Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 11. 5. 2020
Líbí se mi

Po zimě jsou vlasy často poničené. Víte, jak jim na jaře pomoci?

evabel
evabel
Vloženo 11. 5. 2020
Líbí se mi
Po zimě jsou vlasy často poničené. Víte, jak jim na jaře pomoci?

Po zimě jsou vlasy často poničené. Víte, jak jim na jaře pomoci?

Asi málokterá z nás našla v chladném počasí zalíbení. Zima neprospívá pleti ani zdraví a o pomoc volají i naše vlasy. Jak se tedy o ně správně starat, aby byly naší ozdobou?

Co vlasům škodí

Na vlasy působí negativně chlad, zima i vlhko. Zejména sněhové přeháňky, déšť či mrholení pro ně znamenají velkou zátěž. Jejich vlivem se vlasy stávají křehčími a méně kvalitními. Ty rovné ještě více zplihnou, ty kudrnaté naopak krepatí. Vlasům škodí také časté přechody z tepla do zimy a vysušuje je vzduch v přetopené místnosti. Sice se doporučuje nosit čepici, ale bohužel i ta se na účesu a kvalitě vlasů může neblaze podepsat. Že se jejich kvalita zhoršila, můžete cítit už na dotek. Jsou méně načechrané, bez lesku a působí unaveně.

Vlasy si zaslouží hýčkat

V chladném zimním období je třeba chovat se k vlasům zvlášť šetrně. Pod čepicí se mohou rychleji mastit, proto je myjte tak často, jak cítíte, že je potřeba. Vyhněte se však příliš horké vodě a raději je myjte ve vodě vlažné. Používejte kvalitní šampon, po něm účinný kondicionér nebo některý z výrobků pro tzv. bezoplachovou péči. Vhodná jsou i pěnová tužidla nebo gely, udrží tvar účesu delší dobu a zároveň vlasy chrání.

Naopak laky na vlasy nejsou pro toto období příliš vhodné, protože při kontaktu se sněhem či deštěm způsobí „slepení vlasů“ a jejich špatné rozčesávání. Myjte si vlasy raději večer, když už se nechystáte jít ven do mrazu a zimy. Po vysušení fénem jim totiž trvá ještě pár hodin, než jsou skutečně suché. Pokud byste vystavily ne zcela suché vlasy mrazu, zbytečně se začnou lámat a naruší se jejich struktura. Nesušte je příliš horkým vzduchem a v zimních měsících omezte i používání kulmy a žehličky na vlasy.

Pokud se rozhodnete, že jeden víkend strávíte pěkně doma v teploučku, určitě si udělejte chvilku na péči o vaše vlasy a připravte jim výživný balzám.

Nemusíte pro něj běžet do specializovaného obchodu, protože si ho připravíte ze surovin, které jistě doma máte. Častým základem pro balzámy na vlasy je olivový olej. Zhruba pět lžic oleje smíchejte se žloutkem. Takovou směs můžete doplnit třeba citrónovou šťávou nebo rozmačkaným banánem.

Směs natřete na vlasy, přikryjte igelitem a zabalte do ručníku. Nechte působit zhruba hodinku a poté důkladně opláchněte. Pamatujte na to, že zábal patří na dobře umyté vlasy, na které jste neaplikovala kondicionér. Jestliže máte pocit, že vlasy ztratily na lesku, zkuste měsíční kúru z bylinek. Kromě kondicionéru se doporučuje oplachovat vlasy po umytí heřmánkovým odvarem, který jim vrátí lesk a zdravý vzhled a oživí barvu, především u světlovlásek. Brunetky dosáhnou stejného efektu při použití odvaru z kopřiv.

Jak na prodloužené vlasy

Stále více populární jsou v současné době vlasy prodloužené. Jenže právě prodloužené vlasy trpí v chladu a zimě více, než vlasy přirozeně rostlé. Aby jejich životnost byla zachována a zůstaly v dobré kondici, je zapotřebí věnovat těmto vlasům zvláštní péči. Doporučuje se pro ně používat speciální regenerátory a zábaly. Ideální jsou některé regenerátory a šampony s obsahem silikonu a placenty, které obsahují nezbytné složky a látky pro správnou péči o vlasy v zimním období. 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 28. 5. 2020

Super

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 12. 5. 2020

Odpovědět
benca
benca 11. 5. 2020

na vlasy zabaly

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 154
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.