Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Nicolletka
Nicolletka
Vloženo 16. 5. 2019
Líbí se mi

TRÁTAK = další očistná jógová technika, která zlepšuje zrak a koncentraci

Nicolletka
Nicolletka
Vloženo 16. 5. 2019
Líbí se mi
TRÁTAK = další očistná jógová technika, která zlepšuje zrak a koncentraci

TRÁTAK = další očistná jógová technika, která zlepšuje zrak a koncentraci

TRÁTAK poprvé, když jsem slyšela toto slovo, nevěděla jsem... nyní díky této technice mám lepší zrak a mohu být většinu času i bez brýlí .

Jinak brýle mám ráda, jsou dnes skvělým modním doplňkem a kdo má nějakou tu oční vadu, tak pro běžné nošení, abychom viděli a nemuseli si dávat do očí kontaktní čočkyI já mám brýle, které jsem nyní dlouho nechávala ležet - ale po dlouhé době jsem je oprášila a moje "očařka" žasla, jak se mi zlepšil zrak. Sice jsem zkoušela čočky, pro srandu i barevné, ale jsem ten typ, kterému vadí si sahat do oka. Mordovala jsem se třeba 20 minut s jedním okem, pak ještě druhé oko a vycházela jsem z domu jako angorák ... otlačené okolí kolem očí, napuchlé a červené, uslzené oči. A brýle? Mám docela problém s výběrem (možná to bude i tvarem mojí hlavy ), takže pokud si je už konečně po týdnu vybírání a obíhání optik vyberu, tak je chci mít aspoň na několik let. No, nevím, jak jste na tom vy 

Jsou přitom různé techniky, kdy si můžeme posilovat zrak a oční okolí, a tak bychom neměli zapomínat na další očistnou jógovou techniku tzv. TRÁTAK. Zjednodušeně je to koncentrace na jeden bod (např. na černý bod na bílém papíře) nebo plamen svíčky. Zlepšuje schopnost soustředění a je léčivá... Posiluje zrak, zlepšuje krátkozrakost, vetchozrakost, dalekozrakost a zmírňuje napětí,uvolňuje podvědomí (může být i mentálním tréninkem). Poháhá při problémech s usínáním, rozvíjí intuici, schopnost vizualizace a pevnou vůli. Při této technice dochází k očistě očí pomocí slz - tyto slzy avšak neotírejte nebo neroztírejte po obličeji, ale po skončení si obličej umyjte (studenou, svěží vodou). 

Potřebujete pouze svíčku, klid.

Vzdálenost od svíčky by měla být asi na délku vaší paže nebo jeden metr, knot by se měl nacházet nejlépe ve výšce hrudníku či v úrovni očí. 

Posaďte se do zkříženého sedu. Uvědomte si vzpřímený a současně uvolněný trup, rovná záda a jakokdybyste rostli výš a výš. Zavřete si oči. Pozorujte svůj dech, jak každý nádech jde do těla a každý výdech ven z těla. Soustřeďte se na vaše uvolnění a vniřní prostor. Můžete otevřít oči a bez mrkání pozorujte plamen svíčky. Soustřeďte svůj zrak, svou pozornost na zářící bod uprostřed plamene. Pokud oči začnou slzet, zavřete je a pozorujte, co se objevuje za zavřenými víčky. Může se objevit opět plamen svíčky, ale je možné, že také nic (všechno je v pořádku). Uvidíte-li cokoliv, pozorujte to, jako byste byli svědky toho, co se odehrává a nehodnoťte to, myšlenky nechte volně plynout. I kdyby vám hlavou probíhaly jakékoliv myšlenky, příběhy, emoce, nejrůznější scénáře, tak toto pouze pozorujte. Odpoutejte se od toho a neúčastňujte se jich. Nechte vše volně plynout a vy se koncentrujte jen sami na sebe a vaši i očistnou a koncentrující techniku.

V začátcích stačí jedno opakování stačí. Začínáme s kratší výdrží, tzn. že se do plamene díváme asi 10 vteřin, zavřeme oči cca na 40 vtěřin. Postupně prodlužujeme pohled do plamene svíčky na 1 minutu a 4 minuty jeho pozorováním se zavřenýma očima. Doba mezi jednotlivými opakováními by měla být stejně dlouhá.

Opakujte cca 2 až 3 krát, avšak maximálně 15 minut - více není potřeba oči přetěžovat. Efekt se nedostaví hned. Chce to trpělivost a cvičit pravidelně.

Toto cvičení není vhodné pro všechny. Pozor, neměli by tot provádět osoby s psychickými problémy.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 17. 5. 2019

Odpovědět
Nicolletka
Nicolletka 14. 5. 2020

Eva K.
Eva K. 16. 5. 2019

Odpovědět
Nicolletka
Nicolletka 16. 5. 2019

Siraellen
Siraellen 16. 5. 2019

musím se na to zaměřit

Odpovědět
Nicolletka
Nicolletka 16. 5. 2019

mám radost

Ovace
Ovace 16. 5. 2019

děkuji za článek

Odpovědět
Nicolletka
Nicolletka 16. 5. 2019

Jsem moc ráda, pokud je přínosný a budete zkoušet . Určitě se brzy objeví pozitivní účinky .

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 485
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.