Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 4. 1. 2020
Líbí se mi

ZÁSADNÍ DŮVOD, PROČ SE VÁM OBLEČENÍ TĚŽKO VZÁJEMNĚ KOMBINUJE

Zuzka Procházková
Zuzka Procházková
Vloženo 4. 1. 2020
Líbí se mi
ZÁSADNÍ DŮVOD, PROČ SE VÁM OBLEČENÍ TĚŽKO VZÁJEMNĚ KOMBINUJE

ZÁSADNÍ DŮVOD, PROČ SE VÁM OBLEČENÍ TĚŽKO VZÁJEMNĚ KOMBINUJE

Jeden z velmi častých problémů, který pomáhám řešit ženám v jejich šatnících je ten, že se jim oblečení v jejich skříni totiž vzájemně velmi obtížně kombinuje. Tráví spoustu času před skříní, než najdou tu pravou kombinaci těch kousků, které spolu „fungují“. Nedokážou za žádnou cenu vytvořit ty krásné kombinace, ve ktrých by se cítily skvěle. A přestože stále kupují nové kousky, aby jim s tou situací pomohly,  situace se nelepší, spíše naopak.

Budu konkrétní a řeknu vám, proč a jak se to kdysi dělo i mě  v době, kdy jsem svůj šatník efektivní cestou rozhodně neřešila. Šla jsem kolem výlohy a uchvátila mě halenka. Vešla jsem do obchodu, vyzkoušela jsem si ji, halenka krásně seděla, lichotila postavě, byla módní  a tak jsem s ní běžela k pokladně. 

Až postupem času jsem však zjistila , že halenka „pasuje“ jen k jedné sukni a k ničemu jinému nějak neseděla. To jsem ještě netušila, že vlastně vlastně nesedí k mému stylu, a že tedy nebude vyhovovat jak mě, tak nebude sedět ani s tou částí skříně, která už konečně byla v mém stylu. 

Připomíná vám to něco? Ze svých zkušenostní v osobním stylingu tuším, že asi ano. Popíšu vám, co se s takovým kouskem  a šatníkem majitelky děje dál: 

Halenku, která sice sama o sobě vypadá fantasticky(!!), není možné nosit nikdy s ničím jiným, než s danou jednou sukní. Což může být past.  Z kousku se tedy touto koupí stal sólista. Sólista proto, že prostě kromě té jedné kombinace (nebo někdy vůbec žádné!) nelze  k ničemu ze své skříně zkombinovat (barevně, střihově, stylově) , nebo případně najdete nějakou kombinaci, ale vlastně se v ní necítíte. Nějak vnímáte, že to není ono. Pak často chceme tento nákup kousku „sólisty“  zachránit, aby halenku bylo k čemu nosit. A tak k ní  koupíme nějaké nové kalhoty, které k halence pasují, novou sukni, která s halenkou bude skvělá. 

No a když těchto sólistů-halenek, tedy kousků, které nelze s ničím jiným nosit máme v šatníku kupříkladu 20,  a chceme je všechny zachránit, dokoupíme k nim další kombinovatelné kousky. Nedejbože další sólisty. A máme jich tam dalších  20 sukní nebo kalhot. A tak šatník boptná a boptná…

Jak z tohoto kolotoče tedy vystoupit? Co s tím?

Zásadní pro řešení je změnit způsob náhledu na daný kousek už ve chvíli, kdy zvažujete jeho koupi. V tuto chvíli zaměřte svou pozornost v šatníku na budování skvělých outfitů (tedy celků)a jejich vzájemné kombinovatelnosti,  nikoliv jen a pouze na dílčí skvělé kousky. Jak konkrétně toho docílit? Položte si níže uvedené tři otázky:

V případě této halenky by otázky vypadaly nějak takto: 

1) Mám halenku s čím kombinovat? 

2) Existují aspoň tři/čtyři kalhoty, sukně, se kterými lze tu novou novou halenku zkombinovat?

2)  Sedí tento kousek do celého mého stylu a tedy do mého šatníku? 

Pokud kousek projde těmito otázkami, nestane se sólistou, bude se vám dobře kombinovat se zbytkem šatníku a je to tedy vhodný adept, kterého lze zvážit ke koupi. 

Tip: Chcete-li vytvořit vybudovat takový šatník, kde dílčí kousky jdou vzájemně dobře kombinovat, můžete začít s tímto principem už ve svém stávajícm šatníku a zvýšit tak jeho potenciál. Ve chvíli, kdy jej třídíte, koukejte na dílčí kousky s těmito třemi otázkami. Ty kousky, které otázkami neprojdou, jsou  horcí kandidáti na vyřazení. 

Na to jak si vybudovat ten svůj vysněný šatník správně už od těch základních pilířů, který bude sloužit vám a ne vy jemu, není nikdy pozdě. Pokud si na to netroufáte sama, zkuste k tomu využít mého průvodce, kde vás tímto procesem provedu krok za krokem. 

Krásný den a spokojenost s vaším šatníkem přeje

vaše 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 21. 5. 2020

Odpovědět
Atevy
Atevy 9. 1. 2020

Jj

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 19. 2. 2020

Jana101
Jana101 5. 1. 2020

pěkný článek, uvažovat v rámci celku

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 6. 1. 2020

děkuji, jsem ráda, že se líbí

lemur
lemur 5. 1. 2020

Prima.

Odpovědět
Zuzka Procházková
Zuzka Procházková 5. 1. 2020

děkuju

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 969
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.