Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Cloe19
Cloe19
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi

V Sintexu vyrábí nanoroušky a vyvíjí textilie k vícenásobnému použití

Cloe19
Cloe19
Vloženo 22. 9. 2020
Líbí se mi
V Sintexu vyrábí nanoroušky a vyvíjí textilie k vícenásobnému použití

V Sintexu vyrábí nanoroušky a vyvíjí textilie k vícenásobnému použití

Výzkum, vývoj a umění reagovat na aktuální situace jsou důležitou součástí fungování společnosti Sintex, které posouvají zažité představy o textiliích mnohem dál. Události letošního jara kupříkladu využili k hledání nových produktových směrů.

Firma se aktuálně zaměřuje, se svou produktovou skupinou MedTech, na ochranné pomůcky a prostředky, které budou vícenásobně použitelné a mohly by plně nahradit ty jednorázové. „Jde především o textilní nanoroušky, ochranné overaly nebo operační pláště, zde vidíme buducnost,“ dodává Jan Kráčala, výkonný ředitel Sintexu. S příchodem koronaviru se na jaře na firmu začali obracet partneři s požadavky na textilní roušky. Na trhu byl v té době nedostatek jakýchkoliv ochranných prostředků a téměř všechny byly jednorázového charakteru. Nanoroušky jsou už dnes součástí sortimentu, který firma vyrábí. „Základní rouška je celá v naší režii a nanovlákenný filtry nakupujeme od SINDATu,“ vysvětluje Jan Kráčala. Samotná rouška funguje tak, že vložený filtr je zapotřebí měnit každý den a roušku lze vyprat, vyžehlit a poté do ní vložit nový nanofiltr. Standardně jsou nanoroušky dodávány v balení s textilní rouškou a balíčkem 10 kusů nanovlákenných filtrů s aplikační pomůckou na výměnu nanofiltru.

Investice do roušky, ochranného overalu nebo operačního pláště budou vyšší, ale oproti jednorázovým prostředkům dojde při možné opakované údržbě k úspoře. „Hotové certifikované produkty bychom rádi měli v polovině příštího roku,“ zakončuje Jan Kráčala.

Firma Sintex, která dnes zaměstnává 115 lidí v Čechách a pětašedesát v dceřiné společnosti na Slovensku, má tržby na úrovni 250 milionů korun a vyrábí v České Třebové, ve Skutči a ve slovenské Turzovce. Je úspěšná i v zahraničí, nejvíce se ji daří v Německu, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 23. 9. 2020

Super. Jsou šikovní.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 22. 9. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 9. 2020

prima

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 22. 9. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 418
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.