Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

_Adél_
_Adél_
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi

Umělá sladidla: hrozba rakoviny nebo závislosti na sladkém?

_Adél_
_Adél_
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi
Umělá sladidla: hrozba rakoviny nebo závislosti na sladkém?

Umělá sladidla: hrozba rakoviny nebo závislosti na sladkém?

Možná chcete s jejich pomocí ztratit nějaké to kilo, možná je musíte vyhledávat kvůli cukrovce nebo prostě jen chcete vědět, co obsahují limonády a další sladké produkty, které se zároveň dušují, že jsou „bez cukru“. Řeč je o umělých sladidlech, kontroverzních přísadách moderního jídelníčku prošpikovaného chemií. Máme je vzývat, nebo raději zatratit?

 

Úžasná sladkost bez kalorií má zádrhel

Jako umělá nebo také náhradní sladidla obvykle označujeme látky, které jsou i mnohonásobně sladší než cukr, na rozdíl od něj však neobsahují žádné nebo téměř žádné kalorie. Při jejich konzumaci se tak nemusíme bát o svou linii, ale dokonce ani o svůj chrup, protože umělá sladidla neposkytují výživu ani bakteriím zubního kazu, a nemohou tak podpořit jejich růst a množení. Jestliže uvažujete o zařazení umělých sladidel do své diety právě kvůli (domnělé) nadváze, spočítejte si nejprve svůj BMI na kalkulátoru BMI. Mnoho informací a zajímavostí o zubním kazu a jeho prevenci se můžete dočíst na našich stránkách.

Jako většina na první pohled příliš dokonalých věcí mají i umělá sladidla svůj háček: objevují se spekulace o jejich škodlivosti pro lidské zdraví a jejich vztahu k rakovině, ale především obavy, aby umělá sladidla ještě více nezvyšovala naši závislost na sladkém a nesměrovala náš jídelníček směrem k tučným průmyslově zpracovaným jídlům plným prázdných kalorií.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Monulka
Monulka 25. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 25. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 266
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.