Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Kateřina Beranová
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi

Ulcerózní kolitida - Já a Život

avatar
Kateřina Beranová
Vloženo 20. 2. 2019
Líbí se mi
Ulcerózní kolitida - Já a Život

Ulcerózní kolitida - Já a Život

V některých dnech si myslím, že je to jen pár dní co mi tuhle nemoc diagnostikovaly, ale když se podívám do lékařských zpráv tak to bylo už v roce 2017.

Zezačátku to nebyl vůbec lehký boj, protože tuhle nemoc nevidíte a já ani nikoho neznám s touhle nemocí, nebo jsem do té doby neznala. Teď jich znám spousty J  O to to bylo horší protože jsem nevěděla co se děje všechny testy, myslím tím ty klasické co Vám udělá každý praktický doktor byli v pořádku. A vše vypadalo jako střevní chřipka, jenže moje střevní chřipka se už táhla skoro druhý měsíc. Pro mě osobně bylo nejhorší, že z mého okolí mi skoro nikdo nevěřil a většina už si myslela, že jsem blázen. No na jednu stranu mi to bylo jedno, protože mi bylo tak zle, že jsem měla co dělat sama se sebou, ale když Vám to pořád opakují tak to člověku moc nepřidá. A kort když sám neví co se s ním děje.

Několikrát jsem skončila na pohotovosti, kde mi napíchaly vším možným a zas poslaly domů. Až jednoho večera, kdy jsem tam zase dorazila a jediné co už mi drželo na živu byla voda protože v tu dobu už jsem nebyla schopna nic jiného v sobě udržet mi sebraly tak se začalo něco dít. Bez vody se opravdu nedá žít a mě zakázaly pít a poslaly na rentgen, když  jsem jim na rentgenu oznámila, že nezvládnu stát , aby mi pořídily foto tak to ignorovaly, no tak jsem si stoupla a foto neudělaly protože jsme si tam omdlela. No a pak to teprve začalo lítat. Okamžitě přiběhla doktorka, fotka se najednou mohla udělat v leže a daly mě na kapačku. Ta naštěstí zabrala a já se dala trošku zas do formy, ale aby toho nebylo málo, tak po tomhle mi přišla lékařka sdělit, že by to chtělo hospitalizaci, ale že k nim nespadam ikdyž jsem tam omdlela J tak ať si zajedu do své spádové nemocnice. No spády sice už nejsou, ale…….  A tak jsem zas musela jet, v tomhle stavu opravdu nemáte sílu se někde dohadovat. Přijela jsem tam  kam spadám a tam mě nechaly čekat hodinu v čekárně, kde už jsem tam usínala a ležela přes křesla jako bezďák. Nebylo mi vůbec dobře, skoro měsíc jsem se pořádně nenajedla a nespala jsem celý den a noc. No když jsem se dostala dovnitř tak mi udělaly komplet vyšetření a opravdu mě hospitalizovaly. No do této doby jsme nikdy v nemocnici nebyla. Byl to pro mě hrozný pocit. No byla jsem 4 dny na interně na Borech a sice mi dávaly kapačky a všechno možné, ale moje problémy se otolik nezlepšily a tak jsem byla objednána na kolonoskopii. Do té doby jsem se toho bála a teď jsem tak ráda, že mi jí udělaly a já konečně věděla co se děje.

Při mojí první kolonoskopii zjistily, že mám uvnitř tak velký zánět, že se ani nedostaly do celého střeva ,jak moc to krvácelo. Takže z kolonoskopie převoz okamžitě na jipku, ale to dobrodrůžo vůbec nekončilo. Když mě tam přivezly tak mi potřebovali dát spousta věcí a také mi zakázaly jíst – normálně. Bohužel moje žíly už ten nápor nezvládly a popraskaly. Takže se rozhodly mi udělat centrál. No do té doby jsem zas netušila o co jde, když mi to vysvětlila, tak se mi to vůbec nelíbilo. No ale musela jsem, ale poprosila jsem sestřičku, aby mě držela za ruku a hned to bylo lepší. Takže jsem měla jeden velkej kabel  na velké žíle u krku a z toho spousta barevnejch hadiček no jako stavebnice z lega. A tam jsem  dostávala všechno – vitamíny, antibiotika a jídlo, jen vodu jsem směla pít.

Po týdnu jsem dostala vývar no řeknu vám nic mi nikdy tak nechutnalo.

No po týdnu na jipu to opravdu stačilo a přesunuly mě na normální oddělení na další týdny. Je pravda, že jsem tam byla i docela ráda už jsem věděla, že mi je konečně se to léčilo.  Je pravda, že jse byla na nadstandardu, protože na normálním pokoji  s několika dalšíma bych to nezvládla. Je pravda, že  mi nic teda skoro nic nechybělo. Moje rodina mě navštěvovala, ale  ty jediní kdo mi celou dobu chyběly byli moji chlapečkové, každý večer jsem si prohlížela jejich fotky a brečela, že nemůžu bejt s nima. A jen kvůli nim jsem chtěla bejt co nedřív doma, ale věděla jsme, že to nemůžu uspěchat, protože raději jednou a pořádně než se vracet.

Po návratu z nemocnice jsem brečela hned jak jsem je viděla a oni vůbec nechápaly kde jsme tak dlouho byla a jak jsem je mohla nechat ,,samotný“ je pravda, že ten starší se semnou asi dni nebavil. A ten druhý sledoval každý můj krok a neměla jsme si vzít tašku, že někam jdu bez nich.

No po návratu z nemocnice jsem každý měsíc skončila na pohotovosti kde cvičně daly na kapačku vše stabilizovaly a poslaly domů. Protože hrozně dlouho na muj vkus se nenašel lék co by mi zabíral, vyzkoušela jsem všechny léky co na to byli a nějaký čas ok a pak to zas selhalo . A tak můj nejskvělejší doktor požádal o biologickou léčbu. No proč píšu nejskvělejší, protože kdyby nebylo jeho a konečně nevyřknul ortel ulcerozní kolitida tak bych už dlouho nevydržela a taky je to ten nejhodnější doktor. Má vždy trpělivost mi vše vysvětlit a pořád má dobrou náladu.

No první dávka biologické léčby co mi aplikovali byla super bylo mi dobře no a po dávce jsen dostala alergickou reakci a bylo zase vymalováno.

 A tak v tuto chvíli jsem dostala další variantu také biologické léčby – a já věřím, že už je to ona.

Tato léčba je na hodně dlouho a chce to velkou trpělivost, setkala jsem se s reakcí okolí a málo kdo v této době chápe člověka s tak vážným onemocněním jako je toto a to jen proto, že tahle nemoc   není vidět.

A to vůbec nemluvím a našem systému nemocenských dávek.  Sice doktor Vám napíše neschopenku a že je potřeba další léčba, ale v tabulce říkaly, že už jste doba moc dlouho a fertich. Takže co , no přeci invalidní důchod , který nechcete, protože pak se chcete vrátit normálně do práce, ale ne ne dostanete invalidní důchod, ale v tomhle státě je to tak směšná částka, že stejnak musíte jít hned do práce, pokud teda nechcete chcípnout hlady. Sice s bilogickou léčbou za milion, ale hlady J

Pravdou je , že tohle je skrácená verze, protože jinak by jsme tu byli tejden. Ale všem kdo jsou nemocní nebo mají někoho v okolí přeji ať je jim dobře. A vy zdraví nás nemocné nepozorujte jako časované bomby Má nemoc mě mnoho naučila. 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
gustawka
gustawka 21. 2. 2019

děkuji za příběh

Odpovědět
avatar
Kateřina Beranová 21. 2. 2019

A já děkuji za čas, který jste mě a mému příběhu věnovala.

Majina
Majina 21. 2. 2019

žiaľ život píše šťastné i smutné príbehy.

Odpovědět
avatar
Kateřina Beranová 21. 2. 2019

To máte pravdu, ale toto není smutný příběh. Je to popis reality a díky nemoci jsem se toho tolik naučila nebo spíše ona mě.

avatar
Kateřina Beranová 22. 2. 2019

A tím je přeci tak krásný.

Tvořilka97
Tvořilka97 21. 2. 2019

Je zajímavé si přečíst takový osobní příběh. Děkuji za něj

Odpovědět
avatar
Kateřina Beranová 21. 2. 2019

Chtěla jsem to napsat a třeba trochu ulehčit někomu kdo se také potýká s nějakou složitější životní situací. Každý má své své bolístky a děkuji Vám za reakci

janinkad
janinkad 21. 2. 2019

http://www.bylinky21.eu/obchod/caje-bylinne/bylinky-na-streva-ve-smesi-ulcerozni-kolitida

Odpovědět
janinkad
janinkad 21. 2. 2019

Bylinky Kokoška, zlatobýl a kontryhel žlutozelený pomohou při krvácení střeva, prospívají borůvky, lněný olej, čaj z ostružinového listí pro posílení činnosti střev. Homeopatika Natrum muriaticum, Mercurius corrosivus, Belladona, Lycopodium, Natrium sulphuricum. Domácí léčba a babské rady Hodně záleží na dobře nastavené dietě. Nový rozvoj nemoci často způsobí maso či konzumace alkoholu. K alternativním způsobům léčby patří použití červů tenkohlavce prasečího – takzvaná helmintická terapie. Červi ve střevě působí na modulaci imunitní odpovědi.

Odpovědět
avatar
Kateřina Beranová 21. 2. 2019

Velice Vám děkuji za vzácné rády. A vyzkouším. Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 525
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.