Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 12. 2015
Líbí se mi

Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 12. 2015
Líbí se mi
Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Jen se kolem sebe rozhlédněte. Minimálně polovina lidí ve vaší blízkosti nosí brýle. A ten zbytek – kontaktní čočky. Kdo má dnes absolutně zdravé oči, ten se má a měl by si je hýčkat. My ostatní, kteří takové štěstí nemáme, se o svůj zrak musíme starat mnohem více.

Proč tolik povyku kvůli očím?

Zrak je pro člověka hlavní a nejdůležitější smyslový orgán, kterým přijímáme nejvíce informací a živí náš mozek. Až 80 % vjemů je zprostředkováno právě jím. Ano, dá se žít bez zraku, ale kvalita života je mnohem horší. Ze své zkušenosti mohu říci, že když nemám brýle nebo kontaktní čočky, i když mám málo dioptrií, mám pocit, že nevidím a cítím se nejistá. Nevidím detaily, na kterých mnohdy tak záleží. I společenský život, možnosti lidi poznávat a vidět jsou omezené, a to mám jen dvě dioptrie. Jaká proměna, když si brýle nebo čočky nasadím. Vše je jasné, krásné, přesné.

Brýle, kontaktní čočky, operace

Tak tyhle možnosti máme. Většina z nás začínala brýlemi, svou oční cestu vedla přes kontaktní čočky a cílem je operace. Tou bychom jistě náš oční handicap vyřešily. Jenže, operace očí jsou dosti nákladné, prvních pár dní bolestivé a nevyléčí se jimi všechny vady. Ale na druhou stranu musím potvrdit, jak říkají lidé kolem mě, kteří operaci podstoupili, že vidí perfektně a operace jim vyřešila jejich oční trápení. Mnozí z nás se ale k takovému kroku neodhodlají a využívají jiné dvě možnosti korekce zraku.

Brýle, dnes i módní doplněk, který nosí lidé i dobrovolně. Jsou vhodné na jakoukoliv vadu zraku, můžete si zvolit barevnost, lehkost, zatmavení… variant je mnoho. Mám své oblíbené brýle, nosím je ráda a ke kontaktním čočkám jsem se odhodlávala dlouho. Nedokázala jsem si představit, jak tak malou „blanku“ nasadím do oka. Měla jsem pocit, že mi to v oku bude dřít a představa, že si sahám do oka…

Dnes děkuji slavnému vynálezci Ottovi Wichterlemu a kontaktní čočky jsou mou absolutní součástí. Svou obavu z nich prolomila až vášeň pro sport a aktivní život. Plavání, lyžování, běh to vše se mi s brýlemi provádělo hůře. Jednou jsem řekla dost a vyrazila do nejbližší optiky pro čočky. Vidění je s nimi jiné. Najednou máte volný obličej, necítíte žádnou zátěž na nose, žádné obroučky, ani zamlžení, strach, že se vám brýle rozbijí. S čočkami žiji už téměř deset let, ale na brýle jsem nezanevřela. Střídám je. Najít správné kontaktní čočky chce zkoušet a objevovat. Lepší je vše řešit s očním specialistou, dnes vám s výběrem čoček pomohou v každé optice. Již nemusíte čekat dlouhé fronty u očního lékaře.

Superpotraviny pro zdravé oči

Ať si vyberete jakoukoliv korekci zraku, nikdy nezapomínejte na zdravou stravu, která vám vaše oči posílí a vy uvidíte jako rys. Tyto zdravé potraviny doporučuje MUDr. Igor Bukovský, který se věnuje oblasti výživy člověka  a je i autorem řady populárních knich věnující se této problematice.

  • jakákoliv tmavozelená zelenina - špenát, kapusta, brokolice, zelený chřest, mangold = lutein, vitamin A, B
  • meruňky, nektarinky, borůvky, černý rybíz, ostružiny = polyfenoly, silný antioxidační účinek, karotenoidy
  • kukuřice = karotenoidy
  • zelené natě – kopr, petržel, červená řepa = zinek, vitamin A
  • ořechy, semena – mandle, pistácie, dýňová semínka = zinek, vitamin B, omega-3 mastné kyseliny, selen
  • sója, tofu, luštěniny = zinek, vitamin B, hořčík, omega-3 mastné kyseliny
  • tuňák, losos = omega-3 mastné kyseliny, vitamin D

Tak dobrou chuť, ostrý zrak a brzy na viděnou!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Blackie
Blackie 15. 6. 2017

mám brýle od puberty a občas závidím lidem se zdravým zrakem

Odpovědět
Glady
Glady 26. 1. 2017

Odpovědět
matejm
matejm 25. 1. 2017

Jak stárnu,tak vím,co to je péče o zrak

Odpovědět
Pawlii
Pawlii 25. 1. 2017

Brýle mám a závidím mému muži jeho zdravé oči. Někdy mám pocit, že vidí až za roh Ani s brýlemi nevidím to co on. A to nemluvím o tom,že to člověka někdy opravdu omezuje..

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 1. 2017

zdravé oči jsou hrozně důležité

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 006
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.