Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 16. 4. 2020
Líbí se mi

Trápí vás sluneční alergie? Vyhněte se jí a opalování si užijte!

evabel
evabel
Vloženo 16. 4. 2020
Líbí se mi
Trápí vás sluneční alergie? Vyhněte se jí a opalování si užijte!

Trápí vás sluneční alergie? Vyhněte se jí a opalování si užijte!

Máte rádi opalování a pro krásně snědou pokožku byste vydrželi vystavovat své tělo slunci celé hodiny? Naskočila vám však po opalování nebo dlouhém pobytu na sluníčku vyrážka na určitých částech těla nebo vás trápí malé puchýřky? Pak možná právě vy patříte k lidem s citlivou kůží, které postihla takzvaná sluneční alergie.

 

Nežádoucí projevy opalování

Ekzémy a puchýřky se mohou objevit už při prvních jarních paprscích a samozřejmě také po slunění v parném létě. Proto se s alergií na slunce setkáváme nejčastěji při příjezdu na dovolenou k moři, kdy kůže ještě není na slunce dostatečně zvyklá. Projevy sluneční alergie můžeme rozpoznat za několik hodin až dní po slunění. Může se jednat o drobnou krupičku, svědivé zarudnutí nebo mokvavé puchýřky. Sluneční „alergie“ není skutečnou alergií v pravém slova smyslu. Vše je způsobeno UV zářením, při kterém v lidském těle vzniká alergen, který následně vyvolává alergickou reakci na kůži. Kdo se s alergií na sluníčko setkal, jistě ví, že se nejedná o nic příjemného. A lidem s citlivou pokožkou hrozí nejen snadné spálení kůže, ale také sluneční kopřivka či ekzém, které se mohou dokonce stát chronickými. Každopádně vězte, že nejste na trápení se sluneční alergií sami. Kopřivka ze sluníčka postihuje vysoké procento populace, zejména pak ženy mezi dvacátým a čtyřicátým rokem.

Braňte se s předstihem

Pokud nechcete nechat nic náhodě, dopřejte svému tělu intenzivní výživnou kúru v podobě speciálních doplňků stravy. Ideální jsou takové, které obsahují všechny důležité antioxidanty. Výhodou přípravků k vnitřnímu užívání je, že připravují pleť na UV záření s předstihem. Co vás jistě potěší, je fakt, že sluneční kopřivku nebo chcete-li alergii na sluníčko tak můžete vlastní snahou zmírnit. Všimněte si například, že pokud po příjezdu k moři trpíte drobnými puchýřky, intenzita jejich výskytu se s postupujícími dny v přímořském letovisku snižuje, až nakonec zjistíte, že alergie zmizela úplně. Je to tím, že tělo vydatnému slunečnímu záření postupem času přivykne. Po návratu od moře se v dané sezóně problémy zpravidla již nevracejí. Lékaři často doporučují předsezónní léčbu „světlem“. Co to znamená? Jedná se o postupnou přípravu citlivé kůže na slunce malými, pravidelnými a stoupajícími dávkami UVA a UVB záření například v soláriích.

Výsledek obrázku pro opalování

Na co určitě nezapomínejte

Vždy používejte pouze ty nejkvalitnější opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem. Kupujte je v lékárně a vybírejte z těch určených speciálně pro citlivou pokožku. Zpočátku opalování vystavujte nezakrytou pokožku delší dobu slunci jen po ránu a v podvečer nebo když je pod mrakem. Chraňte pleť i zevnitř. Jezte potraviny bohaté na antioxidanty (především selen, zinek, betakaroten, vitamíny C a E). Podporují zhnědnutí pokožky a působí proti škodlivým volným radikálům. Pomáhají také mléčné výrobky. Nejenže třeba přikládáním chladivého tvarohu zklidníte rozpálenou pokožku, pokrmy obsahující vápník mají i ochranné a reparační účinky na pleť. Pamatujte, že účinná je jedině ochrana komplexní.

Pokud se vyrážka přesto vyskytne a přetrvává-li týden či delší dobu a nic nepomáhá, pak je nejlepším řešením vyhledat lékaře. Na sluneční alergii totiž existují různé léky a masti, které vám od tohoto problému brzy uleví. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 27. 4. 2020

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 22. 4. 2020

slunci se vyhýbám co to jde

Odpovědět
avatar
Sifon Charles 21. 4. 2020

Bylo to jako filmový trik, když mi doktor Edede vrátil mého manžela do 24 hodin, vyzkoušel jsem mnoho způsobů, jak dostat mého muže zpět, ale vždy se setkávám se špatnými lidmi, dokud jsem nemyslel doktora Ededeho radu každému, kdo má stejný problém kontaktujte ho na Ededetemple@gmail.com nebo whatsapp + 2 3 3 2 3 5 8 8 7 8 2 5 slibuji, že vás nikdy neodradíme.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 20. 4. 2020

alergie je prevít...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 355
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.