Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 3. 2. 2016
Líbí se mi

Vaše povinná výbava když máte rýmu. Kapesník, med a zázvor

Peťa| Fashion lover
Peťa| Fashion lover
Vloženo 3. 2. 2016
Líbí se mi
Vaše povinná výbava když máte rýmu. Kapesník, med a zázvor

Vaše povinná výbava když máte rýmu. Kapesník, med a zázvor

A je tu zas. Tolik nezvaný host – rýma.  Ucpaný nos, unavené tělo, bolesti všeho. Kdo by to neznal. Snažíme se dělat možné i nemožné, abychom ji nechytili, ale stačí jedno „pšíknutí“ a je konec.  V práci počítáme odpadlíky a vydrží jen ti nejvíce imunoschopní, ale i ti svádí lítý boj. Nedá se nic dělat, zase jsme ji chytili. Stěžování a nadávání nám nepomůže, chce to vyrazit v boji vpřed, žádné vyjednávání a léčíme.

Koho přizveme k boji s rýmou?

Co vás napadne, když se řekne rýma? Kapesníky, zázvor, med, čaj, kapky, slivovice, postel, odpočinek, knížka, prášky, ucpaný nos, nespím, nudle, průser, totálně odřený nos,… a mohla bych pokračovat dál. Mužská rýma je „smrtelnou nemocí “  a my ženy, ač s plným nosem, ujímáme se velmi invazivní léčby. Každý z nás bojuje s rýmou po svém. Někdo stříká kapky s Vincentkou, jiný vaří zázvorové čaje… My jsme se rozhodly v boji s rýmou použít tyto 3 absolutní jedničky.

Kapesník, náš nejlepší přítel

Stává se pomocníkem číslo jedna. Náš nos zažívá extrémní pozornost. Volba správného kapesníku vám ušetří řadu nepříjemností. Značka Zewa představuje jemné a pevné kapesníky Zewa COTTON TOUCH s pravými bavlněnými vlákny. Čtyři vrstvy prémiového extra jemného papíru bez parfemace dělají z kapesníčků Zewa Softis Standard ideální volbu pro každodenní použití, ale také pro právě probíhající období chřipek a brzy tolik obtěžujících alergií. Spotřeba narůstá, proto se vyplatí do kabelky a kapes malá balení a k posteli ten největší box kapesníků.

Časy textilních kapesníků jsou pryč, neboť bylo prokázáno, že jsou oblíbeným místem bakterií a mikrobů. Papírové kapesníky přináší spolehlivé a hygienické řešení. Nová technologie pomocí pravých bavlněných vláken umožňuje příjemné smrkání a pohladí vaši pleť. 

Zázvor a med. Dvojka k nezaplacení

Ideální je si vyrobit zdravý sirup z čerstvého zázvoru, bio citronu a medu. Při nachlazení stačí dvě lžičky tohoto sirupu zalít teplým čajem a hned se budeme cítit o něco lépe. Pozor i na správné pití zázvorového čaje. Ten se má pít v době, kdy je slunce nejvýše, tedy v poledne. Pijete čaj horký a po troškách? Chyba. Pít se má vlažný a najednou. A v kombinaci s medem se jedná o perfektní léčbu.

Jakýkoliv čaj slazený medem vyvolá pocení, po kterém klesá teplota a onemocnění začíná ustupovat a silice obsažené v medu usnadňují vykašlávání hlenu. Med účinně pomáhá nejen při chřipce, angíně či zánětech průdušek, ale i při léčbě závažnějších a vleklých plicních chorob.

Čaj s medem doporučují lékaři podávat malým dětem s vysokou horečkou i proto, že při vysokých teplotách je v dětském organismu zablokován enzym, který štěpí řepný cukr na cukr jednoduchý. V krvi dítěte sice koluje dostatek cukru, ten ale nemůže být využit, nervové buňky trpí hladem po cukru a může dojít k jejich podráždění, které se projevuje svalovou křečí. Pokud v tomto případě podáváme dítěti čaj slazený medem, jednoduché cukry v medu okamžitě zasytí nervové buňky a ke křečím vůbec nedojde.

My své tři bojovníky proti „rýmové epidemii“ máme připravené. A co vaše osvědčené tipy, jak bojovat s rýmou. U nás v redakci je klid před bouřkou, už tu dlouho neměl nikdo rýmu…

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 12. 12. 2016

Odpovědět
antpav
antpav 12. 12. 2016

Veru tak, pravda.

Odpovědět
sarinkaCZ
sarinkaCZ 12. 12. 2016

Jj, zázvor je můj nejlepší kamarád v tomto počasí

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 12. 12. 2016

Já už jsem sem dávala recept na čaj,je výborný a hlavně pomáhá.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 368
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.