Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi

Není pudr jako pudr. Který je pro vás ten nejlepší?

evabel
evabel
Vloženo 4. 3. 2021
Líbí se mi
Není pudr jako pudr. Který je pro vás ten nejlepší?

Není pudr jako pudr. Který je pro vás ten nejlepší?

Každodenní nalíčení by mělo být přirozeně krásné a spočívá především ve správném výběru dekorativní kosmetiky podle druhu pleti a ve volbě jejího barevného odstínu, nikoliv v množství, které na obličej použijeme. 

Nezbytnou součástí dokonale nalíčené tváře je pudr. Mýtus, že pudr pleť dusí, a proto by se neměl používat, už dávno neplatí. Za dob našich babiček tomu tak možná bylo, ale v dnešní době se vyrábí pudry kvalitní, které pleť naopak chrání.

Pudr slouží především k potlačení lesku pokožky a zafixování make-upu. Pokud máte mastnou pleť, nemusíte se používání pudru vůbec bát, právě pudr totiž pomáhá absorbovat mastnotu. U starší a sušší pleti by se mělo s pudrem trochu šetřit, jelikož může zvýraznit vrásky a pleť pak nemusí vypadat přirozeně. 

Vybírat můžeme z různých druhů, existují například pudry sypké a kompaktní, transparentní a tónovací, minerální, antibakteriální a matující, rozjasňující, bronzující i třpytivé.

Jaké jsou mezi nimi rozdíly a který je právě pro vás ten nejlepší? 

Ještě než vejdete do obchodu, rozhodněte se, jestli si chcete koupit raději pudr sypký nebo kompaktní. Kompaktní se lépe hodí do kabelky na běžnou denní „údržbu“. Na běžné použití při každodenním líčení se však doporučují spíše pudry sypké.

Výsledek obrázku pro pudry a štětce


Sypký transparentní pudr působí nejpřirozeněji, je velmi lehký, téměř neviditelný a zbavuje pleť přebytečného lesku. Oblíbí si ho především ti, co nechtějí používat skoro žádný make-up. 
Sypký tónovací pudr působí také přirozeně, ale musíte si dávat větší pozor na výběr odstínu, který musí ladit s odstínem vaší pokožky nebo použitým odstínem make-upu. 

Kompaktní pudr je spíše praktičtější na nošení v kabelce než pudr sypký. v tomto je asi hlavní a obecný rozdíl. 
Minerální pudr má stejné složení jako jiné pudry, navíc však obsahuje výživné a ochranné minerální látky. Novinkou jsou minerální pudrové make-upy, které se nanášejí přímo na podkladový denní krém. Jsou jemné jako pudry, ale kryjí a sjednotí tvář jako make-up.
Antibakteriální pudr je určen pro problematickou pleť. Většina takovýchto pudrů obsahuje léčivý tea tree olej. A protože má problematická pleť větší sklony k maštění, jsou tyto pudry perfektně matující.

Rozjasňující pudr obsahuje drobné částečky, které odráží světlo. Jejich cílem je rozzářit a projasnit tvář. Pokud máte pleť bledou, unavenou či nevýraznou, je vhodný právě pro vás.

Sluneční neboli Bronzing pudr nejlépe využijeme po zimě, kdy bývá pleť až nepřirozeně bledá a nám se nechce čekat, až se opět na sluníčku opálí nebo naopak pokud chceme své letní opálení ještě více zvýraznit. I s tím si tento pudr umí poradit. Kupujeme-li si bronzující pudr, dobře vybíráme jeho odstín, který na nás musí vypadat přirozeně. Někdy stačí jen lehce poprášit líčka a obličej krásně vynikne.
Třpytivý pudr obsahuje flitry a je vhodný především při večerních slavnostních příležitostech.

Rady, jak pudr správně nanášet

•    Pokud naberete na štětec velké množství pudru, přebytečný nános oklepejte o hřbet ruky.
•    Dříve než nanesete oční stíny, lehce přepudrujte oční víčka. Stíny na očích vydrží déle.
•    Chystáte se na večerní akci? V tomto případě poprašte třpytivým pudrem i dekolt a ramena.
•    Jednou týdně umyjte štětec v mýdlové lázni. Zbavíte ho tím veškerých nečistot a bakterií.
•    Pudr nanášejte od shora dolů po směru růstu chloupků. Jinak by mohl být nános pudru díky chloupkům nerovnoměrný.

Jak se vyvarovat nejčastějších chyb

•  Vždy pečlivě vybírejte barvu pudru.  Jeho odstín by měl být velmi podobný jako má vaše pleť. Jestli toužíte po opálené pokožce, pořiďte si bronzující pudr.
•   Pozor na příliš velký nános pudru. To na obličeji nevypadá dobře. Raději si vezměte pudr s sebou do kabelky a během dne tvář přepudrujte.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
jhonnyson jhonnyson 6. 4. 2021

This is the first time that I visit here. I found so many exciting matters in this particular blog, One thing I would like to request you that plz keep posting such type of informative blog. https://www.mjackets.com/product/pelle-pelle-soda-club-leather-jacket/

Odpovědět
sipeji
sipeji 11. 3. 2021

Právě mi pudr dochází, takže jsem si článek s velkým zájmem přečetla.

Odpovědět
Jana Siff Srami
Jana Siff Srami 6. 3. 2021

jo, tohle sjem měla vědět před pěti lety

Odpovědět
lemur
lemur 5. 3. 2021

Dobré rady.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 3. 2021

vůbec nepoužívám pudr, byla bych celá umatlaná, neumím to používat

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.