Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Daniele
Daniele
Vloženo 23. 5. 2019
Líbí se mi

Zázrak jménem skořice, koření s omamnou a nenapodobitelnou vůní

Daniele
Daniele
Vloženo 23. 5. 2019
Líbí se mi
Zázrak jménem skořice, koření s omamnou a nenapodobitelnou vůní

Zázrak jménem skořice, koření s omamnou a nenapodobitelnou vůní

Mnozí z vás mají tento voňavý zázrak spojený s vánočním obdobím. Kdo by odolal klasickému “svařáku” s nádhernou a sváteční vůní skořice. Jemné a lahodné cukroví, nebo babiččin jablečný závin. Bez tohoto koření by to nebylo to pravé. Zavřete oči a připomeňte si příjemný odér, jemná vůně skořicovníku vás polapí do svých pout. Ale nejen naše kuchyně je spjata s tímto voňavým kouzelníkem. 

Aromatická kůra skořicovníku 

Všichni dobře známe již zpracovanou skořici, ať už mletou, nebo pravidelně stočenou do úhledných ruliček. Dostává se k nám díky pěstitelům z tropických oblastí. Kvalitní skořice je dovážena ze Srí Lanky, Indonésie, nebo Číny. Charakteristickou barvou pro skořici je červeno-hnědá barva, a především libá vůně. 

Skořicí pro zdraví 

  • Věděli jste, že kůra ze skořicovníku je skutečným přírodním antibiotikem? Dokáže účinně bojovat se širokým spektrem bakterií a virů. Teď na jaře, kdy nám často kolísají teploty se vám skořice jistě v domácí “lékárničce” neztratí.  

  • Trápí vás občas infekce močového měchýře? Pomoc je nablízku. Ve vlažné vodě rozpusťte lžíci medu a lžičku skořice. Močové cesty vám budou vděčné a ozdravná kúra jim udělá dobře. 

  • Máte problém s trávením, plynatostí, zácpou, nebo průjmem? Kombinace medu a skořice je ten pravý lék. Působí i jako prevence proti těmto těžkostem. Ingredience můžete rozpustit v čaji a vychutnat si doušek voňavého moku. 

  • V neposlední řadě je tento životabudič účinný i na vaši bystrou mysl. Zlepšuje pozornost a podporuje dobrou paměť. 

Pamatujte ale, že všeho se musí užívat skutečně s mírou. I ten nejlepší lék má své limity. Nepřekračujte denní dávku nad 3 gramy. 

 

Se skořicí jako laňka 

Aby toho měla skořice “na svědomí” ještě více, je tu další plus. Pravidelné užívání tohoto koření zabraňuje usazování tuku. Ženy určitě znají i zázrak v podobě skořicového zábalu proti celulitidě. Perfektně vyhlazuje pleť a zamává se striemi. Skořice podporuje látkovou výměnu a zlepšuje celkově metabolismus buněk. 

Domácí zábal na nožkyolivový olej (2 lžičky), bílý jogurt (4 lžíce) a skořice (8 lžiček), směs naneste na pokožku a zabalte do potravinové folie. Překryjte ručníkem a relaxujte alespoň 30–60 minut.  

V kostce řečeno, skořice je doslova unikátní. Pokud jste unavení zapalte si vonnou skořicovou svíčku, uvelebte se do oblíbeného křesla a při čtení skvělé knihy můžete upíjet lahodný čaj ovoněný špetkou jedinečného koření. Aromaterapie sama o sobě léčí. Tak na zdraví! 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 10. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
Evaevik
Evaevik 25. 5. 2019

Jo skořici máme taky rádi.Mám ráda její chuť i vůni.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 24. 5. 2019

Skořici mám moc ráda

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 955
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.