Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi

Zas ta jarní únava?

Marie V.
Marie V.
Vloženo 15. 4. 2021
Líbí se mi
Zas ta jarní únava?

Zas ta jarní únava?

Trápí vás rok co rok jarní únava? Venku svítí sluníčko a vy byste nejradši zalezli na celý den do postele? Proč to tak je? Proč zrovna s příchodem jarních měsíců na nás doléhá únava a jsme bez energie?

Po zimě je náš organismus vyčerpaný, v zimě máme méně kvalitních živin, nedostatek slunečního světla, více času trávíme v uzavřených prostorech a tím jsme více náchylní nemocem, které nás také vyčerpávají. Zároveň máme méně pohybu a zpomalený lymfatický systém i metabolismus.

Co proti jarní únavě?

Důležité je doplnit chybějící vitaminy a minerály.

Bohužel v dnešní době je v ovoci a zelenině mnohem méně důležitých látek, než tomu bylo dříve. Půda je vyčerpaná a ovoce se sklízí nezralé.

Proto je vhodné doplnit tyto životně důležité látky multivitaminovými doplňky stravy. Ale ne těmi chemickými z lékárny, které jsou pro naše tělo další zátěží. Existují i přírodní doplňky stravy, vyrobené přímo z rostlin, například Vitamin C z šípku. 

Tyto přírodní doplňky jsou sice dražší než chemické z lékárny, ale jejich účinnost je mnohonásobně vyšší. Chemické vitaminy mají účinnost do 20%. To znamená, že naše tělo zužitkuje maximálně 20% účinných látek v těchto vitaminech. Oproti tomu přírodní multivitaminy mají účinnost 80-100%.

Výborné přírodní doplňky stravy má například Calivita, kterou ale bohužel v lékárnách nenajdete. Dá se objednat pouze přes internet, například tady. Po zimě doporučuji přípravek Stress management, který rozhýbe metabolismus, posílí imunitní systém a zvýší naši odolnost proti stresu.

Rozhýbat tělo

I když se nám nechce a jsme unaveni, pohyb nám paradoxně energii dodá, neubere. Stačí procházka na jarním sluníčku a vrátíte se jako vyměnění. Rozhýbete se, rozproudíte krev a lymfatický systém a pomůžete tak tělu zbavit se toxinů.

 

Detoxikace

Důležité je naše tělo očistit od usazených toxinů po zimě. Způsobů detoxikace je hodně. Psala jsem o nich ve článku Detoxikace – jarní očista organismu. Nejlepší na detoxikaci je půst, ale pokud se na něj necítíte, odlehčete alespoň váš jídelníček. Vynechte těžká a mastná jídla, alkohol. To vše organismus zatěžuje, většinu energie tak spotřebujeme na likvidaci těchto zatěžujících látek z organismu a na jiné aktivity už nám nezbývá sil.

Relax

Jaro je čas nových začátků. Udělejte si  čas sami pro sebe. Relaxujte, vyzkoušejte jógu, meditace. Můžete si přečíst můj e-book 13 tipů, jak získat ihned více energie, který je zdarma. Načerpáte v něm inspiraci, jak si rychle a zdravě dobít energii.

Spokojenost

Možné příčiny jarní únavy jsou i v naší psychice. Zamyslete se nad svým životem. Jste se vším spokojeni? Často nám energii ubírá právě naše nespokojenost. Chtěli bychom udělat změny, ale kde na to vzít tu chybějící energii? Jestli není vše, tak jak si přejete, zkuste začít dělat pomalinku změny, které už dlouho plánujete. Nenechte uplynout další rok, aniž by se cokoli změnilo. Pomoci vám k tomu může e-book Vzlétnout k oblakům.

Příčin únavy je samozřejmě mnohem víc. Udělejte si test energetického zdraví a zjistíte, proč jste stále unaveni i jak únavu odstranit.

Další člány na téma únava tady >>

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
boxAS
boxAS 17. 4. 2021

17. duben a venku sněží...člověk je unavený jen když se podívá z okna.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 16. 4. 2021

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2021

Jojo, letos nám jarní únava dává zabrat. Dlouhá zima, občas prudká změna počasí, covid, atd.... žádná sláva

Odpovědět
ohnivázenaMagdalena
ohnivázenaMagdalena 17. 4. 2021

Zrovna vánice...je to dlouhé a slunce schází.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 091
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.