Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Trápí vás rýma a nachlazení? Nepodceňujte ani zdánlivě lehká onemocnění

Líbí se mi
Trápí vás rýma a nachlazení? Nepodceňujte ani zdánlivě lehká onemocnění

Trápí vás rýma a nachlazení? Nepodceňujte ani zdánlivě lehká onemocnění

Počasí je vrtkavé, slunce už slibuje jaro, ale vítr a sychravo nás ještě často potrápí. Snadno pak podlehneme rychlému nachlazení. Pokud to postihlo i vás, trápí vás rýma, kašel, máte potíže s plícemi, nepodceňujte tyto signály, aby nebylo ještě hůř. Odpočívejte, nepřetěžujte se a hodně pijte.

Tělo je po dlouhé zimě oslabené, rezervy jsou téměř vyčerpané, není dobré přecházet ani tato zdánlivě lehká onemocnění. Potíže můžete mít i se zácpou, stavem pokožky či ekzémem. Pokud budete tyto signály těla přehlížet, nepolevíte a pojedete dál naplno, nedopřejete si odpočinek a neposílíte včas svou imunitu, mohou se i malá nachlazení přehoupnout do těžších potíží, nemocí a vy můžete podlehnout celkovému vyčerpání. Tomu je třeba včas předejít.

Bylinky a citrusové plody tělo posílí

Na zvýšenou teplotu pomohou citrusové šťávy, na nohy vás postaví bylinkové čaje. Můžete si pořídit už hotové směsi bylinek – průduškový čaj, čaj proti nachlazení a podobně. Dobře vám udělá heřmánek, jitrocel, mateřídouška a sléz. Blahodárné jsou také šípky, dobromysl, fenykl, lipový či diviznový květ, nať tymiánu a máty peprné. Nezapomínejte ani na anýz, kořen lékořice a list šalvěje. Pokud vás škrábe v krku a kašlete, pomůže i bylinný výplach a kloktání.

Teplá lázeň prohřeje tělo 

Pokud patříte navíc mezi zimomřivé tipy, udělejte si před spaním teplou koupel chodidel, nebo ještě lépe vložte nohy do horké lázně s mořskou solí až po kolena. Po dostatečném prohřátí a osušení si ihned navlékněte teplé ponožky, aby vám teplo vydrželo.

 

Vždy chraňte nohy před prochladnutím, jsou jako kořeny stromu, které je nutné zvláště v zimě chránit a udržovat v teple. Pokud totiž promrznou kořeny rostlin, na jaře už nevyrostou. Chránit si své „kořeny“ tedy musíme i my, abychom na jaře měli dostatek sil. 

Špatné trávení se může projevit i na pokožce

Zimní nachlazení může doprovázet i zácpa. Špatné trávení a vylučování se pak může projevit i na pokožce. Dává-li vám tělo tyto signály, že něco není v pořádku, odlehčete svůj jídelníček, doplňte potraviny s vlákninou a dostatečně pijte! 

Jak bojujete proti nachlazení vy? Co se vám nejlépe osvědčilo?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Luonnatar
Luonnatar 14. 3. 2017

Bacily jsou previt

Odpovědět
avatar
Monika Čermínová 13. 3. 2017

já preventvně piju hotdrink od herbalmedu. Chutná výborně, cena je výhodná, obsahuje extrakt z několika druhů bylin a díky přírodnímu složení nezatěžuje ledviny. Nemocná jsem nebyla, ani nepamatuju

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 7. 3. 2017

Důležité

Odpovědět
Ovace
Ovace 7. 3. 2017

Souhlasím

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 3. 2017

právě teď to máme zase doma

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 925
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.