám na čaj a také na maso.

Odpovědět
evabel
evabel 16. 5. 2019

Super

Siraellen
Siraellen 22. 1. 2019

Nepoužívám

Odpovědět
evabel
evabel 16. 5. 2019

Škoda...

gustawka
gustawka 22. 1. 2019

Zázvor nepoužívám

Odpovědět
evabel
evabel 16. 5. 2019

Škoda...

Ovace
Ovace 22. 1. 2019

Zázvor používám velice často

Odpovědět
evabel
evabel 16. 5. 2019

Super

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 203
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.