Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Markéta Vaňková
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi

Za lepší život: ekologický blog o životě bez odpadu

avatar
Markéta Vaňková
Vloženo 14. 4. 2021
Líbí se mi
Za lepší život: ekologický blog o životě bez odpadu

Za lepší život: ekologický blog o životě bez odpadu

Zalepsizivot.cz

Udržitelná domácnost bez odpadu

Ahoj holky, moc ráda bych tu s vámi sdílela svůj oblíbený ekologický blog, který už dlouhodobě čtu. Jeho zakladatelka Pavla se snaží inspirovat ostatní, jak žít ekologičtěji, s minimem odpadu a jak řešit udržitelnost v různých oblastech života.
 
 
 

Co najdete na webu:

Web pokrývá několik různých témat a oblastí

  • ekologická domácnost s minimem odpadu (domácnost bez odpadu, přírodní kosmetika, udržitelná móda a mnoho dalších témat)
  • ekologické investování (jak zhodnocovat peníze v souladu s přírodou a ekologií. Pavla na toto téma napsala i e-book, který mě moc zaujal, případně o tom má na blogu též různé články)
  • slevové kupony a kódy (slevové kupony na mnoho různých ekologických e-shopů)
  • Odkazy na podcast EKOmaniaci (který natáčí se zajímavými postavami z oblasti ekologie) a na svoji knížku Konec doby odpadové
 

Zajímá vás ekologická domácnost po všech stránkách? Tak mrkněte na web, kde po přihlášení do newsletteru můžete dostat i e-book s recepty na přírodní kosmetiku.

Zalepsizivot.cz

 

Jak to mám u sebe: 

O bezodpadovou domácnost se zajímám už asi rok, ale pořád si připadám, že jsem pořád tak trochu na začátku, je to cesta asi na dlouhou dobu. Daří se mi redukovat odpad pomocí nošení si vlastních látkových sáčků a nakupování v bezobalových obchodech. Hodně mi pomohla knížka Konec doby odpadové, kterou napsala Pavla a které se četla moc dobře. Díky tomu se snažím iniciatovat ekologii i v práci a taky pomalu přecházím na udržitelnější šatník.

Nyní se snažím zkoušet vyrábět nějakou přírodní kosmetiku, kde se mi nějaké jednodušší věci daří. Do složitějších receptů se raději nepouštím a spíše si koupím něco přírodního. Kromě toho jsem též začala kompostovat, což mi přijde super.

Oblast, na kterou jsem narazila teprve nedávno, a která mi přišla poměrně zajímavá, je ekologické investování. O investování mi připadá, že se v poslední době píše skoro všude, ale vadilo mi, že bych investovala do něčeho pochybného, u čeho nevím, co to všechno planetě způsobuje. Třeba ropa či chemičky jsou mi vyloženě proti srsti. Díky blogu Za lepší život a e-booku, který Pavla na toto téma napsala, jsem se více vrhla do této oblasti a sama jsem i začala investovat. Zatím mi to něco málo přineslo, tak uvidím, jak to půjde dál.

 

Jak jste na tom s bezodpadovou domácností vy? Taky se snažíte nebo jste už profíci?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 14. 4. 2021

no je fakt, že bezodpadově mi to doma moc nejde, ale snažím se alespoň třídit a třeba sáčky z obchodu od pečiva, ovoce, tak ty pak ještě v domácnosti najdou další uplatnění...Je fakt, že jsem už hodně dlouho nekoupila žádnou igelitku, tašky nosíme své látkové, tak alespoň malý krůček...

Odpovědět
avatar
Markéta Vaňková 14. 4. 2021

Mně připadá, že tohle je cesta na dlouhou trať. Mně osobně připadá lepší to brát krok po kroku než se na tom "odpálit", snažit se změnit všechno najednou a pak se tím spíše odradit.

hudlenka
hudlenka 14. 4. 2021

Odpovědět
avatar
Markéta Vaňková 14. 4. 2021

Děkuji!

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 274
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.