Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Janeta99
Janeta99
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi

Velkoplodé rajče Cosmonaut Volkov-velmi chutné

Janeta99
Janeta99
Vloženo 21. 9. 2019
Líbí se mi
Velkoplodé rajče Cosmonaut Volkov-velmi chutné

Velkoplodé rajče Cosmonaut Volkov-velmi chutné

Velkoplodé rajče Cosmonaut Volkov má velkou popularitu mezi milovníky zeleniny.

Má vynikající chuťové vlastnosti. Není příliš náročné na péči.

Výška hlavního stonku je často 2 metry. V době dozrávání ovoce je to středně zralá odrůda.Plody jsou obvykle od 200 do400 gramů, ale mohou být až 600 gramů, jsou masité a sladké, jejich tvar je zaoblený. Rajčata Cosmonaut Volkov patří k salátovým odrůdám. Mohou být také zpracovány za účelem výroby šťávy nebo kečupu. Semínka se vysévají počátkem března. Sazenice se vysazují v dubnu až květnu. Sazenice by měly být asi 60 dnů staré. Na 2 metry plochy se vysazuje 5 keřů. Rajčata musí být vyvázány. Odnože by měli být pravidelně odstraňovány. Zalévání rajčat má být ne příliš časté, ale hojné. Zvláště důležité je před kvetením, pak při tvorbě plodů a před dozráváním ovoce. Hnojení by mělo být prováděno pravidelně každých 10 dní. Koncem července musí být stonek nahoře uštípnutý, aby rajčata lépe dozrávala. Plody rajčat sbíráme ve fázi hnědé zralosti a poté dozrají. Odrůda je odolná vůči nemocem a není příliš náročná.

Já miluju tato rajčata v salátech a dělám z nich kečupy, jsou masitá a vzhledem k velikosti plodů jich na výroubu spotřebuji na počet kusů poměrně málo. Určitě tuto odrůdu doporučuji vyzkoušet. Nám rajčata dorůstají v průměru od 300 gramů do 700 gramů. Na fotce je 654 gramů, ale to nebylo z letošní úrody největší. Nejsem žádný velký zahradník, spíš mizerný, protože nemám moc času se o ně pravidelně dobře starat, jen je důležité nahoře sazenice včas zaštípnout, aby rajčata dozrála.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
janinkad
janinkad 22. 9. 2019

Opravdu nádherná. Bohužel nemám kde pěstovat .

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 9. 2019

Letos jsem měla jednu sazeničku "malinového rajčete", ta by rostla až do nebe, ale jsem v paneláku, takže jsem ji nechala do metru a něco a zaštipovala jsem vršek. Rostlina byla bohatá, neustále obrůstala, takže jsem hodně zaštipovala. Hodně zalévala, protože chtěla vodu. Rajčata byla narůžovělá jako maliny a dobrá. Sladká. Kromě malinového rajčete jsem měla ještě pár rostlinek klasicky balkonového rajčete. Sklidili jsme celkem 173 plodů ze všech keřů foto je malinové rajče, bohužel stažené z netu

Odpovědět
Janeta99
Janeta99 22. 9. 2019

Tak to jste měli také bohatou úrodu. Já myslím, že tohle malinové rajče jsem tam také měla a ještě malá keříčková rajčátka pro vnučku, ale já ani nevím, jak se všechny jmenují. Mám to všechno z darovaných semínek a sousedka mi dala sazenice nějakého cherry rajčete, prý vypěstovala ze semínek z rajčat kupovaných někde v marketu. Plody jsou malé oválné červeno-zelené. A ty byly chuťově luxusní.

hudlenka
hudlenka 23. 9. 2019

Janet, věřím není totiž nad doma vypěstované plodiny, rajčata k nim taky patří. Jí totiž nemohu kupovaná jíst, Do loňska jsem mohla ještě keříčková, ale letos už i po nich mi naskáčou v puse a na jazyku pupeny. Takže jen některá cherry a hlavně tedy domácí rajčata. Malinové - sazeničku mi dal kamaráda a fakt se povedla a soused mi dal v únoru ta balkonová. Neznám značku. Pokud nebyla ještě plně zralá, pupínky naskákaly, ale když už byly krásně červené, tak v pohodě. Příští rok jdu do toho znovu.

beata0063
beata0063 22. 9. 2019

Aj my ich milujeme! Krásna úroda

Odpovědět
lemur
lemur 22. 9. 2019

Také rajčata miluji.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 21. 9. 2019

Rajčátka mám ráda.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 625
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.