Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra H.
Petra H.
Vloženo 15. 1. 2016
Líbí se mi

Unavené a bolavé? Máme tipy, jak bojovat s otoky očí

Petra H.
Petra H.
Vloženo 15. 1. 2016
Líbí se mi
Unavené a bolavé? Máme tipy, jak bojovat s otoky očí

Unavené a bolavé? Máme tipy, jak bojovat s otoky očí

Nejen probdělá noc dává našim očím pořádně zabrat. Následkem toho jsou oteklé oči, které nám na kráse nepřidají. Vyzkoušejte pár osvědčených rad a vyzrajte nad nimi.

Oči jsou naší vizitkou. Proto je potřeba věnovat jim maximum péče. Bohužel existuje spousta příčin, které způsobují jejich zčervenání a otékání. Mezi největší nepřítele krásných kukadel patří především alkohol, špatná strava, alergie, cigarety, léky, nedostatek spánku, pláč a v neposlední řadě také stres. Největší paseku napáchají, pokud se jich zkombinuje více najednou. 

Sůl nad zlato?

Sůl ve větším množství způsobuje nadměrné zadržování tekutin v těle a výsledkem můžou být také oteklá víčka. Se solí proto nakládej úsporně. Naopak pitný režim rozhodně nepodceňuj. Snaž se vypít minimálně dva litry vody denně. Omezíš tím tak dalšímu zadržování vody a konečných nepěkných následků.

Make-up musí večer pryč

Hodně žen chybuje tím, že chodí spát neodlíčené, čímž velmi ubližují jemné kůži kolem očí a vůbec pleti celého obličeje. Před spaním se vždy důkladně odlič pomocí jemného pleťového mléka a na závěr pleť namaž nočním krémem. Tvůj obličej si během noci odpočine a nezanechá po ránu stopy.

Nezbytný relax

Čas od času svým očím věnuj chvilku času a poskytni jim jemnou a krouživou masáž. Po ní budou tvé oči rázem svěží a odpočaté. Masáž je také skvělou první pomocí při akutním stádiu otoků. Důležitá je také spací poloha. Nikdy nespi na rovném, ale hlavu měj dostatečně podloženou polštářem tak, aby se ti leželo příjemně.

Léčivá síla čajů

S oteklýma očima ti můžou moci také čajové bylinkové směsi. Postačí ti čajový sáček s heřmánkem, zeleným čajem nebo třezalkou a uvidíš, jaké dokáže divy. Nech je chvilku vylouhovat v horké vodě a poté si vychladlé sáčky přilož na pár minut na oči.

Chladná lázeň

Oteklým očím prospěje také chlad, díky kterému otok velmi rychle splaskne. Můžeš si vzít na pomoc kuchyňskou lžičku nebo vatový tampon napuštěný vodou a na malou chvíli je uložit do mrazáku. Po chvilce je vyndej a lehce přikládej na oční okolí, dokud otok nezmizí.

Mocná síla zeleniny a ovoce

Co vše dokáže zelenina, je těžké spočítat na prstech jedné ruky. Pokud máš oteklé oči pomůže ti plátek okurky nebo brambory. Stačí je na nějakou dobu umístit do lednice, poté pokrájet na kolečka a přiložit k nafouklým víčkům. Zázraky dovede také plátek jablka, které má velmi rychlé a silné zklidňující účinky. Ovoce nebo zeleninu na oči přilož na pět až patnáct minut podle potřeby a síly otoku.

Záchrana od vaječných bílků

Samotná představa sice není nijak lákavá a také konzistence připravené směsi může leckoho odradit. S problémem oteklých očí si však vaječný bílek dokáže hravě poradit a postačí mu k tomu krátká chvilka. Smíchej vaječný bílek s kapkou olivového oleje nebo výtažkem z aloe vera. Napatlej si ho kolem očí a nechej působit přibližně deset minut, pak důkladně opláchni.

Kouzlo s mlékem

Účinky mléka jsou také bleskové. Namáčej vatový tampon nebo menší hadřík ve vychlazeném mléce a poté přiložit na oteklé oči. Tvé oči se výrazně rozzáří.

Máš vlastní recept nebo tip, jak si rychle poradit s oteklýma očima?

Prozraď nám ho v komentářích!

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super tipy

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 11. 2016

určitě se brzy bude hodit

Odpovědět
Francis
Francis 28. 11. 2016

Bezva tipy. Děkuji

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 28. 11. 2016

přínosné

Odpovědět
Lucilinka
Lucilinka 2. 2. 2016

vyskúšala som sáčky od čaju funguje

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 850
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.