Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 22. 5. 2020
Líbí se mi

Zákaz velkých akcí vzdělávání nezastavil – trendy jsou například webináře: lidé si mohou rozhodnout i o tématu přednášky

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 22. 5. 2020
Líbí se mi
Zákaz velkých akcí vzdělávání nezastavil – trendy jsou například webináře: lidé si mohou rozhodnout i o tématu přednášky

Zákaz velkých akcí vzdělávání nezastavil – trendy jsou například webináře: lidé si mohou rozhodnout i o tématu přednášky

Současná doba nutí hledat úspory ve všech směrech lidských činností. Společnost Obcejinak.cz proto připravila webináře – semináře přes internet – na téma, jak dostat odpady pod kontrolu a nenechávat peníze ležet v popelnicích. Webináře pomohou obcím lépe reagovat na aktuální environmentální témata, nejen teď,   v době krize. Zdaleka se nejedná pouze o třídění odpadů. Webináře ukážou různé strategie, jak sestavit komplexní řešení odpadové situace v obci, a také poradí, jak celkově ulevit obecním rozpočtům.

 Na webináře je možné se přihlásit přes facebookovou stránku Obcejinak.cz:

https://www.facebook.com/Obcejinak.cz/


Webináře se vždy vysílají zároveň online na YouTube a velkou výhodou je aktivní přístup ve formě dotazů a diskusí. Je možnost nahlédnout a probrat případové studie z praxe a dosavadní zkušenosti konkrétních starostů. Webináře Obcejinak.cz probíhají pravidelně každý týden. Na další  z nich se dá registrovat na 28. 5. 2020 od 09:00 hodin. Aktuální téma je Jak dostat odpady pod kontrolu a nenechávat peníze ležet v popelnicích.

„Na minulém webináři byl zájem o podrobné strategie pro obce. Hodně starostů a členů zastupitelstev zajímá, jak by to vše mohlo vypadat v praxi.Smysluplné a úsporné řízení obcí v oblasti odpadů a energií je nyní víc než aktuální a my jsme připraveni obcím a městům pomoci v hledání jejich optimální cesty,“ uvedl Aleš Choutka z poradenské společnosti Obcejinak.cz.

V loňském roce se konaly konference v Mostě, Dobříši, Českých Budějovicích, Liberci, Brandýse nad Labem, Pardubicích a Jihlavě. Letos se do pandemie podařilo uskutečnit pouze konferenci v Mostě a Sokolově, a tak se Obcejinak.cz rozhodly připravit sérii online webinářů pro zástupce obcí a měst.

Témata pro další webináře si určují sami účastníci přednášek, a to hlasováním na facebookové stránce organizátora Obcejinak.cz. V nabídce jsou tato témata: Zajímá vás systém Door to door? Ekonomika versus ekologie v rámci třídění odpadů? Zaměříme se na adresné vážení – kdy ano, kdy ne? Obce také zajímá, kdy nastává čas na vlastní řešení? Ve všech těchto oblastech mohou Obcejinak.cz pomoci se strategickým plánováním odpadového hospodářství.

Již proběhlý webinář jde zhlédnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=1gCgS4sviUA&fbclid=IwAR1rzR3DJPPouMgSSOPnTID7zngxPVyGvbsv5Zf1fkRVxSB3erqrMgBTkQg

Webináře mají obcím pomoci s otázkami odpadového hospodářství, které řeší přímo jejich obec. Díky online diskusím a dotazům se zájemci dovědí možné řešení jejich problémů. Obcejinak.cz na základě analýzy v dané obci či městě pomohou nastavit odpadové strategie vedoucí ke kontrole odpadového hospodářství. Vedle takovýchto komplexních strategií se jedná například o dílčí strategie vedoucí k nastavení vztahů obcí a měst vůči malým a středním podnikatelským subjektům v odpadovém hospodářství nebo o strategie řešící dlouhodobé informační a motivační kampaně vůči obyvatelům apod.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 28. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 23. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 215
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.