Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 5. 4. 2019
Líbí se mi

Ylang - ylang je afrodiziakum, odbourává stres, uklidňuje srdce, léčí impotenci, pomáhá proti kašli a nádherně voní

Michaella
Michaella
Vloženo 5. 4. 2019
Líbí se mi
Ylang - ylang je afrodiziakum, odbourává stres, uklidňuje srdce, léčí impotenci, pomáhá proti kašli a nádherně voní

Ylang - ylang je afrodiziakum, odbourává stres, uklidňuje srdce, léčí impotenci, pomáhá proti kašli a nádherně voní

Ylang-ylang /Kananga vonná/ je  nejrychleji rostoucí strom na světě, dorůstá výšky cca 30 a více metrů. Má krásné exotické, velké a žluté, kroucené hvězdicovité květy. Strom roste divoce a velmi rychle, především v nízkých nadmořských výškách (v Indonésii, Filipínách, Jávě, Sumatře a v Polynésii). V Indonésii je zvyk míchat olej z tohoto stromu s kokosem, používá se pak k očistě těla a k mytí a provonění vlasů. Olej z ylang - ylang stromů byl do Evropy dovezen kolem roku 1900 a jak se píše v záznamech, byl ve viktoriánské době (v Anglii) používán hlavně pro podporu síly, růstu a hedvábnosti vlasů.
 

V Indonésii rádi dodržují tradice a jedna z nich je → rozptylování okvětních lístků ylang - ylangu po cestě, kterou kráčejí novomanželé

 
Tento rituál má novému páru zajistit vášnivou svatební noc. Vzácný olej se získává lisováním pupenů tohoto stromu. Je to žlutě, sladce vonící olejová tekutina, které se říká "parfém stromů". Prvním lisováním se získává ten nejintenzivnější, sladký a kořeněný velice voňavý panenský olej. Další lisování vytváří již měkčí dojem oleje, spíše květinový a také dřevitý, který se přidává do mýdel a pracích prostředků.
 

V aromaterapii se využívá jako afrodiziakum a k léčbě sexuálního nechutenství

 
Smyslná vůně vytváří u mužů i žen pocit euforie. Sladká vůně ylang - ylangu nejen svádí, ale i uklidňuje. Funguje jako antidepresivum a pozitivně ovlivňuje nervový systém člověka. Uvolňuje tělo i duši, odbourává stres, hněv a smutek. Vyvolává pocity radosti a dobré nálady.  Je výborný při léčbě akutních depresí i nervových zhroucení. Pomáhá při nespavosti a únavě, jeho téměř sedativní účinky navozují pocit volnosti.
 
  • Známe jej také jako antiseptikum, v případě řezných ran, odřenin, popálenin. 
  • Snižuje riziko infekce a dokonce i tetanové nákazy.  
  • Chrání kůži před infekcemi bakteriálními, virovými, tak i plísňovými. 
  • Urychluje proces hojení ran. 
  • V medicíně je esenciální olej velmi dobrým podpůrným prostředkem ke snížení vysokého krevního tlaku a to bez vedlejších účinků na zdraví. 
  • Osvědčil se i při léčbě infekcí žaludku, střev a močových cest. 
  • Uklidňuje srdce, léčí impotenci, pomáhá zmírnit premenstruační syndrom, pomáhá proti kašli, nachlazení a chřipce.
 

Velké využití našel v kosmetickém a parfumérském průmyslu

 
Kananga vonná /ylang-ylang/ má vynikající hydratační účinky. Olej udržuje rovnováhu pokožky a hydrataci. Nádherně voní, vyhlazuje, omlazuje a léčí. Esenciální olej využívaný v aromaterapii se získává destilací z vodní páry čerstvých květů stromu. Často se kombinuje s esenciálními oleji bergamotu, levandule, grapefruitů a santalového dřeva. Květy stromu se sklízejí večer, v noci a před rozedněním, pro své největší aroma. Během dne, za slunečního světla se obsah vonných silic snižuje, proto je výhodnější sklízet za tmy.
 
V parfémovém průmyslu zaujaly své čestné místo květy, jako jsou jasmín, růže, fialka a levandule. Ylang - ylang jakoby zůstával někde pozadu a byl i často označován jako chudý bratr jasmínu, ale kdo k němu přivoněl, objevil nádhernou a fascinující vůní, která nezná srovnání. V parfémech, má jedinečný charakter a mnoho tváří. Od zelených tónů, přes podobenství rozkvetlého pomerančovníku, meruněk, až po velmi jasné linky květů. Můžeme u něj cítit balzamikový přízvuk i teplé slunce. Je éterický a luxusní, v parfémech se používá již více než 100 let.
 
Doporučení na závěr: Oleje do koupele a na tělo používejte s mírou, pouze pár kapek. Dá se přidat nejen do vody, ale i do aromalampy nebo na vatový tampón. Ylang – ylang nádherně voní v kombinaci s olivovým olejem, vytváří exotický nádech a provoní nezaměnitelným oblakem krásy vaše tělo na celý den.
 
 
Blogerka Michaella
 
(zdroj informací - knížky o ylangu / zdroj obrázků - pinterest, pixaby)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 6. 4. 2019

Zajímavý článek.

Odpovědět
Michaella
Michaella 7. 4. 2019

Děkuji.

hudlenka
hudlenka 5. 4. 2019

vůbec neznám, díky za nové info

Odpovědět
Michaella
Michaella 7. 4. 2019

Děkuji.

avatar
Anna Csanádiová 5. 4. 2019

Zajímavé.

Odpovědět
Michaella
Michaella 7. 4. 2019

Děkuji.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.