Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi

V zimě péči o pleť rozhodně nepodceňujte. Naopak ji hýčkejte

evabel
evabel
Vloženo 21. 11. 2020
Líbí se mi
V zimě péči o pleť rozhodně nepodceňujte. Naopak ji hýčkejte

V zimě péči o pleť rozhodně nepodceňujte. Naopak ji hýčkejte

Chladné zimní období, studený vítr a mráz jsou pro naši pleť velkou zátěží. Přechodem z teplých místností do zimy či mrazu se pleť vysušuje, mohou se z ní odlupovat šupinky a objevovat červené skvrny. 

Je tedy třeba o ni o to více pečovat. Lehké krémy je dobré vyměnit za hutnější a mastnější přípravky. Proto k běžným denním a nočním krémům začněte používat i speciální výživné krémy s mastnější konzistencí a UV filtrem.

Používejte mastnější krémy

Vhodné jsou například krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti tváří a nosu, by měli mastné krémy v zimě používat povinně.

Odličujte se pleťovým mlékem

Nepříjemné účinky zimy na pleť můžete zmírnit také vhodným způsobem odličování. Nejšetrnější odličování je odličování pleťovým mlékem. Na mírně navlhčený obličej naneste pleťové mléko, jemně rozetřete a poté setřete vatovým tampónem. Při ošetření pleti v chladných dnech rozhodně neoplachujte obličej příliš horkou vodou a vyhněte se i pleťovým vodám s obsahem alkoholu, které pleť vysušují.

Dopřejte si kosmetické ošetření

V zimním období si rozhodně dopřejte odborné ošetření pleti u kosmetičky. Po masáži obličeje a aplikaci správné pleťové masky vaše tvář doslova pookřeje. Před samotnou obličejovou masáží se doporučuje na obličej, krk a dekolt nechat několik minut působit vitamíny v ampulích, například vitamín C a E.

Zvláštní péče o okolí očí

Právě oční okolí potřebuje v zimě zvláštní ošetření. Oči odličujte speciálním dvousložkovým přípravkem na citlivé oči. Je dobré si okolí očí ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže, která je v oblasti očí hodně tenká, příliš nevysušovala. Poraďte se s kosmetičkou a společně zvolte pro tuto partii vhodný krém.

I své rty musíte chránit

Pečujte i o rty. Zvláště v mrazech na ně nanášejte několikrát denně ochrannou vrstvu v podobě tyčinky na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu vůbec nepatří.

Výsledek obrázku pro péče o pleť v zimě

Jezte vitamíny a relaxujte

Přes zimu dodejte pleti i tělu dostatek vitamínů, dopřejte si více odpočinku a relaxace a těšte se na jaro.

A jedna užitečná rada na závěr, používejte v zimě denně make-up, obličeji udělá stejnou službu jako tělu teplý kabát.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 934
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.