Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi

Vláknina pomůže harmonizovat vaše trávení a sníží riziko vzniku nemocí

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi
Vláknina pomůže harmonizovat vaše trávení a sníží riziko vzniku nemocí

Vláknina pomůže harmonizovat vaše trávení a sníží riziko vzniku nemocí

Trpíte zažívacími problémy? Potřebujete harmonizovat trávení? Potíže se zácpou či průjmem dnes řeší stále více lidí. Důvodů je mnoho. Naše strava není dost pestrá a vyvážená, máme málo pohybu a trpíme stresem. V našem jídelníčku chybí dostatek vlákniny i tekutin.

Pokud vám podobné potíže pravidelně ztrpčují život, je načase s tím něco udělat, upravit svůj životní styl a předejít i případnému zhoršení zdravotního stavu. Řešením může být doplnění vlákniny a tekutin do vašeho jídelníčku.

Na zdravé trávení má vláknina velmi pozitivní vliv, podporuje peristaltiku střev, pomáhá při potížích se zácpou i průjmem. Dokáže vázat nevhodné látky z potravy i toxiny, které při trávení vznikají. „Vláknina snižuje riziko vzniku civilizačních nemocí, jako jsou zácpa, divertikulóza, upravuje střevní pohyby a počet stolic, bolesti břicha. Harmonizuje trávicí trakt,“ vysvětluje doc. MUDr. Pavel Kohout, PhD.

Jíme nezdravě a nepravidelně. Jak napravit náš životní styl a zlepšit zažívání?

Pro naše zdraví je vláknina obsažená v rostlinných složkách potravy nepostradatelná. „Denní doporučená dávka vlákniny je 25 až 30 g na den,“ říká MUDr. Pavel Kohout. V našem jídelníčku však často chybí dostatečný poměr potravin obsahujících vlákninu, jíme nezdravě a nepravidelně, máme sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu a jsme vystaveni stresu. Často pak trpíme trávicími problémy, ať už jde o zácpu, průjem a narušenou střevní mikroflóru.

Ke zdravému trávení, harmonizaci střev a řešení těchto potíží vám může pomoci také doplnění samotné vlákniny. My jsme vyzkoušely rozpustnou vlákninu OptiFibre, kterou jednoduše doplníte do nápojů či jídel. A můžete ji mít vždy po ruce. Pokud nebudete zapomínat ani na dostatečný pitný režim, pravidelný pohyb, relaxaci a uvolnění, které vám pomohou od stresu, uděláte pro své zdraví velkou službu.

Rozpustnou vlákninu můžete snadno doplnit do jídel i nápojů

Vláknina OptiFibre je stoprocentní rostlinný přípravek ve formě prášku získaný ze semen guarové rostliny. Je plně rozpustný a můžete ho snadno vmíchat do teplých i studených nápojů (nedoporučují se pouze sycené nápoje a perlivá voda, jež by mohly rozpustnost ovlivnit), výborně se rozpustí ve vodě, mléce, v polévce i v měkkých pokrmech, například v jogurtu, přesnídávce či kaši. Výhodou je i skutečnost, že je chuťově neutrální. Neovlivní tedy nijak chuť vašeho oblíbeného jídla.

Vhodná pro děti od tří let, těhotné, kojící i seniory

Tato vláknina neobsahuje lepek, laktózu, fruktózu, umělé přísady, aromatické látky ani sladidla a užívat ji mohou už děti od tří let. Vhodná je také pro těhotné a kojící ženy, diabetiky i seniory. Pomáhá při zažívacích potížích v každém věku. Podpoří střevní pohyby, vybuduje zdravou střevní mikroflóru a přirozenou cestou zlepší zažívání. V době těhotenství, kdy dochází k hormonálním změnám, se u mnoha žen mohou také náhle projevit zažívací problémy a zácpa. Vláknina podpoří správnou funkci střev a pomůže jim opět snadno upravit trávení.

Trávení se harmonizuje většinou během několika týdnů

Užívat ji můžete bez obav i dlouhodobě, doporučené dávkování při zácpě či průjmu najdete na internetových stránkách, stejně jako mnoho dalších užitečných rad. Pravidelné užívání je naopak žádoucí, střevní mikroflóra potřebuje čas na svou důkladnou obnovu. Trávení se pak většinou upraví během několika týdnů. Při zhoršené funkci střev se doporučuje užívat vlákninu pravidelně alespoň dva až tři týdny. Důležité je také dodržovat celkově zdravý životní styl, jíst vyváženou stravu, doplňovat tekutiny a nezapomínat ani na pohyb.

Vláknina vyživuje zdraví prospěšné střevní bakterie

Vláknina OptiFibre zároveň slouží jako potrava pro blahodárné střevní bakterie, které potřebují živiny, mimo jiné i rozpustnou vlákninu. Pokud jí mají dostatek, mohou naplno fungovat a zajišťovat zdravé trávení naprosto přirozenou cestou. „Rozpustná vláknina slouží jako substrát pro bakterie – pomáhá ke zvětšení objemu stolice (50 % stolice tvořeno bakteriemi), absorbuje (vstřebává) vodu,“ vysvětluje MUDr. Pavel Kohout.

Střevní mikroflóra je tvořena miliardami zdraví prospěšných bakterií, které upravují naše trávení tak, aby nás netrápila zácpa ani průjem. Ve střevě udržují přirozené kyselé prostředí, potlačují tvorbu nežádoucích bakteriálních kmenů a podporují obranyschopnost organismu. Na vlákninu bychom tedy v našem každodenním jídelníčku neměli zapomínat.

 

Jak jste byly spokojené s vlákninou OptiFibre se dočtete ZDE.

Je ve vašem jídelníčku dostatek vlákniny? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 9. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Markéta Binerova 21. 3. 2017

Snažíme se

Odpovědět
konatovka
konatovka 23. 2. 2017

Vláknina je velmi důležitá pro můj způsob stravování, zařazují do jídelníčku dostatek potravin s vlákninou a to pravidelně.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 735
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.