Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi

Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 23. 11. 2020
Líbí se mi
Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět

Vláďa Vytásek: Můj bylinkový svět

Můj bylinkový svět je o praktických radách. Není na světě bylina, aby na něco nebyla. Ovšem v této knize je navíc jemná aura samotného autora a jeho pokory k světu zelených přátel. Právě to naplňuje čtenáře zvláštní pokorou, úctou a vděčností za to, že se podařilo tuto knihu vydat.  V případě, že po takové knize toužil. A pokud pro vás bude Můj bylinkový svět první setkání s Vláďou Vytáskem, připravte se na zajímavé nahlížení do energetického systému rostlin, do sem tam pronesené malé moudrosti, dojmu, vjemu, o kterém si možná řeknete: „A to je vlastně pravda?“

Mě tak třeba autor mimoděk vysvětlil, proč mívám občas chuť na lipový květ. Nebo heřmánek, tam si myslím, že to bude podobné. Chuť na jemnost, na medovou vůni, která nezatěžuje cukrem. Že si duše říká o pohlazení.

Naučila jsem se tu o jemnosti. O své duši… o chvílích, kdy i takhle naučnou knihu zavřete a potřebujete chvilku ticha na vstřebání. Na uvědomění.

Provází mne, i když ji nemám v ruce. Při chůzi. Ráno, večer. Vzpomenu si na něco z ní a přijde k tomu další  malá informace.

Že by Vláďa Vytásek byl přece jen tak trošku přírodní šaman, v takové jemné a citlivé podobě? Takový, který vám dá jednu informaci a ví, že ty další si k vám najdou cestu?

Možná…

Ale určitě jsem vděčná za to, že kniha vyšla. Má krásný voňavý křídový papír a tvrdé desky. Je paráda ji otevřít a stane se jistojistě tou, kterou si rádi necháte na viditelném místě. Ať už pro chvíle, kdy budete hledat něco konkrétního, nebo jen pro jemné začtení se do užitečných informací nebo do stylu, který je znát i z psaných řádků a který Vláďu Vytáska charakterizuje. Právem je to pokračovatel odkazu Pavla Váni a převzal i jeho bylinkářskou sekci v měsíčníku Regenerace. Důstojný a moudrý pokračovatel.

O autorovi:

Milovník růže stolisté Vláďa Vytásek pracuje v sociálních službách a ve volném čase se věnuje bylinkám, tvořením a vedením kurzů, na nichž učí lidi poznávat bylinky a nacházet si vlastní cestu ke zdraví.

NAVÍC: Krásný rozhovor si můžete přečíst na webu Eminentu: https://www.eminent.cz/clanek/13_vlada-vytasek-a-jeho-bylinkovy-svet

Knihu k vydání připravila Pavlína Brzáková.

Vydal Eminent, 2020, https://www.eminent.cz/kniha/647_muj-bylinkovy-svet

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Kahomar
Kahomar 24. 11. 2020

dobrý tip na pěknou knížku

Odpovědět
lemur
lemur 24. 11. 2020

Zajímavá kniha. Mám ráda různé bylinky.

Odpovědět
benca
benca 23. 11. 2020

mam rada bylinky

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 766
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.