Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 11. 2015
Líbí se mi

Tipy na dárky, které nebudou ležet ve skříni bez užitku. Darujte zdraví a zážitky

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 19. 11. 2015
Líbí se mi
Tipy na dárky, které nebudou ležet ve skříni bez užitku. Darujte zdraví a zážitky

Tipy na dárky, které nebudou ležet ve skříni bez užitku. Darujte zdraví a zážitky

Lámete si hlavu, čím obdarovat své blízké, jak vymyslet pro každého něco, co ho opravdu potěší? A víte, jak vše sehnat včas a ne na poslední chvíli dokupovat cokoli se hodí? Tomu se vyhněte, právě takové dárky mají často své místo na dně skříně předem vyhrazené. Raději darujte zdraví, zážitky a relaxaci.

Nepodceňujte ani tradiční dopis Ježíškovi. Nemusí ho psát či malovat pouze děti, kdo tuto tradici dodržuje a jeho blízcí jsou zvyklí svá přání psát, ušetří si spoustu starostí a trápení, co vybrat. Minimálně vám dopis napoví, jakým směrem se vydat. Více zjistit můžete i nenápadnou komunikací "o něčem jiném" a vytáhnout mimochodem z dotyčného, co by opravdu rád.

 

Vezměte své blízké za slovo. Ať zdraví slouží!

Pokud se žádných konkrétních přání nedočkáte, můžete si snadno poradit i s častou odpovědí: „Já nic nechci, nic nepotřebuji, hlavně zdraví aby sloužilo.“ Vezměte je za slovo. Každý z vás o svém blízkém v rodině jistě ví, co ho trápí, v čem by mu bylo možné pomoci, co mu prospěje. Vyberte tedy něco pro zdraví, ať už jde o ověřené potravinové doplňky (nejlépe čistě přírodní, jakými jsou například zelené potraviny), zdravotní nezávadnou kosmetiku, bylinné produkty, detoxikační náplasti, bylinkové náplasti proti bolesti, masážní gel, pomůcky na relaxaci a uvolnění

Výběr je opravdu široký, ani zde ale nestřílejte od boku. Vybírejte produkty vyzkoušené, doporučené, nejlépe ty, se kterými máte již sami ty nejlepší zkušenosti, případně dejte na radu někoho, komu opravdu důvěřujete a víte, že mu nejde o osobní profit. Mnoho názorů najdete na diskuzích na webu, kde uživatelé sami píší, jakou udělali s tím a tím zkušenost. Inspirovat se můžete i v našich článcích o testování, kde se dozvíte, jak byly s produkty spokojené naše testerky. Zde najdete mnoho zajímavých tipů na prospěšné dárky.

 

Masáž a relaxace udělá dobře každému

Radost nejspíš udělá i darovaný poukaz na masáž (ať už klasickou, shiatsu, lávovými kameny, aromamasáž…) či jakékoli jiné wellness a spa procedury. Nejdříve si ale nenápadně ověřte, zda je dotyčný ochoten něco podobného absolvovat. Pokud sám masáže navštěvuje, nebude to problém. Jsou ale i tací, kteří se podobným relaxacím a procedurám brání, nechtějí se „nikde svlékat“ a podobně. I na to tedy berte ohled. V opačném případě zůstane dárek vám a obdarovaný bez zážitku.

Každá žena se bude dobře cítit, když bude také dobře vypadat. Potěšit tedy můžete i poukazem na kosmetiku, do kadeřnického salonu, na manikúru, pedikúru a podobně. I neustále pečující maminka si vychutná chvíli, kdy se jednou postará někdo také o ni.

 

Sportovní pomůcky vybírejte až po zmapování terénu

Podpořte své blízké ve zdravém životním stylu a pořiďte jim vybavení na sport. Pro milovníky zimních sportů se nabízejí lyže, běžky, snowboard, brusle… Doma v teple lze využít rotoped, trampolínu, pomůcky na posilování břišních svalů a podobně. Vždy ale myslete na to, zda má obdarovávaný na takový velký dárek i dost místa a odhodlání a chuť ho používat. Některé dárky vyžadují předem i dostatečnou detektivní či špionážní práci. Určitě se vyplatí.

V zimním období se naše každodenní venkovní aktivity omezují a zůstává nejčastěji u procházek. Pro milovníky procházek do přírody můžete pořídit třeba hole nordic walking. Není to jen pomůcka pro důchodce, nenechte se mýlit. Hole používají i mladí turisté při vysokohorských túrách. A výhodu poznáte i při jednoduché procházce po rovině. Zapojíte totiž i svaly, které při běžné chůzi odpočívají, a spálíte srovnatelný počet kalorií jako při lehkém běhu. Navíc ale šetříte klouby. A s místem si není třeba dělat starosti, hole jsou skládací a vejdou se do šuplíku i do kufru na cesty.

 

Darujte zážitky, zůstanou navždy

Pokud víte, že dotyčný rád zkouší nové věci, s chutí cestuje a poznává nová místa a kraje, máte vyhráno. Není nic krásnějšího, než darovat vhodně vybraný výlet, zájezd, nebo jednorázový zážitek, jako například let balonem, vyhlídkový let malým letadlem nad rodným krajem a podobně. Pokud ale přemýšlíte o skoku padákem, nejprve se ujistěte, že má obdarovávaný dostatek odvahy a chuti do adrenalinových aktivit, nechcete mu přece přivodit infarkt.

Pro ty klidnější se nabízí pobyt v lázních, relaxační víkendový pobyt v hotelu s masážemi, zdravou výživou či sportovními aktivitami… Nechte své blízké rozmazlovat. Sami si to často nedopřejí, udělejte to za ně. Kdo si neví rady se svou postavou, nebo řeší své zdraví, předplaťte mu setkání s výživovým poradcem, nechte mu sestavit výživový plán, pošlete ho na ozdravný relaxační pobyt, kde si mnoho nového vyzkouší, hodně se dozví a své zkušenosti si odnese s sebou.

Může to být víkend, nebo týden, podle možností a přání. Pokud jde o delší dobu, berte v úvahu, zda má dotyčný dostatek volných dnů, dovolené, kolik už má jiných plánů. U důchodců tento problém takovou roli nehraje, ale i oni mají své plány, zvyky, tradice, které dodržují. I na to berte při výběru pobytu vždy ohled.

Vedle široké nabídky jednorázových zájezdů do hor po celé Evropě, nejčastěji do Alp, se v zimě nabízí pro náruživé lyžaře i celosezónní skipas do oblíbeného a blízkého lyžařského střediska u nás. Zde si ale ověřte, zda na toto místo dotyčný opravdu a rád jezdí. Abyste mu nezkřížili plány a váš dárek skutečně využil a ocenil. Nejvýhodnější bude takový dárek pro pravidelné víkendové návštěvníky hor, kteří na své oblíbené místo třeba rádi zajedou i na týden. Možnosti různých aktivit i v místě svého bydliště jsou také široké. Toho, kdo například rád plave, jistě potěší i permanentka do bazénu v blízkém okolí, kam může vyrazit kdykoli bude mít čas a chuť. 

 

Vyšlete je za jejich snem

Mluví dotyčný často o místech, která by rád navštívil? Vezměte ho tam. Nabídka poznávacích zájezdů je dnes obrovská, ceny příznivé a program nabitý. Je z čeho vybírat. Z takových cest se lidé vrací plní dojmů a nových zážitků, často jsou ale tyto zájezdy spojené s velkými přesuny a změnou hotelů. Kdo chce spíš odpočívat, vyberte mu zájezd s jedním zázemím a případnou možností fakultativních výletů, které si vybere podle své chuti, nebo si může užívat jen přímo na místě. Pokud je možné využít místní bazén, saunu, masáže a pochutnat si na místních specialitách, bude zde návštěvník určitě spokojený.

Ty, kteří na sport či cestování zas tolik nejsou, můžete potěšit nějakým kulturním zážitkem. Kupte jim lístky do divadla, či na koncert, vybírejte ale správný žánr a repertoár. Při výběrů takových dárků na tělo uděláte svým blízkým opravdu radost! A navíc se v době rozhodování, co bude pro ně to pravé, naučíte jeden druhého více poznávat, porozumět si. Tak s chutí do toho! Je čas…

Zajímavé a pestré tipy na "zdravé dárky" pro celou rodinu najdete i ZDE

A jaký dárek by udělal největší radost vám?

Podělte se o své tradiční a netradiční tipy na dárky, které opravdu potěší!

 

Zajímáte se o jídlo, tradice a zdravý životní styl? Inspiraci najdete i zde:

Polévka vás postaví na nohy a pomůže i při hubnutí

Zelený drink vám dodá energii

Potřebujete očistit tělo a posílit imunitu? Zelené potraviny podpoří i vaši léčbu a regeneraci

Babí léto - doba zrání, sklizně a nových výzev. Vychutnejte si dary přírody!

Pár kilo navíc? Trochu přibrat na podzim a zimu nevadí, hlídejte si ale míru

Jak zůstat fit i v sychravém počasí?

Cítíte zimu a chlad? Syrové ovoce a zeleninu na podzim vyměňte za tepelně zpracované 

Na podzim očistěte tělo, mysl a vykliďte skříně

Nezapomeňte si domů přinést barborku. Na Vánoce vás potěší bohatstvím květů

Tipy na dárky, které nebudou ležet ve skříni bez užitku. Darujte zdraví a zážitky

Užijte si adventní Krakov plný dobrého jídla a tradic. Město králů na řece Visle vás uchvátí

10 důvodů, proč mít doma kokosový olej. Pečuje o vaše zdraví i krásu

Spirulina vás posílí, podpoří trávení a pomůže i při hubnutí

Zimní jídelníček by měl zahřát. Užijte si kaše, polévky, luštěniny, ryby i kvašenou zeleninu 

Cítíte po zimě únavu a přepadají vás deprese? Zatočte se stresem!

Jak zdokonalit zážitky z velikonočního stolování? K jídlu zvolte i lahodné víno

Dopřejte si jarní očistnou kúru. Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy vám dodají energii

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

super, skvělé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

krásné

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 23. 2. 2019

Já jsem taky nejradši, když mi dá manžel nějaký zážitkový dárek. Letos mi dal k Vánocům wellness pobyt v Mariánských lázních v hotelu https://cristalpalace.cz/ a parádně jsme si to tam užili a odpočinuli jsme si.

Odpovědět
sipeji
sipeji 20. 12. 2016

tyto dárky jsou fajn

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 633
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.