Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vef
Vef
Vloženo 21. 1. 2020
Líbí se mi

Tipy, jak zahnat splín a předejít depresím

Vef
Vef
Vloženo 21. 1. 2020
Líbí se mi
Tipy, jak zahnat splín a předejít depresím

Tipy, jak zahnat splín a předejít depresím

Chladné zimní dny pro mnohé z nás se sebou přinásí stavy úzkosti a deprese. Chybí nám sluníčko, vstáváme za tmy a mnohdy se za tmy také vracíme z práce domů, je mrazivo a sužuje nás častěji nachlazení. To vše k zimě patří a odráží se na naší psychické nepohodě. Věděli jste, že deprese je již vážný stav, který vyžaduje lékařskou léčbu? V dnešní hektické době trpí depresemi čím dál větší procento populace. Podle Světové zdravotnické organizace trpí depresemi více než 300 milionu lidí všech věkových kategorií na světě. Léčba deprese není jednoduchá ani krátkodobá záležitost. Následující změny životního stylu vám však mohou pomoci, pokud se cítíte úzkostlivě.  

Hrajte si se psem každý den několik minut

V rámci studie University of Missouri bylo prokázáno, že lidem hrajícími si se psem jen pár minut denně, vzroste hladina oxytocinu a serotoninu. Oxytocin je hormon, který je obecně vyplavován při všech „vypuzovacích“ momentech, jako je orgasmus, ejakulace či porod. Přezdívá se mu hormon lásky. Serotonin je typicky označován za mozkovou chemikálii, která působí silně na nálady, emoce a je prokázáno, že má vliv také na změny našich chutí. Serotonin je označován za hormon štěstí. Vědecky již bylo dokázáno, že mazlení se s domácími mazlíčky zvyšuje oba tyto hormony v těle. Pokud mazlíčka nevlastníte, zastavte se třeba v útulku pro zvířata pro svou pravidelnou dávku terapie.

Vídejte se s přáteli

V britské studii, kdy bylo 86 depresivních žen spárováno s dobrovolnou „kamarádkou“, se celých 65 % žen cítilo následně lépe. Pravidelný společenský kontakt ve skutečnosti funguje stejně účinně jako antidepresiva a psychoterapie. Pravidelné setkávání s přáteli může posílit také vaše sebevědomí a povzbudit vás k pozitivním změnám, které vám pomohou depresi překonat. 

Dopřejte si krátkou masáž i několikrát týdně

Ať už si zvolíte návštěvu profesionála, či požádáte svého partnera o krátkou masáž, výsledkem bude vždy příjemná a uvolněná nálada. Prostřednictvím několika studií bylo prokázáno, že i krátká masáž několikrát týdně snižuje výskyt deprese až o 70 %. Může jít skutečně i o krátkou masáž, o kterou požádáte svého partnera. Vědci zjistili, že masáže zvyšují hladinu serotoninu a zároveň snižují hladinu stresového hormonu zvaného kortizol. Zařazením pravidelných masáží mezi své rituály snížíte riziko vzniku deprese. 

Relaxujte při aromaterapii

Termín „aromaterapie" zavedl ve 20. letech minulého století francouzský chemik Rene-Maurice Gattefosse. Aromaterapie znamená jednoduše léčbu pomocí vůní. Tato holistická metoda využívá sílu vůní, které navozují pocity psychické pohody a rovnováhy. Terapie pomocí vůní vyvolávajících příjemné pocity pomáhá uklidnit a uvolnit vaše tělo i mysl. Dopřejte si ranní sprchu či večerní koupel s vůněmi, které ve vás navodí příjemné pocity. Pro většinu žen představuje sprchování či koupel formu relaxace. Z průzkumu, který provedla značka Authentic toya Aroma, vyplývá, že celých 88 % žen považuje tuto chvilku za relaxaci a příjemný zážitek. Můžete sáhnout po autentických vůních sprchových gelů Authentic toya Aroma s extra vonnou složkou. „Vůně je jedním z faktorů, které mají vliv na naši náladu. Vytvořili jsme řadu sprchových gelů, které mají jedinečnou autentickou dlouhotrvající vůni a mezi kterými si každý najde tu svou,“ říká Jana Kozlová, brand manager značky Authentic toya Aroma.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tamara
Tamara 22. 1. 2020

Pěkně napsané, jak přijde splín je každá rada dobrá. Musíme si dělat drobné radosti co nejčastěji.

Odpovědět
Vef
Vef 23. 1. 2020

Naprosto s Vámi, Tamaro, souhlasím.

Kahomar
Kahomar 22. 1. 2020

naštěstí zatím tyto rady nepotřebuji, na deprese nemám čas

Odpovědět
lemur
lemur 22. 1. 2020

pěkně napsané.

Odpovědět
Vef
Vef 22. 1. 2020

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 840
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.