Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lucie Nobis
Lucie Nobis
Vloženo 3. 8. 2016
Líbí se mi

Účinné protažení těla v sedě, v omezeném prostoru za pracovním stolem i v letadle při dlouhém letu

Lucie Nobis
Lucie Nobis
Vloženo 3. 8. 2016
Líbí se mi
Účinné protažení těla v sedě, v omezeném prostoru za pracovním stolem i v letadle při dlouhém letu

Účinné protažení těla v sedě, v omezeném prostoru za pracovním stolem i v letadle při dlouhém letu

…nebo kdekoliv jinde. Před lety, než přišly děti, jsem pracovala v kanceláři. Seděla jsem často až devět hodin za stolem u počítače. Pravda, náplň mé práce mě často pohltila do té míry, že mi dlouhá pracovní doba utekla jako nic, ale co přišlo potom? Během obědové pauzy jsem cítila, že má záda vykazují určitou dávku nekomfortu a když jsem opouštěla pracovní stůl po osmi až devíti hodinách datlování do klávesnice, mé fyzické tělo již odříkalo poslušnost. Záda bolela, kotníky otékaly (během léta až hrůza), břicho nafouklé (v dress codu na tělo jsem vypadala úchvatně), celé tělo ztuhlé… Achich ouvej. Dopracovala jsem to tak daleko, že po návratu ze zaměstnání na mě partner doma nemohl hodinu mluvit, dávala jsem se totiž fyzicky opět dohromady. Každý den. Máte to podobně? Můžeme těmto stavům předcházet?

Naštěstí ano. A věřte mi, trvalo mi léta, než jsem pochopila jak. Nenásilně, efektivně a trvale. K něčemu jsem se dopídila technikou pokus – omyl časem sama, něco mi pomohla pochopit jóga a zákonitosti přirozeného fungování lidského těla.

Lidské tělo bylo stvořeno k přirozenému pohybu. Já přirozený pohyb chápu jako vědomou tělesnou aktivitu s váhou vlastního těla a především s respektem ke svým aktuálním  možnostem. Pokud se tělo hýbe, funguje jak pohybový aparát, tak vnitřní orgány (dobře dýcháme, trávíme, vylučujeme…). Logicky, pokud tělu odepřeme jeho přirozenost, začne se bránit, stagnovat a snad si i říká: „Kdy to konečně ten zabedněnec pochopí, že mám i jinou potřebu než se odvalit z kancelářské židle do sedačky v autě a finálně na gauč v obýváku?!“

K dlouhodobému sedavému způsobu života se v letních měsících přidává také cestování, kdy máme k dispozici ještě menší životní prostor než ve zmiňované té kanceláři. Třeba v autě, v autobuse či letadle. Ale věřte, jde to jak u stolu v práci, tak v letadle. A účinky se dostaví okamžitě. Poznáte to tak, že se fyzicky, zevnitř osvěžíte. Opětovně v sobě rozproudíte zablokovanou energii.

Jak na to?

  1.  Uvolněte jemnými krouživými pohyby všechny klouby na těle. V maximálním rozsahu kloubu do obou stran, ale prosím, VĚDOMĚ! Začněte prsty na rukou, zápěstím, lokty a rameny. Pokračuje prsty na nohou, kotníky, koleny. Některými klouby není možné kroužit, přistupujte tedy k sobě citlivě a se zdravým rozumem, respektujte přirozený rozsah kloubu a kolena například jen protahujte a krčte.
  2. Alfou omegou naší energetické bytosti je páteř. Je třeba dodržovat její pružnost do všech stran. V sedu na židli (nebo kdekoliv jinde)
    1. Předkloňte se a nechte páteř protáhnout a vyvěsit se dolů, chvíli prodýchejte.
    2. Poté se pomalu napřimte, posaďte se rovně a zkuste se jemně zaklonit a podívat se nad sebe.
    3. Z rovného sedu udělejte úklon vpravo a pak vlevo.
    4. Nakonec se otočte za pravým ramenem a poté za levým. Prociťte příjemnou rotaci páteře.

Dílo dokonáno! Zabere vám celých pět minut vašeho času, takže si můžete dovolit toto jednoduché cvičení praktikovat několikrát denně. Vždy, když ucítíte potřebu trochu se rozhýbat a prokrvit. NAMASTE a krásný den!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 11. 8. 2016

Odpovědět
sipeji
sipeji 10. 8. 2016

děkuji za tip, jdu na to

Odpovědět
jjana
jjana 7. 8. 2016

Hezké rozcvičení i ráno po probuzení.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.