Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Hana Rozenska
Vloženo 20. 11. 2017
Líbí se mi

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás základní tipy, jak s tím bojovat

avatar
Hana Rozenska
Vloženo 20. 11. 2017
Líbí se mi
Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás základní tipy, jak s tím bojovat

Trápí vás vypadávání vlasů? Máme pro vás základní tipy, jak s tím bojovat

Kdykoliv se češete, máte tričko plné vlasů a o odpadech ve sprše ani nemluvím. Ptáte se, čím to je, že vám tak padají vlasy? A existuje vůbec způsob, jak to zastavit? Možná ano..

Mnoho žen si myslí, že padání vlasů způsobuje hlavně genetická dispozice. Mnohem výraznější vliv však na to má nadměrný stres, hormonální nerovnováha nebo třeba i špatné životní prostředí.

Kvalitě vašich vlasů nijak neprospívá ani časté barvení, používání pěnových tužidel, laků, vosků na vlasy, ale i česání namokro, fénování, žehlení nebo kulmování.

Zkuste změnit stravu

Nevhodná, jednotvárná a stereotypní strava může mít na vypadávání vlasů také vliv. Zařaďte do svého jídelníčku více bílkovin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin.

Nejdůležitější jsou vitaminy skupiny B, vitamin C, železo, selen, zinek a hořčík. Zjednodušeně řečeno to bude chtít jíst více kvasnic, vnitřnosti jako jsou játra a ledviny, vajec, vepřového a hovězího masa a ryb. Bílé pečivo vyměňte za celozrnné a vyzkoušejte různé druhy luštěnin. Detoxikujte.

Nebojte se bylinek

Inspirujte se tradičními přírodními recepty, které znali a často proti padajícím vlasům využívali už naše babičky! Vynikajícím pomocníkem je například kopřiva dvoudomá, která navíc účinně bojuje i proti nepříjemným lupům. Z kopřiv se využívá zejména kořen a její listy, ze kterých si připravíte odvar. Ten vám nejen pomůže zbavit se problému s padáním vlasů, ale navíc pokožku i výborně dezinfikuje.

Masírujte hlavu

S pomocí bazalkového nebo rozmarýnového oleje můžete vyzkoušet příjemnou a účinnou masáž pokožky hlavy. Podpoříte tak její prokrvení, uvolníte svalové napětí, zvýšíte průtok krve, zrychlíte látkovou výměnu a posílíte vlasové kořínky.

Navíc pravidelné masírování - ideálně dvakrát denně tři minuty - může významně zmírnit padání vlasů a podpořit jejich růst. Masáž můžete dělat buď pouze povrchově lehkým dotykem nebo hloubkově s větší razancí. Pokud ale vypadávání vlasů způsobuje nějaký zdravotní problém, pak vám bohužel masáž příliš nepomůže.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 22. 11. 2017

Super tipy.

Odpovědět
Clairest
Clairest 21. 11. 2017

Mi naštěstí vlasy nepadají a mám jich mnohem více, než bych chtěla.

Odpovědět
Tamara
Tamara 21. 11. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 21. 11. 2017

tak to mě naštěstí netrápí, nebo já mám tolik vlasů, že mi ztráta nějakých nevadí....více ale padají dceři, to je vždy všude blonďatá záplava jejích vlasů (ale taky je má husté a je jich hodně, spíš jde o to, že je to nepříjemné)...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 203
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.