Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 12. 2015
Líbí se mi

Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 29. 12. 2015
Líbí se mi
Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Viděti zlato: Věnujme pozornost svým očím

Jen se kolem sebe rozhlédněte. Minimálně polovina lidí ve vaší blízkosti nosí brýle. A ten zbytek – kontaktní čočky. Kdo má dnes absolutně zdravé oči, ten se má a měl by si je hýčkat. My ostatní, kteří takové štěstí nemáme, se o svůj zrak musíme starat mnohem více.

Proč tolik povyku kvůli očím?

Zrak je pro člověka hlavní a nejdůležitější smyslový orgán, kterým přijímáme nejvíce informací a živí náš mozek. Až 80 % vjemů je zprostředkováno právě jím. Ano, dá se žít bez zraku, ale kvalita života je mnohem horší. Ze své zkušenosti mohu říci, že když nemám brýle nebo kontaktní čočky, i když mám málo dioptrií, mám pocit, že nevidím a cítím se nejistá. Nevidím detaily, na kterých mnohdy tak záleží. I společenský život, možnosti lidi poznávat a vidět jsou omezené, a to mám jen dvě dioptrie. Jaká proměna, když si brýle nebo čočky nasadím. Vše je jasné, krásné, přesné.

Brýle, kontaktní čočky, operace

Tak tyhle možnosti máme. Většina z nás začínala brýlemi, svou oční cestu vedla přes kontaktní čočky a cílem je operace. Tou bychom jistě náš oční handicap vyřešily. Jenže, operace očí jsou dosti nákladné, prvních pár dní bolestivé a nevyléčí se jimi všechny vady. Ale na druhou stranu musím potvrdit, jak říkají lidé kolem mě, kteří operaci podstoupili, že vidí perfektně a operace jim vyřešila jejich oční trápení. Mnozí z nás se ale k takovému kroku neodhodlají a využívají jiné dvě možnosti korekce zraku.

Brýle, dnes i módní doplněk, který nosí lidé i dobrovolně. Jsou vhodné na jakoukoliv vadu zraku, můžete si zvolit barevnost, lehkost, zatmavení… variant je mnoho. Mám své oblíbené brýle, nosím je ráda a ke kontaktním čočkám jsem se odhodlávala dlouho. Nedokázala jsem si představit, jak tak malou „blanku“ nasadím do oka. Měla jsem pocit, že mi to v oku bude dřít a představa, že si sahám do oka…

Dnes děkuji slavnému vynálezci Ottovi Wichterlemu a kontaktní čočky jsou mou absolutní součástí. Svou obavu z nich prolomila až vášeň pro sport a aktivní život. Plavání, lyžování, běh to vše se mi s brýlemi provádělo hůře. Jednou jsem řekla dost a vyrazila do nejbližší optiky pro čočky. Vidění je s nimi jiné. Najednou máte volný obličej, necítíte žádnou zátěž na nose, žádné obroučky, ani zamlžení, strach, že se vám brýle rozbijí. S čočkami žiji už téměř deset let, ale na brýle jsem nezanevřela. Střídám je. Najít správné kontaktní čočky chce zkoušet a objevovat. Lepší je vše řešit s očním specialistou, dnes vám s výběrem čoček pomohou v každé optice. Již nemusíte čekat dlouhé fronty u očního lékaře.

Superpotraviny pro zdravé oči

Ať si vyberete jakoukoliv korekci zraku, nikdy nezapomínejte na zdravou stravu, která vám vaše oči posílí a vy uvidíte jako rys. Tyto zdravé potraviny doporučuje MUDr. Igor Bukovský, který se věnuje oblasti výživy člověka  a je i autorem řady populárních knich věnující se této problematice.

  • jakákoliv tmavozelená zelenina - špenát, kapusta, brokolice, zelený chřest, mangold = lutein, vitamin A, B
  • meruňky, nektarinky, borůvky, černý rybíz, ostružiny = polyfenoly, silný antioxidační účinek, karotenoidy
  • kukuřice = karotenoidy
  • zelené natě – kopr, petržel, červená řepa = zinek, vitamin A
  • ořechy, semena – mandle, pistácie, dýňová semínka = zinek, vitamin B, omega-3 mastné kyseliny, selen
  • sója, tofu, luštěniny = zinek, vitamin B, hořčík, omega-3 mastné kyseliny
  • tuňák, losos = omega-3 mastné kyseliny, vitamin D

Tak dobrou chuť, ostrý zrak a brzy na viděnou!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

ale dnes hodně lidí nosí brýle jako doplněk

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

brýle ještě nemám naštěstí

Odpovědět
Blackie
Blackie 15. 6. 2017

mám brýle od puberty a občas závidím lidem se zdravým zrakem

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.