Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tereza Schillerová
Tereza Schillerová
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi

ÚZKOSTI BAF!

Tereza Schillerová
Tereza Schillerová
Vloženo 11. 6. 2019
Líbí se mi
ÚZKOSTI BAF!

ÚZKOSTI BAF!

Vlasy, vlasy, vlasy...3,5 roku dorůstání a občasného zkracování. Ráno jsem měla ale takový "intelektuální" moment - přistihla jsem se, že mě ty dlouhé vlasy štvou. Nešly ráno pořádně rozčesat, tahalo to, jako by mi to dělaly naschvál. Připouštím, že neviděly profi nůžky už přes rok a potřebovaly by revitalizovat. Uzemnila jsem se při vztekání vzpomínkou na dorůstající květák z doby před dvěma rokama - tak ten byl známkou punku. S tím se totiž nedalo udělat vůbec nic.
Když si nechám dneska vlasy rozpuštěné a jdu ven, tak se mi neustále lepí na rtěnku, protože jsou vítr friendly. A tak je pořád točím do drdolu a připadám si s ním už trapná. Ale je to pořád to nejpohodlnější. Zahnala jsem ráno i frustraci ze šedin, které můj skalp pojaly už paušálně a přebila jsem je novou barvou.

Nějak mi při té ranní vteřinové rozčesávačce došlo, že čím delší háro, tím větší naděje, větší odstup... a také jsem si vzpomněla na nedávné setkání s panem doktorem Honzákem. Bavili jsme se o mých panických úzkostech, které na mě čas od času bafnou. O strachu, jestli se nemoc vrátí nebo co jako? Pomohl mi moc. Víte, můžeme se paralyzovat strachem... a bafat na sebe každej den, pramení to z toho, že jsme poznali, jak umí být smrt blízko.... že nejsme neprůstřelní. A ta zkušenost byla vlastně cenná. No..a mně došlo, že nechci trávit ten cennej čas strachem, ŽE JSEM TO JÁ, KDO NA SEBE BAFÁ...ne nemoc..., nějak jsem pochopila, proč beru prášky na vysoký tlak ...a celý se to ve mně uvolnilo.
Stejně jednou umřu, i když budu zdravě žít, nestresovat se, nepít alkohol. I zdravý životní styl vede ke smrti. Je to těžký se se smrtí smířit, ale my nechceme umřít mladí, o to tu jde. Došlo mi, že se životem bojuju. A pakliže s někým/něčím bojujete tak se to či ono, ten či onen nazývá SOUPEŘ. Už nechci bojovat se životem, který teď mohu mít, protože je to prostě teď dobrý. Volím humor pro své úzkosti. Já ho umím používat, ale ještě přitvrdím. Volím prostě jinou cestu. A objednávám se ke kadeřníkovi....protože o tom život je.
Hawk.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 13. 6. 2019

držím palce

Odpovědět
Tereza Schillerová
Tereza Schillerová 14. 6. 2019

děkuji !

gustawka
gustawka 11. 6. 2019

držím vám palce

Odpovědět
Tereza Schillerová
Tereza Schillerová 12. 6. 2019

děkuji moc

hudlenka
hudlenka 11. 6. 2019

Terezko, vzala jste to za správný konec, opravdu je lepší si tolik nepřipouštět recidivu nemoci a raději si užívat každého dne, kdy jste v pohodě a je Vám (snad) dobře...vlasy neřešte, buďte veselá.... (ale chápu, že se mi to radí, když....)

Odpovědět
Tereza Schillerová
Tereza Schillerová 11. 6. 2019

děkuji, ano vzala jsem to za správný konec, je to ale složitá cesta a myslím, že je důležité cítit se i krásná. Znám lidi, kteří tvrdí "prosím Tě, buď ráda, že to máš za sebou, hezky odpočívej, nic nedělej, vzhled není důležitej, jsou to jen povrchnosti..." jako by snad úspěšná léčba znamenala konec života K těm všem úzkostem a radostem chceme být i krásné a šťastné právě proto, že to máme za sebou. Ale jsem ráda, že právě ty panické úzkosti odešly

hudlenka
hudlenka 11. 6. 2019

Tak to je moc fajn a ať Vám to dlouho vydrží....držím palce .-)

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 170
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.