Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 10. 2018
Líbí se mi

Zázrak jménem Rakytník

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 17. 10. 2018
Líbí se mi
Zázrak jménem Rakytník

Zázrak jménem Rakytník

Mladší dcerka už měsíc pokašlává. CRP je již v pořádku, žádná teplota, žádné bolesti nebo nespokojenost, nic další se neobjevuje. Jen občas ještě zakašle. Říkám si, než do ní dokola cpát léky, zkusíme čaj.

Vlezu do skříňky a padne mi do oka rakytníkový. Účinky neznám, ale místo dalšího hledání se nechám vést a uvařím právě ten. 

Pak mi to nedá, podívám se na chytrý internet a je to jasné. Sáhla jsem správně. Kromě toho, že je tato bobule nadupaná vitaminy, podporuje i hojení a léčbu sliznice plic a průdušek. Jupí!

A jakou další sílu v sobě ukrývá?

1. pěknou sbírku vitamínů: A, B, C, D, E, K,

2. vitamin E je tady jako skutečná bomba, rakytník ho obsahuje nejvíce ze všech podobných plodů,

3. obsahuje karoten, ze kterého se tvoří vitamin A,

4. minerální látky, sacharidy, olej, organické kyseliny, a další zajímavé složky.

 

Rakytník je takový malý zázrak z přírody, využít se dá celý. Můžete si uvařit čaj, používat jako olej, připravit chutný sirup nebo plody sníst jednoduše jako ovoce 

Rakytníkový čaj

Čaj připravíte stejně jako většinu běžných čajů. Dají se sehnat i zajímavé kombinace, třeba s mátou je to příjemné osvěžující, pije se spíš vlažný. Má slabší účinky jako bobule, ale i listy obsahují hodně účinných látek. Několik šálku týdně vám dodá vitalitu, zlepší trávení, pročistí krev a může zlepšit i pleť. Celkově je to prima společník 

Rakytníkový olej

Olej má široké použití, je praktický pomocník domácí lékárničky. Vyrábí se přímo z bobulí, má tedy maximální obsah všech vitamínů a účinných látek. Pročisťuje a upravuje funkci vnitřních orgánů, chrání a hojí sliznice, snižuje vysoký krevní tlak, podporuje imunitu, léčí kožní nemoci, včetně akné, lupénky a pod. Má antiseptické a antibiotické účinky, chrání před volnými radikály a celkově nám může pomoct vplout opět do zdraví!

Rakytníkový sirup

Ten mě zaujal jako dobrá alternativa pitného režimu pro děti. Potřebujeme 2,5 l plodů, cukr dle vlastního uvážení, cca 15 g kyseliny citrónové a 1,5 l vody. Ve vodě rozmícháme kyselinu citrónovou a zalijeme tím rakytníkové bobule. Necháme stát 24 hodin. Pak scedíme a vzniklou hmotu propasírujeme přes sítko do vhodného hrnce. Ohřejeme na cca 40 °C a přidáme cukr. Zamícháme, necháme vychladit a máme hotovo

Jsem pro nějakou alternativu klasického bílého cukru, ale umělé sladidlo jenom v případě, že je to pro vás nutné. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 12. 10. 2020

Rakytník je opravdu zázrak. Já objednávám šťávu z rakytníku z https://www.herbavis.cz/produkt/rokivital a je teda dost kyselá, takže do ní dávám dětem ještě trochu sirupu, aby ji vypily, ale musím zaťukat, že zimu zvládají jen s rýmou, ale nemocné naštěstí nejsou .

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 2. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 10. 2018

vloni jsem dostala krabici rakytníku až z Jeseníků, ještě stále mám zamrazené plody. Máme rádi rakytníkový čaj a měli jsme doma ze zdravé výživy i rakytníkový čaj s pohankou. Ten byl velmi dobrý, ale začátkem týdne nám už došel

Odpovědět
konatovka
konatovka 19. 10. 2018

Byť se jedná o velmi zdravé plody s mnoha vitamíny, tak rakytník nesmím konzumovat kvůli jednomu léku, protože by zcela negoval jeho účinnost. Ovšem každému to lékárník nebo lékař neřekne a to je špatně.

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 19. 10. 2018

Rakytník mi bohužel nezachutnal

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 086
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.