Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

_Adél_
_Adél_
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi

Trápí vás jizvičky po akné? Vyzrajte nad nimi bez bolesti!

_Adél_
_Adél_
Vloženo 23. 5. 2020
Líbí se mi
Trápí vás jizvičky po akné? Vyzrajte nad nimi bez bolesti!

Trápí vás jizvičky po akné? Vyzrajte nad nimi bez bolesti!

Akné dokáže potrápit nejen v období puberty, kdy se objevuje nejčastěji, ale i po svém odeznění. Po zhojení pupínků totiž na kůži nezřídka zůstává památka v podobě nevzhledných jizviček. Naštěstí je v současnosti možné podstoupit řadu kosmetických procedur, které na rozdíl od krycího make-upu zkrášlí pleť dlouhodobě. Navíc už ani není nutné se kvůli odstranění jizviček vystavit bolesti.

S jizvami zatočí laser

Jednou s velmi účinných procedur, kterou lze využít při řešení hned několika kosmetických problémů, je aplikace laseru. Co se týče akné, lze ho doporučit nejen na jizvičky po akné, ale i na akné samotné. Přestože sám laser většinou nestačí k úplnému odstranění jizev, činí je určitě méně znatelnými. Příznivě ovlivňuje vzhled i dalších typů jizev vzniklých například po úrazech, popáleninách či chirurgických zákrocích, ale také strií po těhotenství. Jeho výhodou je, že ho lze bezpečně použít i v oblasti obličeje, kde stopy po akné trápí nejvíce.

Jizva jako nevzhledný výsledek hojení

Tvorba jizev představuje přirozenou reakci našeho těla na poranění. Drobné jizvy nejsou nikterak škodlivé, a proto nevyžadují odstranění ze zdravotních důvodů. Mohou však svědit a mít nepříznivý vliv na psychiku svého majitele. Nejvíce problematické jsou z tohoto hlediska jizvy právě v obličeji.

Jak laser funguje?

Laserový paprsek proniká do vnějších vrstev kůže a stimuluje v nich růst nových a zdravých kožních buněk. Zároveň odstraňuje starší a poškozené kožní vrstvy tak, aby měla kůže dostatek prostoru pro obnovu. Tím, že nová kůže roste jednotněji, stává se původní jizva méně znatelnou.

Aplikace laseru vede ke:

  • zlepšení vzhledu jizvy,
  • zmírnění s ním spojeného pocitu svědění,
  • zlepšení rozsahu pohybu kůže ve zjizvené tkáni.

Není laser jako laser

Lékaři mají na výběr z různých typů laserů ošetřujících pokožku odlišnými způsoby. Některé z nich odstraňují svrchní vrstvu kůže, zatímco jiné ji zachovávají a ovlivňují vrstvy pod ní. Před výběrem nejvhodnějšího typu laseru by měl lékař zhodnotit samotnou jizvu, výhody a možnosti užití konkrétního laseru, ale také jeho možné vedlejší účinky. Některé lasery jsou například nevhodné pro určité tóny pleti, protože mohou způsobit změnu barvy kůže.

Před bolestí chrání znecitlivující krém

Samotné ošetření kůže laserem může být bolestivá procedura, proto se k ní řada lidí jen obtížně odhodlává, přestože jim byla odborníky jednoznačně doporučena. Vnímání bolesti je značně individuální a liší se člověk od člověka. Zatímco někteří jedinci cítí u menších zákroků pouze slabé pálení, jiní i při ošetření droboučkých jizev pociťují vyloženě bolest. Z tohoto důvodu je ještě před samotným zákrokem vhodné probrat s odborníkem místní znecitlivění ošetřovaného místa.

U rozsáhlejších výkonů lékař obvykle sám doporučí injekční aplikaci znecitlivujícího léku, ty jednodušší se často obejdou bez anestezie. Pokud jste zvýšeně citliví na bolest, a máte proto z ošetření obavy, vyžadujte nanesení znecitlivujícího krému i v případě méně náročných zákroků.

Trpět bolestí při kosmetickém výkonu je v současnosti zcela zbytečné. Na trhu je k dispozici znecitlivující krém, který se jednoduše nanese zhruba hodinu před zákrokem na ošetřované místo, kde následně několik hodin působí. Pro dosažení spolehlivého účinku se vrstva krému překryje neprodyšným obvazem či plastovou fólií, přičemž toto krytí se odstraní až před samotným výkonem. Díky znecitlivujícím krémům dnes podstupují žádoucí kosmetické procedury i jedinci, kteří by se jich dříve předem obávali nebo by je pro prožitou bolest již nechtěli znovu opakovat.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Monulka
Monulka 25. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 24. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 265
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.