Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 2. 2017
Líbí se mi

Učíme děti lyžovat - kdy je ten správný čas a jak na to?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 20. 2. 2017
Líbí se mi
Učíme děti lyžovat - kdy je ten správný čas a jak na to?

Učíme děti lyžovat - kdy je ten správný čas a jak na to?

Jestliže patříte mezi zapálené lyžaře, patrně se už nemůžete dočkat, až svou malou ratolest postavíte na lyže. Jenže kdy je ten správný čas?

My jsme jejich vzorem

Cokoliv chcete svého potomka naučit, je potřeba mu jít správným příkladem. Stejné je to v případě lyžování. Jen těžko můžete chtít, aby dítě lyžovalo, když vy na lyžích sotva stojíte. První otázkou je, kdy je dítě dostatečně zralé naučit se tento sport. Odborníci uvádějí období od tří do pěti let podle povahy a dovedností dítěte. Lyžování můžete označit jako „rodinný sport“, který navíc většinu dětí začne bavit. Obzvlášť, když uvidí vaše obrovské nadšení.

Nekupujte předraženou výbavu

Zpočátku není potřeba dítěti pořizovat drahou výbavu na lyžování. Je to vcelku zbytečné. Lyže, helmu i boty si můžete půjčit, první sezónu od dítěte neočekávejte velké zázraky.

Lyžařská školka nebo učení svépomocí?

Další otázkou zůstává, zda je lepší, když budete dítě učit lyžovat sami, nebo jej raději svěřit profesionálům do lyžařské školky? Pravdou zůstává, že málokterý rodič je natolik trpělivý a zvládne dokonale vysvětlit vše potřebné. Alespoň první hodinu je tedy vhodné zapsat dítě do lyžařské školky. Instruktor je pro dítě větší autoritou, než vy. Navíc si dokáže lépe poradit a dítě zabavit. Některé děti se totiž po prvním pádu odmítají znovu na lyže postavit.

Lyžařská školka je pro začátek opravdu skvělá věc. Bohužel také velice drahá. Stojí to běžně 400 Kč na hodinu a více. Pokud vidíte, že to dítě baví a jde mu to, příště můžete vyrazit na nějaký menší kopeček už sami. Děti nás často mile překvapí. Jejich velkou výhodou je, že se tolik nebojí a také jejich pády nejsou tak drastické, jako ty naše. A nezapomínejte chválit, chválit, chválit.

 

Do ničeho je nenutit

Rodiče často do dětí vkládají obrovské naděje a plní si tak své sny. Není dobré dítě do něčeho tlačit a nutit za každou cenu. Dosáhnete tím akorát toho, získá k tomuto sportu odpor a nebude ho to bavit. Snažte se mu naopak lyžování něčím zpestřit. Můžete to prokládat sáňkováním, postavit sněhuláka, zajít si na něco dobrého. Pokud na lyže nechce a bojí se, odložte lyžování na příští rok. Uvidíte, že všechno může být jinak.

A jaké jsou vaše zkušenosti s lyžováním? Jak vás učili rodiče a jak učíte vy svoje děti? Dnes už máme samozřejmě úplně jiné možnosti. Ale také si za ně musíme připlatit, anebo použít staré osvědčené metody.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
avatar
Ivana Navrátilová 22. 1. 2020

Myslím si, že určitě zajímavý článek. To náš prcek už docela lyžovat umí, tak ho chceme letos vzít na hory do Rakouska. Myslím, že se mu tam bude líbit. To mi připomíná, že bych se asi pomalu měla začít dívat po nějakém cestovním pojištění. Například toto https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno nevypadá vůbec špatně.

Odpovědět
Gabill
Gabill 7. 4. 2017

Hlavne je aby malo z toho radost dieta, nie rodic.

Odpovědět
Martina | ŽENA s.r.o.

Děkuji za všechny komentáře, vážím si jich!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.